Archive for Грудень, 2023

postheadericon Зустріч з фахівцями Інклюзивно – ресурсного центру

Для забезпечення рівного доступу до якісної освіти за найкращими світовими стандартами у школах впроваджують рівні підтримки відповідно до індивідуальних потреб та можливостей учнів з особливими освітніми потребами.

10 березня 2023 року на базі КУ «Інклюзивно – ресурсний центр» Дубенської міської ради спільно з КУ «Центр професійного розвитку педагогічних працівників» Дубенської міської ради була проведена робоча зустріч з фахівцями ІРЦ та педагогами інклюзивних класів Вербської, Дубенської, Мирогощанської, Повчанської, Смизької, Тараканівської територіальних громад на тему «Інклюзія від «А» до «Я».
Катерина БРАТАСЮК, консультант КУ «ЦПРПП», розповіла про нормативно-правову базу та ефективність взаємодії педагогів (учителів та асистентів вчителів) .
Директор ІРЦ, Вікторія ДМИТРІЄВА, ознайомила колег із діяльністю та основними завданнями інклюзивно-ресурсного центру.
Психолог Алла ГЛАДИН виступила з теми «Комплексна психолого-педагогічна оцінка розвитку особи» та надала рекомендації педагогам ЗО щодо роботи з висновками ІРЦ.
Фахівець ІРЦ Тетяна ЛОТИШ допомогла педагогам поринути у фізіологію навчальної діяльності, застосовуючи наочні приклади, які кожен зміг «пропустити» через себе.
Завідуюча міською бібліотекою для дітей, Ольга КОРНІЙЧУК, презентувала літературу щодо роботи з дітьми з ООП, для використання як педагогів так і батьків здобувачів освіти.
Дякуємо колективу ІРЦ за високий професіоналізм та бажання ділитись досвідом з колегами, а учасникам за активність!
ІРЦ

postheadericon “Єднаймо Україну Тарасовим словом”

Березень в Україні часто називають Шевченковим. І це не випадково, адже 9 березня вся Україна відзначає день народження генія українського народу Тараса Григоровича Шевченка. Для вшанування пам’яті великого Кобзаря бібліотекарі міської бібліотеки для дітей разом із учнями 4 – Б класу в Дубенська початкова школа та класним керівником Лариса Селіверстова провели літературну годину. Діти взяли участь у конкурсі віршів “З іменем Тараса”. Переможцями конкурсу стали Гайбонюк Вікторія, Дужик Соломія, Попик Іван, вони були нагороджені дипломами.

всі  жюрі  0  гайбонюк  бейнар

postheadericon Проект КнигоСтудія “Читацьке_Бюро”

Рівненська обласна бібліотека для дітей долучає читачів до всеукраїнської ініціативи Додай читання – «Тату, почитай 20/22 – марафон татусевих читань 20/22» та нового проекту КнигоСтудія “Читацьке_Бюро”.

В місто Дубно завітала відома бібліотечна казкарка Evgenia Pirog (Джинні), яка мешкає в місті Рівне.
Працівники міської бібліотеки для дітей разом з авторкою побували на зустрічі в ПЗ “Дубенська гімназія “Премудрість” з учнями 5-х та 4-го класу. Долучились дистанційно до участі в створенні книжечки у форматі електронної збірки казок.

Для подачі творчої роботи до електронної збірки слід виконати наступне:
- написати власну коротку добру казку,
- намалювати у довільній техніці ілюстрацією чи розмальовкою,
- текст розмістити разом з малюнком на форматі А4 (1 сторінка),
- надіслати скан чи якісне фото роботи на електронну скриньку.
виставка  1  3  7 6

postheadericon День спротиву

Дев’ять років тому Російська Федерація розпочала збройну агресію проти України. Все почалось в Криму. Диверсійні групи РФ почали спроби захопити кримський півострів.
26 лютого 2014 року на заклик Меджлісу кримськотатарського народу до Верховної ради Автономної Республіки Крим вийшли тисячі кримських татар, українців та представників інших національностей чинити спротив російській окупації та заявили всьому світу про цілісність України.
Наступного дня, о 5-й ранку до урядових будівель АРК увійшли регулярні військові формування РФ.
26 лютого, 2020 року Президентом України Володимиром Зеленським було підписано Указ №58/2020, про День спротиву окупації Автономної Республіки Крим та міста Севастополя”.
В міській бібліотеці для дітей проведено інформаційну хвилину “Що ми знаємо про анексію Криму”.
Присутні ознайомились з книгою Т. Березовця “Анексія: Острів Крим (хроніки “гібридної війни”). Також оформлена виставка-спомин “Україна. Дні незламності. Дні героїзму”.
день спротиву  діти  анексія  війс.

postheadericon Подарунки видавницт для бібліотек

Завдяки Видавництво “Ранок” та Розвивальна та інклюзивна література “Кенгуру” бібліотека отримала безкоштовну продукцію. Література про інклюзію для розвитку дітей.
Росселла Гренчі. Історії про видатних людей з дислексією / Р. Гренчі, Д. Дзаноні. – Харків: Видавництво “Ранок”, ВГ “Кенгуру”, 2019. – 184 с.
Ймовірно існує зв’язок між дислексією та творчими здібностями. Книга призначена для людей, яких збентежив цей діагноз. Історії про відомих людей зможуть допомогти зрозуміти проблему та вирішити, як з нею впоратися.
Дженніфер Мур-Маллінос. Дислексія – це не вирок / Д. М.-Маллінос; іл. М. Фабрега. - Харків: Видавництво “Ранок”, ВГ “Кенгуру”, 2018. – 36 с.
Про дівчинку Сару, намагається навчитися читати та писати. Їй це дається важко, та вона дуже старається. Виявилось, Сара має хист до писання віршів. Можливо в майбутньому дівчинка стане відомою акторкою чи поетом, як Том Круз, Волт Дісней. У них теж дислексія.
Дженніфер Мур-Маллінос. У мого брата аутизм / Д. М.-Маллінос; іл. М. Фабрега. - Харків: Видавництво “Ранок”, ВГ “Кенгуру”, 2018. – 32 с.
Трикоз С. В. Ми поруч. Діти з порушенням інтелектуального розвитку / С. В. Трикоз, Г. О. Блеч. - Харків: Видавництво “Ранок”, ВГ “Кенгуру”, 2019. – 32 с.
Методичні рекомендації і поради для батьків, які виховують особливу дитину.
інклюзія

postheadericon День пам’яті Героїв Небесної Сотні

Щорічно 20 лютого по всій Україні відзначають День Героїв Небесної Сотні. З метою вшанування подвигу Героїв в Дубенському ліцеї № 5 працівниками міської бібліотеки для дітей спільно з шкільною бібліотекою для учнів 8-А та 7-Б проведено день пам’яті.

Декламування віршів, перегляд відеопрезентацій, пісня у виконанні П. Дворського “Ангели Майдану”, хвилина пам”яті – усе це не залишило в серцях байдужості. Присутні у глибокій скорботі схилити голови перед пам’яттю тих, хто боровся за правду і гідність.

dbcnfdrf  332076299_2448783781940176_449655731027868556_n  332070976_573023798113031_3224762745279729899_n  332112217_879774029966651_866243782400336924_n

postheadericon “Топ книжок зачитаних до дірок”

Чи читають люди в наш час? Читають і дуже багато. Це і повідомлення, і стрічка новин в телеграмі або інстаграмі, і блоги в Інтернеті…
Читання книги ніщо не замінить.
Переваги, які дають книги:
  • читання стимулює розумову діяльність;
  • допомагає розширити словниковий запас;
  • розвиває соціальні навички та здатність до співпереживання;
  • читання – це форма релаксації.
В Дубенському ліцеї №8 у 6 – Б класі (кл. кер. Світлана Іванівна Козловська) проведено вернісаж новинок.
Вдало підібрана література зацікавила учнів: а це історії про однолітків, дружба з дітьми-роботами, яка можлива … в майбутньому, книги про мандрівки, пригоди, розслідування…
Тож завітайте до бібліотеки, ми підберемо саме ту книжку, яка відповідає вашим інтересам!
5-6кл 6ббб  6б

postheadericon День Єднання

День єднання — державна акція, що відбулася 16 лютого 2022 року згідно з Указом Президента України . Акція була оголошена «З метою посилення консолідації українського суспільства, зміцнення його стійкості в умовах зростання гібридних загроз, інформаційно-пропагандистського, морально-психологічного тиску на суспільну свідомість…”

Ідея Дня єднання виникла на початку лютого 2022 року, коли з’явилася інформація про те, що саме 16 лютого Росія може здійснити повномасштабне вторгнення в Україну

Зовнішні та внутрішні виклики, що постали сьогодні перед Україною, вимагають від кожного громадянина відповідальності, впевненості та конкретних дій.

До Дня Єднання бібліотека підготувала інтерактивну вікторину “Символи незламності” на сайті Бібліоігротека
@https://learningapps.org/display?v=pn3k60cq523
А книги на виставці розкриють справжню історію України. “Кожен має свою правду і свій шлях до свободи”.
у єдності

postheadericon “Нові книжки читаєм залюбки!”

Бібліотекарі завітали в Дубенський ліцей № 5 у 2-А (Федюк Людмила Василівна) та 3-Б (Сніжана Сухоплясова) класи.

Учні познайомились з книгами для хлопчаків та дівчаток. Уважно слухали, ділились враженнями про прочитані книги, рекомендували одноліткам власні цікаві прочитані книги та пообіцяли, що неодмінно відвідають бібліотеку!
Діти сьомого року життя здатні осмислювати багато книжкових творів на рівні встановлення зв’язків між зовнішніми фактами. Вони починають проникати у внутрішній зміст твору, емоційний підтекст. Дітям віком 6 – 7 років потрібно поповнювати літературний багаж казками, продовжувати розвивати до них інтерес, розглядати малюнки та оформлення книг. Виховувати читача, здатного відчувати співчуття до героїв казки, ототожнювати себе з персонажем, виховувати почуття гумору, використовуючи смішні сюжети.
“Виховувати потрібно на добрих казках, без страшних подій, з хорошим фіналом”. Пише психологиня Інна Курило. ????
виставка  0  4

postheadericon Всесвітній день читання вголос

Приєднуйтесь. У коментарях з улюбленою прочитаною книгою.
вітя  назік  орест  свєта  тинчук