Віртуальні виставки
Добірка українських книжкових каналів





















Незабаром Великдень!
Цікаво про науку
Наука поступово виходить із закритої спільноти учених, із старовинних стін університетів у зовнішній світ, до людей, які хочуть орієнтуватися у тому, як влаштовано світ, і знайомитися із сучасними дослідженнями. Одним із перших, хто почав розповідати про складні речі цікавими і простими словами був Стівен Гокінг. У цій добірці ми зібрали книжки, які цікаво розповідають про генетику і математику, нейробіологію та палеонтологію і багато інших наук.
Арнольд Н. Інструменти, роботизація й безліч гаджетів. Наука. Технологія, Техніка. Математика / Нік Арнольд; перекл. з англ. О.М. Чмовж. – Видавництво «Талант», 2020. – 80 с. (Серія «Квест STEМ»).
Захоплива енциклопедія познайомить юних дослідників з історією технологій, що змінили життя людства: від кам’яного клина до космічних ноу-хау. Вчені команди STEM відкриють читачам «магію» винаходів і запропонують неймовірні експерименти. Як збудувати блокатор радіохвиль, виростити корисні бактерії, зробити справжню батарейку, сконструювати руку робота, вирощувати рослини у космосі? Про все це і багато іншого дізнавайся зі сторінок цієї книги.
Арнольд Н. Фантастичні сили і неймовірні машини. Наука. Технологія, Техніка. Математика / Нік Арнольд; перекл. з англ. О.М. Чмовж. – Видавництво «Талант», 2020. – 80 с. (Серія «Квест STEМ»).
Вражаючі наукові факти і понад 30 цікавих експериментів! Разом із командою STEM — вченими та їхніми роботами-помічниками — ти спроєктуєш різні машини та механізми. Довідаєшся, як зробити реактивну ракету, як працює гідротехніка, як конструюють летючі потяги, в чому секрет парових двигунів… А ще про те, в чому полягає робота інженерів-екологів і як захищати довкілля.
Стюарт К. Дивовижні атоми та хаос матерії. Наука. Технологія, Техніка. Математика / Колін Стюарт; худ.-ілюстр. Брандов А. – Видавництво «Талант», 2020. – 80 с. (Серія «Квест STEМ»).
Команда талановитих науковців знайомить читачів із дивовижним світом відкриттів та дослідів. У цій книзі ти знайдеш експерименти, що відкриють цікавий науковий світ у повсякденному житті. Ти зможеш зробити власний компас, стати геологом і вивчати гірські породи, зробити вулкан вдома і спостерігати за дощем у склянці… А ще дізнаєшся багато цікавинок і напевно відкриєш у собі талант ученого.
Стюарт К. Чудові числа і круті розрахунки. Наука. Технологія, Техніка. Математика / Колін Стюарт; перекл. з англ. О.М. Чмовж. – Видавництво «Талант», 2020. – 80 с. (Серія «Квест STEМ»).
Захоплива енциклопедія познайомить юних дослідників з історією технологій, що змінили життя людства: від кам’яного клина до космічних ноу-хау. Вчені команди STEM відкриють читачам «магію» винаходів і запропонують неймовірні експерименти. Як збудувати блокатор радіохвиль, виростити корисні бактерії, зробити справжню батарейку, сконструювати руку робота, вирощувати рослини у космосі? Про все це і багато іншого дізнавайся зі сторінок цієї книги.
Барфілд М. Елементарно! Науковий детектив / Майк Барфілд; пер. з англ. Г. Яновської; худ. Л. Гамфрі. – Харків: Вид.-во «Жорж», 2020. – 64 с.
Найлегший і найцікавіший спосіб ознайомитися із Періодичною системою Менделєєва — долучитися до розслідування наукового детектива Шерлока Хімса. Разом ви знайдете і розпізнаєте всі 92 елементи-«злочинці», з яких складається цілий Всесвіт, проведете цікавезні хімічні досліди і дізнаєтеся багато дивовижних фактів про видатних учених. Фішки книги: книга у цікавий доступний спосіб знайомить із таблицею Менделєєва, розглядаючи окремо кожен елемент; автор наводить приклади і пропонує різноманітні досліди, які можна провести в домашніх умовах; більше не потрібно зазубрювати нудні біографії видатних хіміків, бо цікаві факти з їхнього життя можна прочитати у дотепному форматі коміксів; інформація подана з гумором, що допомагає дитині легше засвоювати матеріал.
Булаховський К. Розповід про тварин та їх назви / Кирило Булаховський, Максим Гаврилюк. – Львів : Література і мистецтво, 2020. – 272 с. : іл.
Скільки ніг у восьминога, чи існують комахи-відьми, у яких комах ідеальна талія, хто такий монстр з дев’ятьма очима, які рептилії плачуть гіркими сльозами за своїми жертвами, чи реальний птах із країни чудес, у якого звіра заборонена назва — про все це та багато іншого ти прочитаєш на сторінках цієї цікавої та захопливої книги.
Гарді Д. Воно заразне. Інфекційний світ патогенів та мікробів / Дженніфер Гарді ; пер. з англ. Я.О.Головченко. – Х. : Віват, 2020. – 64 с. : іл. – (Серія «Енциклопедії»).
Добряче придивись. Уважніше. УВАЖНІШЕ… Що ти бачиш? Власну шкіру? Дверну ручку? Склянку води? Свіже повітря? Далебі, так, та заразом ти бачиш домівки — житло мільйонів крихітних, манюніх істоток. Мікробів. Чого вони хочуть? Подібно до тебе, мікроби прагнуть жити мирно й займатися своїми справами. І то було б непогано, якби… їхні справи не ставали причиною твоїх НЕДУГІВ! Власне, отакі хвороботворні мікроби називаються патогенами… І знайти їх можна геть усюди. Що робити? Не панікувати! Книга «Воно заразне» стане твоїм провідником у химерному мікроскопічному світі патогенів — ти дізнаєшся, як вони живуть, зростають, змінюють людство і що ми робимо для того, аби зупинити їхнє поширення. То чому зволікаєш? Зроби крок до світу патогенів. Тільки не забудь спершу вимити руки!
Гонік Л. Алгебра / Ларрі Гонік ; пер. з англ. Н. Стельмах; худ. Л. Гонік. – Київ : Рідна мова, 2019. – 240 с. : іл. – (Серія «Наука в коміксах»).
Нова книжка відомого карикатуриста Ларрі Ґоніка, що вивчав і викладав математику в Гарвардському університеті, — це цікавий курс алгебри, що охоплює основні теми шкільної програми, зокрема лінійні рівняння, многочлени, квадратні рівняння і побудови графіків. Автор з притаманним йому гумором розповідає про знаменитих математиків і наводить приклади практичного застосування «цариці наук» у повсякденні. Унікальна здатність Ґоніка подавати складний матеріал весело, цікаво і доступно, та ще й у структурованому вигляді, робить цю книжку чудовим посібником для школярів, а також для всіх, хто прагне й далі розвивати свої математичні здібності.
Гонік Л., Гафман А. Фізика / Ларрі Гонік, Арт Гафман ; пер. з англ. Н. Білоножко; худ. Л. Гонік. – Київ : Рідна мова, 2020. – 212 с. : іл. – (Серія «Наука в коміксах»).
Щоб почати говорити мовою формул, як Фейнман і Ландау, потрібно вивчити основи. Ця книжка в захопливій формі знайомить з основними фізичними явищами і законами. Арістотель і Галілей, Ньютон і Максвелл, Ейнштейн і Фейнман — визнані генії людства, які зробили величезний внесок у розвиток фізики, і в цьому унікальному посібнику пояснюється, в чому він полягає.Тут порушено широкий спектр тем: механіка, електрика, теорія відносності, квантова електродинаміка.
Гонік Л., Кріддл К. Хімія / Ларрі Гонік, Крейч Кріддл ; пер. з англ. С. Попадюк; худ. Л. Гонік. – Київ : Рідна мова, 2020. – 256 с. : іл. – (Серія «Наука в коміксах»).
Хімія — це наука про таємне, про невидиме, про приховане. Не дивно, що розкривали її секрети упродовж віків. Та це було того варте! Саме завдяки хімії з’явилася цивілізація; саме, зрозумівши основи цієї всемогутньої науки, люди навчилися переробляти та зберігати продукти харчування, переганяти нафту, виготовляти будівельні матеріали, пластмаси, добрива, тканини, синтезувати ліки… У цій чудовій книжці з кумедними малюнками читач дізнається про історію хімії, ознайомиться з атомною теорією речовини та з найважливішими темами фізичної й органічної хімії, біохімії, хімії навколишнього середовища, електрохімії… Ще ніколи про такі складні поняття не говорили так коротко, доступно й невимушено.
Доннер К. Магічна книга анатомії / Керол Доннер; пер. з англ. В. Чернишенка. – Харків: Читаріум, 2019. – 156 с.
Близнюкам Максу та Моллі, героям цієї історії, пощастило гайнути в подорож людським тілом, а завдяки «Магічній книзі анатомії» ця можливість тепер є і у тебе! Брат із сестрою готові обійти всі системи організму, аби знайти свого вередливого кота, втеча якого відкрила їм двері до неймовірного.
Вперше ця книга побачила світ у 1986 році, після чого неодноразово перевидавалася на батьківщині у США, ставши незабутнім бестселером. Все, що ти хотів дізнатися про внутрішні органи людини, як вони працюють і для чого взагалі існують – про все це у захоплюючому сюжеті подорожі тілом, авторки та професійної медичної ілюстраторки Керол Доннер, яка створила справді магічну пригоду, від якої перехоплює подих: яскраву та анатомічно точну. Гайда в подорож!
Карзан К. Думай як Шерлок Голмс / Карло Карзан, Соня Скалько; пер. з італ. Л.М. Михайлова. – Харків : Вид.-в «Ранок», 2020. – 96 с.; іл. – (Серія «Думай як»).
Шерлок Голмс вже давно припинив бути просто персонажем з книги. Він — взірець логіки, кмітливості та впевненості у собі. Автори цієї книги проаналізували твори Артура Конан Дойла, щоб з’ясувати — як працює мозок Шерлока Голмса. Їхні спостереження супроводжують корисні поради та цікаві завдання, що допоможуть юним читачам навчитися думати як найвідоміший детектив усіх часів.
Карзан К. Думай як Леонардо да Вінчі / Карло Карзан, Соня Скалько; пер. з італ. Л.М. Михайлова. – Харків : Вид.-в «Ранок», 2020. – 96 с.; іл. – (Серія «Думай як»).
Леонардо да Вінчі — визнаний геній усіх часів. Він досяг успіху в науці, живописі, музиці і навіть кулінарії! Автори цієї книги дослідили біографію та рукописи Леонардо, щоб з’ясувати: як працював мозок майстра. Їхні спостереження супроводжують корисні поради та цікаві завдання, що допоможуть кожному навчитися думати, як флорентійський геній.
Кокар Н.В. Таємничий світ рослин / Наталія Кокар. – Тернопіль : Астон, 2020. – 240 с. : іл.
Чи знаєте ви, що таке інтернет? Ну звісно, що так! Проте чи знали ви, що він є і в рослин? Саме так, своя власна мережа, яку вони використовують для передачі важливої інформації. Чи знали ви, що айсберги бувають криваво-червоних кольорів, а фламінго рожеві тільки завдяки водоростям та рачкам? Чи знали ви, що завдяки діатомовим водоростям була започаткована нобелівська премія? І ні, я не жартую, без них нічого не вийшло б. Чи знали ви, що в рослин є сигнальна система і вони реагують на дію подразників? А чи чули ви, що рослини мають власний «імідж», а деякі квітки мають форму звабливих губ? Чи знали ви, що є «рослини-гуртожитки» і «комахи-фермери»? Якщо ні, то ця книга саме для вас! Тут вміщено цікаві факти, дивовижні дослідження і ще багато надзвичайної інформації, що неодмінно вам сподобається, адже це дивовижний, таємничий і просто неймовірний світ рослин. У цій книзі є яскраві ілюстрації та схеми, які допоможуть вам краще все запам’ятати.
Сперроу Д. Дитяча енциклопедія науки / Джайлс Сперроу; пер. з англ.. С.А. Орлової. – Харків «Віват», 2020. – 128 с.; іл. – (Серія «Енциклопедії»).
Ця корисна енциклопедія стане у пригоді допитливим дітлахам, адже відкриє найцікавіші таємниці майже всіх галузей науки. Читачі дізнаються, з чого складається атом, коли народився Всесвіт, завдяки чому «працюють» розумні матеріали, як улаштований організм людини та безліч дивовиж, що нас оточують. Із цією книжкою навчання перетвориться на справжнє задоволення, під час якого діти не лише ознайомляться з найважливішими досягненнями науки, а й поступово розвиватимуть увагу, пам’ять і критичне мислення.
Тарновська Т. Світ навколо нас. Як працює твоє тіло / Тетяна Тарнавська. – Київ: ПП «Кристал Бук», 2020. – 48 с.: іл. – (Серія «Світ навколо нас. Фотоенциклопедія»).
Проста і доступна розповідь про будову тіла людини, призначення скелета, м’язів і внутрішніх органів. Безліч цікавих фактів допоможуть зрозуміти, як функціонує ця складна і гармонійна система. Барвисті ілюстрації дозволять поглянути на організм із середини.
Янішевський Б. Мозок. Те, про що тобі не розкажуть дорослі / Богусь Янішевський; іл. М. Скорвідер; пер.з польск. К. Москалець. – К.: Моя книжкова полиця, 2020. – 152 с.: іл. – (Серія «Круті знання для пізнання»).
Про мозок важко розповідати, бо він дуже складний. Окрім того, щоб зрозуміти, як працює мозок, мусимо скористатися… мозком. Тобто мозок повинен зрозуміти сам себе. Мозок — це твій персональний суперкомп’ютер, найдосконаліша модель, яка не припиняє розвиватися. Погодься, що тобі знадобиться інструкція з використання цієї дивомашини, аби не мозок керував тобою, а ти ним. Отже, цю книгу ти сміливо можеш вважати найцікавішим та найдотепнішим довідником з мозковедення. Читай уважно та поступово, аби твій мозок був готовий увібрати в себе силу силенну важливої інформації.
Книги християнсько-моральної тематики
Кожен повноцінний народ має власну історію, культуру, цінності. До таких цінностей ми, як правило, зараховуємо фольклор, легенди, книги з християнської етики.
Роль цих книг у житті людини неоціненна. Вони дають нам знання, допомагають розвиватися духовно. Це те, що підживлює зсередини. З книг діти знайомляться з такими християнсько-моральними цінностями: істина, благочестя, добро, любов, краса, гідність, обов’язкок, совість, честь.
Нещодавно фонд нашої бібліотеки поповнився читанками з основ християнської етики. Такий гарний подарунок для наших користувачів ми отримали від партії «Пропозиція». Ці книги допоможуть пізнавати красу рідної землі і її Творця, любити і шанувати своїх батьків, бути добрими, щирими, справедливими. Книги схвалено для використання в навчальних закладах, як посібник для читання до курсу «Християнська етика в українській культурі».
Біблійні історії. Читай, розфарбовуй, навчайся. – Українське Біблійне Товариство, 2007. – 32 с.
Книжечка-розмальовка для найменших читачів. Тлумачить такі поняття як: ангели, теслі, пастухи, ладан, пророк, молитва.
Бокова О. Подорож до країни секретів / Ольга Бокова ; худ. О. Калашнікова. – К.: «Джерело життя», 2017. – 128 с., іл.
Вирушити в подорож завжди цікаво. А відвідати країну секретів – це ще привабливіше! До того ж потрапити туди можна не на літаку, потязі чи кораблі, а на скейтах-трансформерах. І це не звичайні скейти, а… втім, не варто завчасно розкривати секрети. Їх у книзі дуже багато, і вам, дорогі читачі, належить розкрити їх разом із героями цієї захопливої подорожі. Терпіння, сміливість, вірність і палке бажання допомогти новим друзям творять справжні чудеса! Ви теж зможете розкрити найбільший секрет і виконати Велике доручення. Сподіваємося, що ця невелика книга спонукає вас досліджувати Книгу книг і відкриє двері в Небесну країну. Для дітей від 6 років.
Власюк М. Подорож з ангелом / Марія Власюк. – К.: «Джерело життя», 2019. – 160 с., іл.
Подорож з ангелом. Бoгдан мріяв про те, як весело він проведе канікули, гуляючи на вулиці та граючись із друзями. Та всі його плани вмить зруйнувалися: батьки повідомили, що до них на гостини приїдуть знайомі зі своєю донькою. Богдан засмутився: не дуже йому хотілося марнувати час із дівчинкою. Проте хлопчик напрочуд швидко потоваришував із Зоєю. Разом діти пережили цікаві пригоди, познайомилися з ангелом, який узяв іх із собою в космічну подорож і показав історію створення Землі та спасіння людства.
Власюк М. Як знайти друзів. Притчі для дітей / Марія Власюк; худ. Н. Примачук. – К.: «Джерело життя», 2017. – 32 с., іл.
У книзі зібрані 15 яскраво ілюстрованих дитячих історій з повчальними висновками. Автор на прикладі цікавих художніх образів, взятих з природи, розповідає, як перемагати зло добром і милосердям, приносити людям радість і тепло, не бути егоїстом, не розчаровуватися через невдачі, поважати інших, за будь-яких обставин довіряти Богові та бути собою. Книга призначена для дітей дошкільного та молодшого шкільного віку.
Твоя Книга Життя. Узгоджена версія Чотирьох Євангелій. – Book of Hope International, 2005. – 35 с., іл.
За допомогою загадок і ребусів в цій книзі ти дізнаєшся про історію Божої любові до тебе.
Піклування про навколишнє середовище;
Важливість дотримання правил;
Поважне ставлення та турбота про інших людей;
Повага до самого себе;
Мирне вирішення проблем;
Сміливість.
Багато слів у Книзі Життя взято з іншої книги, яка зветься Біблією. Слова з Біблії дуже легко розпізнати в інших, тому що перед ними стоїть заголовок і цифри, наприклад: Буття 1:1.
Шевчук М. Перемагай зло добром: Читанка з основ християнської етики для учнів початкових класів. Частина перша + зошит / Марійка Шевчук; худ. Л. Христевич. – Біблійна Ліга України, 2013. – 105 с., іл.
Поурочна читанка це своєрідне джерело духовності для дитини початкової школи. Вона розроблена на допомогу духовному становленню її особистості. Йдучи життєвою стежиною, маленька людина пізнає красу і мудрість Божого творіння, плекає в собі повагу до рідної землі, почуття справедливості, працьовитість, милосердя та осмислює сенс праведного життя. Тут твори М. Підгірянки, С. Рачинця, К. Перелісної та інших.
Шевчук М. Найкраще творіння: Читанка з основ християнської етики для учнів початкових класів. Частина друга + зошит / Марійка Шевчук; худ. В. Чорний. – Біблійна Ліга України, 2013. – 104 с., іл.
Читанка – це джерело духовності для молодших школярів. Із неї вони дізнаються, що людина, її життя — найвища цінність. Вона — найкраще творіння Бога. Читанка з основ християнської етики для учнів початкових класів. Частина друга.
Шевчук М. Перемагай зло добром: Читанка з основ християнської етики для учнів початкових класів. Частина третя + зошит / Марійка Шевчук; худ. В. Черний. – Біблійна Ліга України, 2013. – 142 с., іл.
Світ, який оточує тебе – багатий, цікавий і неповторний. Коли милуєшся чудовою красою троянд, напевне, й не думаєш про те, що їх є більше шести тисяч видів.
Коли прислухаєшся до щебету соловейка, то почуєш, що він постійно змінює голос, бо знає понад дві тисячі мелодій.
А коли мандруєш до моря, то дізнаєшся, що в ньому різноманітними кольорами виграють квіти, морські зірки, кольорові рифи, дорогоцінні перлини. І тоді хочеться спитати: «Хто так дивно й мудро створив оцей світ?» Ти, напевно, вже знаєш, що Творець один – це Єдиний, Всемогутній, Всевидящий, Всюди присутній Бог. Він створив землю і поселив на ній людину – найкраще своє творіння. Господь бажав, щоб вона була щасливою і не знала зла. Але з часом світ став жорстоким. Зло заполонило серця людей. З’явилася гордість, неправда, злість, заздрість, непослух, ледарювання… І ти, інколи відчуваєш, як це зло намагається проникати у твоє життя, щоб зруйнувати «храм» твоєї душі. А нам хочеться, щоб ти був щасливим і міг перемагати зло добром. Тому запрошуємо тебе помандрувати сторінками книги цієї книги.
Юнак Н. Країна Організмія. Книга 1 / Наталія Юнак; пер. з рос. – К.: «Джерело життя», 2018. – 24 с., іл.
Чи хотіли б ви вирушити в захопливу подорож до країни Організмії? Що це за країна? Де розташована та хто нею керує? Про все це ви дізнаєтеся, гортаючи сторінки серії дитячих книжок про здоров’я: «Організмія», «Тридцять Два Богатирі», «Шуня та його друзі», «Королева Серцея» і «Король Мозокус». Вони переконають малечу, що людський організм – це невичерпне джерело пізнання мудрості нашого Творця.
Виявляється, кожен із нас є президентом своєї особистої країни – Організмії. Головний орган влади – мозок, решта органів підпорядковуються його командам і злагоджено виконують кожен свою роботу. Вирушайте в подорож разом з героями Катрусею та Михайликом – і ви познайомитеся з незвичайними мешканцями цієї країни, які багато чого знають про вас і ваше здоров’я.
Юнак Н. Шуня та його друзі. Книга 3 / Наталія Юнак; пер. з рос. – К.: «Джерело життя», 2018. – 24 с., іл.
Ласкаво просимо в захопливу подорож до країни Організмії! Що це за країна та хто нею керує? Про все це ви дізнаєтеся, гортаючи сторінки серії дитячих книг про здоров’я: «Організмія», «Тридцять Два Богатирі», «Шуня та його друзі», «Королева Серцея» і «Король Мозокус».
Головний герой цієї книги Шуня – це Шлунок. Саме його очима відтворені тонкощі влаштування людського організму, який є невичерпним джерелом пізнання мудрості нашого Творця.
«Якими діти народжуються — ні від кого не залежить, але в наших силах зробити їх хорошими через правильне виховання».— Плутарх.
Першим університетом життя для дитини є сім’я, в якій народилася дитина. Основне батьківське завдання – виростити зрілу та відповідальну людину. І які б якості батьки не намагалися розвивали в дитині, головне – будувати виховання на любові.
Існує безліч різних стилів сімейного виховання. Розуміння того, який стиль підходить саме вам, дозволить створити позитивну атмосферу, що сприяє особистісному зростанню, емоційному та інтелектуальному розвитку дитини.
Вашій увазі пропонуємо книги по темі від Українського інституту книги.
Остапів Л. Малюк та бюджет. Як українським батькам виховати фінансово успішних дітей / Любомир Остапів. – Київ : Yakabo Publishing, 2020. – 224 с. : іл.
Коли розпочинати розмовляти з дітьми про гроші? Як краще давати кишенькові гроші? Як пояснити, що таке сімейний бюджет? Скільки і куди потрібно відкладати для якісної освіти? Як виховати свою дитину фінансово успішною? У цій книжці зібрано головне з досвіду провідних західних фахівців, а також із десятків статей щодо фінансової грамотності. Автор наводить адаптовані ігрові вправи та історії, якими можуть скористатися українські батьки.
Остер Е. Шпаргалка для батьків / Емілі Остер: Науковий піхід до виховання – від народження до садка / Переклад з англ. Н. Валевської. – Київ: Yakabo Publishing, 2019. – 384 ст. (Бестселлер The New York Times).
Чим відрізняється ця книжка від тисячі інших посібників для батьків? Озброївшись даними, Остер виявляє, що загальноприйняті знання про батьківство та догляд за дітьми не завжди є правильними. Авторка перевіряє та розвінчує міфи про грудне вигодовування (не панацея), тренування сну (не так вже й погано!), перші слова (діти, які починають рано розмовляти не обов’язково стануть геніями) та багато інших. Вона також дає поради батькам про те, як повернутись на роботу, як думати про дисципліну трирічної дитини, як бути у стосунках і бути батьками водночас. Емілі Остер – кваліфікований економіст і мама двох дітей, яка знає секрет, як залишатись щасливими та спокійними батьками у період від народження дитини до того часу, коли вона піде до школи.
Психологія для дівчат / уклад. Н. В. Зотова ; мал. А. Л. Савицької. – Харків : ВД «Школа», 2020. – 352 с. – (Серія «Цілком таємно»).
Як зрозуміти оточення і себе в ньому? Який тип характеру та темпераменту властивий тобі та твоїм друзям? Як стати цікавим співрозмовником та спілкуватися вільно й невимушено? Чи можна навчитися бути добрим другом і навзаєм мати відданих друзів? Що робити, коли хтось для тебе «більше ніж просто друг»? У цій книзі читачі знайдуть не тільки відповіді на подібні питання, а й різноманітні тести та корисні поради від досвідчених психологів. Для середнього шкільного віку.
Тіммеш К. Дівчата думають про все на світі. Розповіді про винаходи, зроблені жінками / Кетрін Тіммеш; пер. з англ. Т.В. Марунич. – Харків: Вид. «Ранок», 2020. – 56 с.: іл.
Дівчата думають про все на світі, і то є факт. Від підгузків для дітей до найміцнішого матеріалу, який застосовують у космосі. Замислившись одного разу, як зробити життя більш легким, жінки сіли за створення свого геніального винаходу. Їхні наполегливість, оптимізм і віра в свої сили дали поштовх на створення речей, яким і до сьогодні немає рівних. Історії цих жінок надихають і допомагають у важку хвилину не здаватися, а йти до своєї мети. Можливо, наступний патент стане твоїм?
Чольвінська-Школік А. Як витримати дорослих і не з’їхати з глузду / Аніела Чольвінська-Школік ; пер. з польськ. І. Тучапської. – Харків : Юнісофт, 2020. – 160 с. : іл.
Ну як їх витримати? Це питання, напевно, спадало тобі на думку вже не раз, коли доводилося терпіти батьківські нарікання, незадоволені й розчаровані погляди. О так, хіба цим дорослим догодиш?! А коли до того додати ще й проблеми у школі, складні взаємини з однолітками і перехідний вік загалом, то дуже важко дивитись на світ крізь рожеві окуляри… Тобі здається, що навколо суцільний хаос і годі зрозуміти, як чинити правильно.
Якщо хочеш упоратися з усім тим жахіттям, відкривай «Порадник підлітка». Тут знайдеш багато корисного. Дізнаєшся, між іншим, як порозумітися з учителями, спланувати своє навчання і справи так, щоб мати більше часу для розваг. Навчишся ввічливо розмовляти з людьми й вести здоровий спосіб життя. Що іще? Хутчіш дізнавайся!
Чольвінська-Школік А. Як витримати у школі і не з’їхати з глузду / Аніела Чольвінська-Школік ; пер. з польськ. І. Тучапської. – Харків : Юнісофт, 2020. – 160 с. : іл.
Як стати «своїм» у новому класі? Як знаходити спільну мову з однокласниками? Які бувають типи вчителів і як здобути їхню довіру? Як не дати собою маніпулювати і досягати своєї мети?.. Ти знайдеш у пораднику «Як витримати в школі і не з’їхати з глузду» чимало корисного для себе. Також дізнаєшся, до кого звернутися зі своїми проблемами, як змінити шкільне життя на краще і зробити так, щоб школа викликала пречудові емоції.
Чольвінська-Школік А. Як витримати хлопців і не з’їхати з глузду / Аніела Чольвінська-Школік ; пер. з польськ. І. Тучапської. – Харків : Юнісофт, 2020. – 160 с. : іл.
Хлопці здатні в одну мить розізлити нас, а вже за хвилину розсмішити дотепним жартом чи зворушити милою витівкою. Ну як їх витримати і не з’їхати з глузду?! Прочитай порадник, і дізнаєшся, якими хлопці є насправді і чому саме такими. Окрім того, знайдеш відповіді на інші питання, які цікавлять тебе щораз більше: про що і як розмовляти з хлопцем, як поводитися на побаченні і вгамувати у собі вир суперечних почуттів. Дізнайся більше про світ хлопців, щоб краще й певніше почуватися в їхньому товаристві.
Чуб Н. Розумниця такса і десять веселих пальчиків / Наталія Чуб: Пальчикові ігри ; іл. С. Сова. – ТОВ «Видавництво «Віват», 2019. – 96 с.
Потоваришуймо з маленькою розумницею таксою — і нумо разом зростати, розумнішати, розвиватися й пізнавати неймовірно цікавий світ! А щоб маленькі пальчики стали слухняними та спритними, ми… ? Вправляємося з олівцем, фарбами, ножицями? Працюємо з різними матеріалами? Шнуруємо кросівки ? Пришиваємо ґудзики? Малюємо пальчиками? Складаємо оригамі? Робимо аплікації?
Книги-порадники для батьків та педагогів
Представляємо Вашій увазі книги-історії про сильних батьків, які виховують дітей з особливими освітніми потребами.
Книги містить загальні відомості про інклюзивну освіту, а також інформацію про особливості виховання і навчання дітей із затримкою психічного розвитку, порушеннями слуху, зору, мовленнєвого або інтелектуального розвитку, ДЦП, аутизмом, гіперактивністю.
Вікарі С. У нас дитина з аутизмом. Допомога сім’ям із дітьми з аутизмом. Практичні рекомендації для батьків і педагогів / Стефано Вікарі. – Харків: “Ранок”, ВГ “Кенгуру”, 2019. – 112 с.
Ця книга відомого італійського спеціаліста, науковця і практика, автора багатьох книжок, присвячених дітям і підліткам з аутизмом, адресована батькам, учителям і вихователям. Використовуючи досвід лікарні Bambino Gesù в Римі й дослідження численних науково-дослідних центрів Італії, автор намагається пояснити природу розладів аутистичного спектра, дає слушні поради і, головне, — надію на те, що багато які з порушень можна скоригувати, покращити поведінку дитини й адаптувати її до соціуму. Автор стверджує, що не слід впадати у відчай: аутизм — це не вирок. Дитина з аутизмом завдяки належній терапії із часом зможе нормально взаємодіяти з іншими людьми, здобути освіту, працювати і створити сім’ю. Книга також допоможе не заблукати в морі різних теорій, програм і методів, що їх сьогодні пропонує сучасна наука.


Ярмола Н. А. Діти дощу. Діти з розладами аутистичного спектра / Н. А. Ярмола. – Харків: “Ранок”, ВГ “Кенгуру”, 2020. – 32 с. – (Серія “Поради батькам і педагогам”).
Знайти себе неможливо. Себе можна тільки створити.
Що означає “знайти себе”?
Людина зазвичай намагається бути оригінальною. Намагається жити так, щоб і праця давала їй задоволення, і дозвілля було змістовним, і захоплення — цікавими. Не завжди та не всім, звичайно, це вдається. Чи треба у житті наслідувати інших людей? Кожен вирішує сам. Тож навіщо “втрачати себе” і боятися висловити власну думку? Потрібно йти своїм шляхом, робити те, що тобі до душі. Жити так, щоб розум і серце в тебе були у злагоді.
Пропонуємо підбірку науково-пізнавальної літератури по темі.
Айнвольт І., Фьорінґер К. Читати заборонено! / І. Айнвольт, К. Фьорінґер ; пер. з нім. Олександри Григоренко. – Чернівці : книги – ХХІ, 2019. – 118 с.
Ця книжка про підлітків. Точніше, про те, що відбувається з тілом, коли воно «росте в усі боки», про нові відчуття, які виникають під час пубертату, про силу-силенну нових запитань, думок і проблем. А ще про те – і це надзвичайно важливо! – як говорити про все це відверто і як знаходити чесні відповіді на всі запитання.






Майбутнім ІТ-ішникам
13 вересня в Україні святкують День програміста і комп’ютерника. Мова програмування Python названа не на честь змій, хоча іконки файлів з написаними на ньому скриптами або логотипи середовищ розробки часто нагадують голову пітона.
Вашій увазі підбірка літератури для юних майбутніх ІТ-ішників. Книги в бібліотеці завдяки Українському інституту книги.
100 фактів про числа, комп’ютери і програмування / Джеймс Ел. та інші. ; пер. з англ. Ганна Лелів. – Київ : Книголав, 2019. – 128 с. (Серія “Дитяча полиця”).
У книжці зібрано 100 захопливих фактів про числа, комп’ютери, програмування та про те, як їх використовують та удосконалюють. Уся інформація супроводжується яскравими ілюстраціями. Видання має словничок зі словами, що використовують у книжці, а також покажчик. Із книжки можна буде дізнатись про такі речі: людський мозок має окрему ділянку, яка відповідає за розпізнавання чисел; комп’ютери змішують три кольори у понад 16 мільйонів комбінацій; здебільшого Інтернет проходить під водою та ще багато вражаючих фактів.





Бібліодрабинка – реклама книг видавництва “Веселка”
#Цикл_виставок_Бібліодрабинка видавництва “Веселка”. Продовжуємо знайомство з художньою літературою, яка є у фонді бібліотеки. Обирайте книжки собі до смаку!
Національне видавництво дитячої літератури «Веселка» має славні традиції та історію. Засновано у березні 1934 року.
До Вашої уваги книги для учнів 1-4 класів.
Антонич Б.-І. Росте хлоп’я, як кущ калини: вірші / Богдан-Ігор Антонич; упорядник Д. Павличко; художник В. Ковальчук. – К. : Веселка, 2009. – 32 с.
У натхненних рядках віршів видатного поета Богдана-Ігора Антонича (1909 – 1937) дитині відкривається український всесвіт – світ одухотвореної Богом природи, живої традиції та віри.
Бойко Г. Билиці діда Гриця. Веселинки, скоромовки-спотиканки, загадки. Грицько Бойко. - К. : Веселка, 2004. – 120 с.
Забіла Н. Веселий корабель: Вірші, оповідання та казки / Наталія Забіла ; художник Ольга Якутович. – К.: Веселка, 2004. – 119 с. (Серия: Українській дитині).
Качан А. За нашим садом грає море: вірші / Анатолій Качан; художник Кость Лавро. – К. : Веселка, 2016. – 96 с.
Збірка віршів, що зачаровують своєю образністю, ліризмом та мелодійністю.
Коул Дж. Чарівний шкільний автобус. На водогінній станції. Джоанна Коул Художник-ілюстратор: Брюс Деґен; Переклад з англ.: Роман Дяченко. – К. : Веселка, 2019. – 40 с.
Цікавий і дотепний комікс про фантастичну екскурсію американських школярів, що розкриває дітям чимало таємниць з природознавства.
Це перша книжка з надзвичайно популярної серії, перекладеної багатьма мовами світу.
Читачі дізнаються багато цікавого про воду, її колообіг в природі і як працює система водопроводу, побувають в хмарі, в краплі води і… в трубі!
Коул Дж. Чарівний шкільний автобус. У вулику. Джоанна Коул Художник-ілюстратор: Брюс Деґен; Переклад з англ.: Роман Дяченко. – К. : Веселка, 2019. – 48 с.
Куліш-Гальчинська В. Сонячна юшка: вірші, загадки / Віра Куліш-Гальчинська; художник Котилевська Наталія. - К. : Веселка, 2018. – 40 с.
Веселі й мелодійні вірші, дотепні загадки сучасної української письменниці з яскравими й вигадливими малюнками молодої художниці здатні полонити читача будь-якого віку, бо привертають увагу до краси навколишнього світу, кумедних життєвих ситуацій, дарують радість. Відзначена Літературно-мистецькою премією імені Олени Пчілки 2018 р.
Нехода І. Чому в лисиці найкращий хвіст? : казка Іван Нехода; худож. Ю. Галіцин. – К. : Веселка, 2019. – 8. : іл.
Казка про хитру лисичку. З ігровим завданням для малят.
Павличко Д. Кіт Мартин. Казка у віршах / Дмитро Павличко; художник В. Ковальчук. - К. : Веселка, 2011. – 56 с. (Серія «Українській дитині»).
Кіт Мартин – столичний мешканець, який потрапляє в село, де з ним відбуваються веселі й повчальні пригоди. Свою природну кмітливість герой віршованої казки Дмитра Павличка виявляє й на політичній ниві…
Рідна колисанка-2 :зб. народ. колискових пісень ( з нотним додатком і картою України) упоряд. І. Бойко, О. Бондаренка, М. Сніжної; передмова Н. Марченко; післямова Ю. Федорової; пер. укр. Н. Кир’ян та ін.; худож. О. Здор; нотографіка В. Пономаренко. – К. : Веселка, 2020. – 31 с. : іл.
Казка про хитру лисичку. З ігровим завданням для малят.
Світличний І. Побрехеньки для Яремки : Вірші / Іван Світличний. – К. : Веселка, 2000. – 56 с.
Цю книжку написав для свого племінника Яремки та для всіх дітей сміливий, добрий і справедливий письменник, критик, правозахисник
Іван Світличний (1929-1992), лауреат Державної премії України імені Тараса Шевченка та літературної премії імені Василя Стуса.
Терен В. Риба, яка вміла грати на трембіті : Вірші / Віктор Терен. – К. : Веселка, 2004. – 87 с.
Итно-тидно; В лісі, в круглому горісі…; Черевик і чередник; Смеркає; Че-че-че; Жуки-ночеброди; Що ми зліпили?; Риба, яка вміла грати на трембіті; Мешканці барабана; Ой джмелику-джмелку…; Баранчик, у якого боліла голова; Коза і гроза; Жучок повертається з битви;
Тютюник Г. Степова казка / Григір Тютюник. – К.: Веселка, 2008. – 96с.
У цій книжці люди, тварини, звірята, птахи й комахи, рослини змальовані в єдності, у взаємодії. Вони розмовляють, дружать, допомагають один одному.
Маленькі читачі творів Григора Тютюнника потраплять у чарівний світ рідної природи, навчаться розуміти її красу, уважно й шанобливо ставитися «до братів наших менших» і ще більше полюблять українське слово, неперевершеним майстром якого був письменник.
Франко І. Казки / Іван Франко. – К.: Веселка, 2008. – 215с.

Летять крізь космічну імлу барвиста парасолька і синя виварка. Небесні сузір’я люб’язно розступаються перед ними. Вітально махає рукою Діва, чемно вклоняються Близнята. «Щасливої дороги!» — гукає Стрілець.
Це — заключна сценка однієї з п’єс-казок письменниці Нелі Шейко-Медведової. Їхні герої, любі друзі, відомі вам і невідомі. Серед них — Дід та Баба і Курочка Ряба, і хитра Лисичка та пан Коцький, і зовсім не такий уже й страшний, як його малюють, Вовк, а також нові для вас жабеня Каламутя, інопланетні капосники Страхлик і Хаплик, дядечко Тритозавр та інші…
Творча уява авторки вводить героїв її драматичних творів у світ найнеймовірніших пригод та фантастичних колізій. Усі п’єси-казки, що входять до цісї книжки, учать людяності, чесності та порядності.
Вінок. Українська читанка / укладач О. Білоусенко. – К.: Веселка, 2005. – 396 с.
«Вінок» — це унікальна читанка-хрестоматія для молодших школярів, до якої увійшли твори класиків української і світової літератур, народні казки, загадки, приказки, скоромовки, а також пізнавальні розповіді про історичні події, про тваринний і рослинний світ України. Уклав читанку талановитий письменник, науковець, політичний і державний діяч Олександр Біло-усенко (1870—1939). Вона побачила світ 1911 року.
І ось тепер книжка знову йде до маленького читача. Впевнені, що вона сподобається сучасним школярикам і стане їм у великій пригоді не тільки на уроках читання, рідної мови, а й народознавства та природознавства.
Фініст-ясний сокіл. Російські казки /укладач А. Григорук ; мал. С. Лопухової. – К.: Веселка, 2004. – 189 с.
Казки опрацювали для дітей письменники й фольклористи О. Толстой, К. Ушинський, О. Нечаєв, А. Платонов.
Японські народні казки / упорядник І. Дзюба ; мал. О. Михайлової-Родіної. – К.: Веселка, 2017. – 152 с.
Збірник найпопулярніших казок японського народу, в яких відображено його побут, звичаї, прагнення та ідеали.


Тонка, тремтлива, світла, сповнена чудес повість «Звук павутинки» поведе читача у той прекрасний і неповторний час, коли все було вперше.
А напружений сюжет пригодницької казки «Земля світлячків» занурить вас у вир таємничих, інколи навіть моторошних пригод, загадкових хитросплетінь і перетворень, обгорне чистою і ніжною любов’ю до світу добра. Вона триматиме в напрузі найнепосидючішого читача і змусить його «проковтнути» написане до останньої сторінки.
Гомерова “Одіссея” / Переказала К. Гловацька ; Художник Р. Масаутов. – К. : Веселка; Тернопіль: Навчальна книга – Богдан, 2005. – 151 с.
Прозовий переказ для дітей славетної Гомерової поеми про мандри й пригоди героя Троянської війни Одіссея на шляху додому.
Гомерова “Іліада” / Переказала К. Гловацька ; Художник Р. Масаутов. – К. : Веселка; Тернопіль: Навчальна книга – Богдан, 2005. – 197 с.
Ця книжка – прозовий переказ “Іліади”, славнозвісної поеми давньогрецького співця Гомера, про події та героїв Троянської війни.
Загоровська Л. На їхніх маленьких плечах… : Оповідання / Любов Загоровська ; передмова Оксани Білозір ; художник: малюнки студентів Київської дитячої Академії мистецтв. – К. : Веселка,2018. – 112 с.
Герої оповідань молодої української письменниці – діти, які вже знають (хто з власного досвіду, хто з розповідей), що таке війна, страждання, самотність. Знають і розуміють серцем, що нині, коли на рідній землі йде війна, нікому не можна стояти осторонь цих подій, бути байдужим. Вони, як тільки можуть, допомагають захисникам Вітчизни.
Котляревський І. Енеїда : П’єси / Іван Котляревський ; Передм. та приміт. О. Гончара; Післямова В. Шевчука ; іл. А. Базилевича. – К. : Веселка, 2000. – 327 с.
Понад два століття живуть в українській літературі твори веселого полтавського мудреця Івана Петровича Котляревського. Його поема «Енеїда», написана в традиціях бурлеску і травестії, відтворює яскраві картини життя українського суспільства другої половини ХУІП ст., розповідає про звитяги українського козацтва. П’єса «Наталка Полтавка» стала «праматір’ю українського театру». Ці твори пронизані любов’ю до свого народу, до рідної землі.
Пушкін О. Руслан і Людмила: Поема / Олександр Пушкін; Перекл. з рос. М. Терещенка; Мал. О. Довгаля. – К. : Веселка, 2004. – 84 с.
Казка-поема російського поета розповідає про те, як богатир Руслан врятував викрадену злим чарівником княжну Людмилу, свою наречену.
Франко І. Земле, моя всеплодющая мати…: Вірші, оповідання,казки / Іван Франко; Упоряд. Н. Вишневська; Мал. В. Лопати. – К. : Веселка, 2000. – 399 с.
Вірші, оповідання та казки класика української літератури Івана Яковича Франка (1856—1916).
Чайковський А. На уходах. За сестрою: Іст.-пригод. повісті / Андрій Чайковський; Упоряд. О. Нахлік; Худож. Б. Михайлов. – К. : Веселка, 2008. – 247 с.; іл..
Яремийчук О. Козацька абетка. Коротка історія українського козацтва для дітей і дорослих / Ольга Яремийчук. – К. : Веселка, 2014. – 80 с.
Найвизначніші події і найвидатніші герої козацької доби представлені в книзі в коротких розповідях, розміщених за алфавітом, та мистецьких творах. Це ті ази нашої історії, які повинен знати кожен українець – і маленький, і дорослий.
Бібліодрабинка – реклама книг видавництва “Видавництво Старого Лева”
До Вашої уваги книги “ВСЛ”, які є у фонді бібліотеки. Новинки від Українського інституту книги.
Чи ви вже чули про Старого Лева, що оселився у княжому місті Львові – у затишній мансарді, під дахом старовинної кам’яниці за адресою: місто Львів, площа Ринок, Четверта мансарда від Нептуна на захід, угору скрипучими дерев’яними сходами за високими різьбленими дверима з дзвінком.
Для 1 -4 класів.
Андрусяк І. Сорокопуди, або як Ліза і Стефа втекли з дому : дівчача повість / Іван Андрусяк ; ілюстр. О. Мазур ; літ. ред. М. Савка. – Львів «ВСЛ», 2009. – 144 с. – (Серія: Обережно: дівчатка).
Четверта книжка з серії ”Обережно: дівчатка!”. Де може бути краще, як у бабусь на селі! Чого б не забажав – пиріжків чи вареників – бабусі відразу поспішають виконати. Від такого райського життя стає страшенно… нудно. От Ліза з меншою сестричкою Стефою і вирішують піти з дому – подалі від бабусячої опіки, на пошуки справжніх пригод…
Вайнброу І. Серія книг книжок про Малого Вовчика / Іван Вайнброу ; перекл. О. Стадник ; ілюстр. Т. Росс, Н. Гайда, О. Петренко-Заневський. – Львів «ВСЛ», 2014. – (Серія: Дитячі книги для читання).
До серії увійшли: «Капосна книжка Малого Вовчика», «Геройська книжка Малого Вовчика», «Школа привидознавства Малого Вовчика», «Малий Вовчик – Лісовий детектив», «Піратська книга Малого Вовчика»,«Малий Вовчик – отаман зграї».
Вдовиченко Г. Котохатка : повість / Галина Вдовиченко ; гол. ред. М. Савка ; ілюстр. Н. Гайда. – Львів «ВСЛ», 2019. – 48 с. – (Серія: Ілюстровані історії та казки).
Шестеро маленьких кошенят опинилися на зимовій вулиці, де їм холодно й голодно… Але вони не з тих, хто скиглить і впадає в розпач. Натомість кошенята гуртуються і перетворюють зиму у веселу забаву: бавляться у піжмурки, прокладають лабіринт у снігу, уявляючи себе археологами, будують дуже затишну снігову котохатку. А тоді знаходять чим її прикрасити. Герої-кошенята захоплять малюків своєю жвавістю та багатою уявою і підкажуть чимало ідей для зимових ігор.
Книжка-картинка Галини Вдовиченко і Наталки Гайди — це історія для малят про справжню дружбу і новорічні дива. Адже невдовзі кошенята знайдуть собі велику котячу родину – і це вже будуть пригоди 36 і 6 котів.
Вдовиченко Г. Ліга непарних шкарпеток : повість / Галина Вдовиченко ; ілюстр. А. Джанікян. – Львів «ВСЛ», 2019. – 54 с. – (Серія: Ілюстровані історії та казки).
Хто завгодно може визнавати себе нещасним невдахою — тільки не шкарпетки, які загубили свою пару! Їхнє місце на смітнику? Ні! У вирі подій! Розпаровані й непотрібні, вони об’єднаються у Лігу непарних шкарпеток. Вони наповнять своє життя сенсом та радістю, тому що кожна шкарпетка є особливою і неповторною.
Книжка відомої української письменниці Галини Вдовиченко з ілюстраціями неперевершеного Арсена Джанікяна завоює серця читачів будь-якого віку. Гумор і тонка іронія, динамічна розповідь та життєва філософія — все переплелось у цій повісті, як кольорові нитки шкарпеток.
Вдовиченко Г. Містельфи : повість / Галина Вдовиченко ; ілюстр. А. Ломакіна. – Львів : Видавництво Старого Лева, 2020. – 144 с.
У середмісті Львова на дахах живуть крихітні крилаті дівчата і хлопці — містельфи. Це міські ельфи. У кожного з них — своя вежка, своя робота і спільні розваги в повітрі.
Одного дня їхній безтурботності настане кінець. Міські підземелля захоплять щури-мутанти, які загрожуватимуть усьому місту. Захищати себе доведеться не лише людям і містельфам… Що вигадали містельфи, щоб прогнати назавжди щурів з міста?
Гербіш Н. Мандрівки Чарівним Атласом. Париж / Надійка Гербіш ; худож. Б. Бондар. – Львів «ВСЛ», 2019. – 64 с. – (Серія: Ілюстровані історії та казки).
Кажуть, що Париж — це завжди про любов (і круасани). Тож Лука й Терезка вирушать у свою третю мандрівку з Чарівним Атласом не самі, а прихопивши з собою закохану пару.
Разом вони ласуватимуть традиційною французькою випічкою, розкриють таємниці Ейфелевої вежі й незбагненного Монмартру, прогуляються вздовж Сени, познайомляться з полотнами знаних імпресіоністів і побачать славетний Нотр-Дам.
А ще вони довідаються, чому столицю Франції називають Містом Світла і чому до неї так сильно хочеться повертатися повсякчас.
Люнде М. Снігова сестричка : різдвяна історія / Мая Люнде ; перекл. з норв. Н. Іваничук ; ілюстрації Л. Айсато. – Львів «ВСЛ», 2019. – 189 с. – (Серія: Ілюстровані історії та казки).
Десятирічний Юліан переживає, що в їхній родині цьогоріч всі наче геть забули про Різдво. А йому так хочеться, щоб у домі було святково і затишно. Тим паче, що нова подруга Гедвіґ запрошує його до своєї вілли, де все так чудово прикрашено до свята. Дивно тільки, що в будинку нікого, крім них двох, немає. До того ж довкола вілли блукає якийсь загадковий похмурий чоловік…
Ця дивовижна різдвяна історія перегукується зі схожими історіями Чарльза Діккенса та Ганса Христіана Андерсена. Захоплива книжка, яку полюблять усі закохані в Різдво — від малого до старого, і яка сповнить читачів затишком і теплом, любов’ю та надією.
Малик Г. Піратський маршрут : вірші / Галина Малик ; ілюстр. Г. Олійко. – Львів «ВСЛ», 2019. – 24 с. – (Серія: Вірші для дітей).
Весела книжка-картинка «Піратський маршрут» відомої української письменниці Галини Малик та ілюстраторки Грасі Олійко — це грайлива подорож у мріях, а заодно і веселий урок географії для малюків. Бо кожен із нас у дитинстві хотів бути зухвалим піратом, якому підкоряються моря і океани.
Мак Доналд М. Серія книжок про Джуді Муді / Меган Мак Доналд ; перекл. Н. Ясіновська. – Львів «ВСЛ», 2013.
На вас чекає знайомство з кумедною дівчинкою на ім’я Джуді Муді, у якої частенько змінюється настрій. Він буває хороший, поганий, передшкільний, шкільний – який завгодно. А ще у неї є молодший братик Стінк, найкращий друг Рокі та «заклятий» друг Френк Перл. Вони потрапляють у різноманітні пригоди, рятують світ, прагнуть стати знаменитими, вчаться віщувати майбутнє та лікувати. А головне – вони неодмінно подарують усім читачам гарний настрій!
Мєлех А. Емі і Таємний Клуб Супердівчат : повість / Агнєшка Мєлех ; переклад з пол. В. Міщук ; ілюстрації М. Бабінська. – Львів «ВСЛ», 2019. – 176 с. – (Серія: Дитячі книги для читання).
Перша книжка з серії польської письменниці Агнєшки Мєлех про допитливу шестилітку, яка обожнює таємниці.
На дошкільній підготовці Емі разом з подружками засновує Таємний Клуб Супердівчат. Що ж таємничого може трапитися в житті дошколярок? Невже загадкові люди в аеропорту настільки підозрілі, що дівчаткам доводиться шпигувати за ними навіть в оперному театрі? Таємний Клуб просто-таки полює на таємниці, а якщо їх нема – дівчата вигадують їх самі.
Мєлех А. Емі і Таємний Клуб Супердівчат. Гурток іспанської : повість / Агнєшка Мєлех ; переклад з пол. М. Дзвінка; ілюстрації М. Бабінська. – Львів «ВСЛ», 2020. – 150 с. – (Серія: Дитячі книги для читання).
Друга книжка з серії польської письменниці Агнєшки Мєлех про допитливу шестилітку, яка обожнює таємниці.
Пригоди Емі і Таємного Клубу тривають! Навчання у підготовчій групі добігло кінця — і дівчата пішли у перший клас. Там на них чекають нові пригоди й нові загадки. Куди зникла папуга Базіка зі шкільного звіринця і як її розшукати? Чому вчителька іспанської мови так підозріло поводиться? А її велетенська коробка, яку вона притягла до школи, здається… розмовляє! Щоб розплутати всі таємниці, Емі разом із подружками доведеться виявити неабияку кмітливість. Буде весело!
Мозер Е. Велика книга про Коко і Кірі / Ервін Мозер ; переклад з нім. Л. Нор. - Львів «ВСЛ», 2020. – 136 с. – (Серія: Дитячі книги для читання).
Це історія про фантастичні й кумедні пригоди ведмежати Коко та його подружки Кірі, які живуть у Країні Мрій. Там вони знайомляться з Білою птахою, чорними мишами, драконом Рікко та іншими дивовижними звірами. Маленькі герої Ервіна Мозера, автора бестселерів «Мануель і Діді», потрапляють у курйозні ситуації, знаходять чарівну рожеву парасольку та літай-килим, багато мріють і вчаться правильно загадувати бажання… Дорогою пригод вони знаходять щось значно цінніше за казкові речі — підтримку і любов.
Радушинська О. Щоденник Славка Хоробрика, або пригоди хлопчика-міліціонера / Оксана Радушинська ; ілюстр. Р. Скиба. – Львів «ВСЛ», 2012. – 88 с.






Бордмен А. О. Ілюстрована історія кіно / Адам Оллсач Бордмен ; переклад з англ. К. Міхаліциної ; гол. ред. М. Савка. – Львів «ВСЛ», 2019. – 112 с. – (Серія: Мистецтво і культура ).
Історія кіновиробництва — це історія видатних технічних інновацій та майстерності. Пориньте у цю захопливу книжку з вишуканими ілюстраціями Адама Оллсача Бордмена, і ви дізнаєтеся буквально про все — від того, як змінювалася стилістика костюмів та декорацій, до того, як удосконалювалися будова і функції самої кінокамери.
Гелліко П. Дженні : повість / Пол Гелліко ; пер. з англ. В. Зенгви. – Львів «ВСЛ», 2020. – 382 с. – (Серія: Дитячі книги для читання).
Восьмирічний хлопчик Пітер хоч і живе з родиною, але почувається дуже самотнім, бо в батьків ніколи не вистачає на нього часу. А ще він мріє про кота, якого йому не дозволяють тримати. Таємничим чином Пітер сам перетворюється на кота й пізнає всі негаразди, які чекають приблуду на вулицях великого ворожого міста. Він знайомиться з такою ж бездомною кішечкою Дженні, яка допомагає йому оволодіти мистецтвом непростого котячого життя. Друзів чекають карколомні пригоди, смертельні небезпеки, мандрівка до Шотландії, зрада та справжня дружба. Пітер навчиться бути котом, а Дженні… знову повірить у людей.
Куценко О. Аврора та інші принцеси : казки / Оксана Куценко ; худ. А. Сурган. – Львів «ВСЛ», 2019. – 80 с. – (Серія: Дитячі книги для читання).
Чотири казки про чотирьох різних дівчат, кожна з яких — принцеса. У чомусь вони схожі, а в чомусь — дуже різні. Кожній із чотирьох героїнь присвячено окрему історію, бо кожна із них — яскрава й оригінальна, творча і смілива особистість. Кожна створює навколо себе незвичайну, часом химерну атмосферу. Одна — смілива, інша — розсудлива чи, навпаки, готова ризикувати. А от чим і заради чого, ви довідаєтеся, прочитавши книжку казок «Аврора та інші принцеси» від початку до кінця. І напевне зможете відчути себе принцесою.
Пунсет А. Клуб червоних кедів : повість / Ана Пунсет ; перекл. з іспан. О. Забари. – Львів «ВСЛ», 2019. – 272 с. – (Серія: Книги для підлітків).
Ці книжки іспанської письменниці Ани Пунсет розповідають про пригоди чотирьох подруг-семикласниць, які вирішують створити свій клуб — з власними правилами і знаковими для них червоними кедами, які обіцяють носити повсякчас. Одна з дівчат, на жаль, змушена переїхати з родиною до Німеччини, і подруги неймовірно сумують за нею. Раптом з’являється нагода відвідати її в Берліні, взявши участь у конкурсі. Кому дістанеться перемога: Клубу червоних кедів чи касті Модних? На які капості здатна лідерка Модних, щоб добитися свого — читайте в цій захопливій підлітковій повісті.
Русіна О. Мія і місячне затемнення : повість / Оля Русіна ; ілюстр. Г. Олійко. – Львів «ВСЛ», 2019. – 240 с.
Мії ніколи нудьгувати. З однокласником Матвієм та його молодшим братом Людожерчиком вони постійно потрапляють у пригоди. І цих пригод стає ще більше, коли на порозі Міїної з Дідусем квартири з’являється незнайомець — її тато. Настороженість змінюється захватом — виявляється, тато працює в астрономічній обсерваторії! А значить, Мія, Матвій і Людожерчик теж одного дня зможуть туди потрапити.
Скреттінг Г. Антон Великий / Гюдрун Скреттінг ; пер. з норв. Н. Іваничук. – Львів «ВСЛ», 2019. – 224 с. – (Серія: Книги для підлітків).
На канікулах Антон вирішує знайти підробіток, аби допомогти своєму доброму другові Ейвіннові поїхати у шкільну мандрівку. Познайомившись із дівчинкою Софією, за дідусем якої доглядає, Антон пізнає смак життя мільйонерів. Тож і собі вирішує розбагатіти та намагається поводитися так, як, на його думку, поводяться важливі, багаті люди. Однак він не підозрює, що в погоні за грішми можна втратити дещо дуже важливе, та ще й постійно потрапляє в халепи.
Але чи це справді так? Читайте у дотепній повісті Олі Русіної, сповненій кумедних витівок і жартів.
Старк У. Втікачі : повість / Ульф Старк ; пер. зі швед. Г. Кирпи. – Львів «ВСЛ», 2020. – 224 с. – (Серія: Ілюстровані історії та казки).
Остання повість знаменитого шведського письменника Ульфа Старка. З перших же сторінок ми впізнаємо дідуся: чоловік, що завжди чимось невдоволений і весь час лихословить. Той, що був у повісті «Мій друг Персі, Баффало Білл і я”. От лиш тепер дідусь — самотній: бабуня померла, будинок у шхерах стоїть пусткою, а сам він вимушений лежати в лікарні.
Дідуся часто відвідує його внук — навіть тоді, коли тато забороняє. У них із дідусем особливі стосунки і своє розуміння правди. Разом вони задумують останню спільну мандрівку, хоч для цього їм треба втекти з лікарні…
Стенб’юрі С. 501 факт, який треба знати з… географії / Сара Стенб’юрі ; перекл. з англ. К. Крапки. – Львів «ВСЛ», 2020. – 256 с.
У цій книжці, геть не схожій на шкільний підручник, ви знайдете 501 важливий факт про Землю. Зокрема, цікаву інформацію про материки, океани й атмосферу та результати досліджень незвичних природних явищ і екокатастроф. Книжка зацікавить усіх, хто любить пізнавати світ.
Томас І. Маленькі історії великих людей. Леонардо да Вінчі / Ізабель Томас ; ілюстрації К. Спітцер. – Львів «ВСЛ», 2020. – 64 с.

Томас І. Маленькі історії великих людей. Фріда Кало / Ізабель Томас ; ілюстрації М. Мадріз. – Львів «ВСЛ», 2020. – 64 с.
Чому Фріду Кало вважають іконою стилю? Після нещасного випадку Фріда багато років була прикутою до ліжка, постійно хворіла та відчувала страшенний біль. Але вона занадто любила життя, щоб зневіритися чи здатися. Фріда Кало дивувала своєю яскравою зовнішністю, сміливими поглядами, вирізнялася стилем, захоплювалася фотографією та малювала дивовижні картини. «Щаслива, бо жива і можу малювати», — раз за разом повторювала талановита і свободолюбива мексиканська художниця Фріда Кало, яку люблять і наслідують у цілому світі до нині.
Тюрун Л. Аліса Андерсен: принцеса на лаві запасних / Ліан Тюрун ; перекл. з норв. Н. Іліщук. – Львів «ВСЛ», 2020. – 168 с.
Перша книжка з трилогії відомої норвезької письменниці Турюн Ліан. 2015 року вона відзначена Премією Браґі — за найкращу дитячу і підліткову книжку.
Восьмирічна Аліса дуже тішиться завершенню шкільного року. Попереду тільки випускний та вистава, у якій дівчинка грає дуже непомітну роль. Але вона також запасна виконавиця ролі принцеси. Тож коли Гелен — зірка вистави — несподівано травмується, Алісі доведеться виконувати головну роль і говорити на публіку. Та ще й Алісин однокласник Івар, який теж грає у виставі, більше з нею не розмовляє. Що може бути гірше? Схоже, Алісі треба пошукати в собі приховані таланти…
Фере-Флері К. Дівчина, яка читала в метро : роман / Крістін Фере-Флері ; перекл. з франц. П. Мигаля. – Львів «ВСЛ», 2019. – 160 с. – (Серія: Художня проза).
Жульєт – трохи дивакувата мрійниця. Майже завжди самотня. Її стосунки з чоловіками закінчуються, так і не почавшись. Уранці, їдучи в метро на роботу, вона зацікавлено розглядає книжки в чужих руках. Її життя змінюється, коли Жульєт потрапляє в химерний будинок. Господар, виявляється, збирає книжки, а потім шукає саме тих людей, яким та чи інша книжка здатна змінити долю…
Флетчер Т. Різдвозавр та Зимова Відьма / Том Флетчер ; перекл. з англ. М. Сахно. – Львів «ВСЛ», 2020. – 432 с. – (Серія: Дитячі книги для читання).
Вільям дивовижним чином опиняється в майбутньому і дізнається, що в ньому немає Різдва – улюбленого свята хлопчика і його тата. Він не може повірити, що існування Санти, ельфів та магічних оленів опинилося під загрозою через найголовнішого нечемнюха – містера П.
Чи вдасться Вільямові разом із Різдвозавром і Брендою змінити хід подій, щоб врятувати своїх друзів зі Снігового ранчо? Ким насправді є загадкова Зимова Відьма? Щоб дізнатися про це – читайте нову захопливу книжку Тома Флетчера.