Новинки

postheadericon “Класики українського слова”

Яких письменників можна віднести до класиків?
Це письменник, який увійшов в історію класичної української літератури, заслуговує на особливу увагу: Іван Багряний, Марко Вовчок, Улас Самчук, Павло Тичина, Пантелеймон Куліш, Іван Франко, Михайло Коцюбинський, Олександр Довженко, Олесь Гончар, Василь Стус та інші. Дізнавайся більше, переглядаючи книжкову виставку @https://www.slideshare.net/slideshow/pd24pptx/265929283
класики

postheadericon «Новеньку книгу погортай – у світ цікавий завітай!»

Ось і завершився Тиждень дитячого читання – пізнавальний, розважальний, благодійний, незабутній…
В п’ятий день тижня проведено презентацію новинок літератури патріотичного напрямку у Дубенський ліцей 8 5 – Б класі.
Бібліотекар розповіла про найновіші книги сучасних авторів, які перенесли слухачів у часи Київської Русі, у край легенд про українського супергероя Олексу Довбуша. У місті Вільно XIX ст. познайомилися з панночкою Євою, помандрували замками західної України з сім’єю Руснаків…
В ході спілкування всі зійшлися на тому, що потрібно читати якнайбільше книг патріотичного спрямування, бо в цьому запорука існування України, як нації. «ХТО НЕ ЗНАЄ СВОГО МИНУЛОГО, ТОЙ НЕ ВАРТИЙ МАЙБУТНЬОГО» вислів М. Рильського.
Підсумком зустрічі була проведена літературна вікторина.
Книжкові іменини принесли багато радості, нових знайомств та тепла всім учасникам в цей нелегкий час.
Тиждень дитячого читання пролетів та бібліотека працює і завжди з нетерпінням чекає своїх маленьких і дорослих читачів.
книги   діти  1  3

postheadericon Всеукраїнський тиждень дитячого читання 2024

Перший день розпочався флешмобом “Книжковийвсесвіт_2024″ та пройшов тиждень під гаслом “Книжки читай-успіху досягай!” Ділилися улюбленими книгами.

подв    нам не потрібна  врятовані  матвій мацюк  варто спробувати  ткач матвій марія  вітя  галета софія  чернявська аня  криж  бусецька  кобернюк  флешмоб

 

 

postheadericon Книжкові новинки

Наші рослинки на подв’ї бібліотеки прокидаються, відчуваючи весну. Запрошуємо полюбуватися та обрати книжечки для читання.
Книга Тетяни Руменко “Дім” історія-нагадування про дивовижні вчинки кожного українця, які ведуть до перемоги у війні світла над темрявою. Про найкнижковіший ліс з-поміж усіх лісів світу, в якому жили книжкові феї.
“Всі ми – великі і сильні, а коли об’єднані – ми нездоланні”.
котики  дім

postheadericon 14 лютого – Міжнародний день книгодарування

Доброю традицією, близько 8 років, за ініціативи міської влади Василь Антонюк та Відділ культури і туризму Дубенської міської ради щорічно поповнюються фонди бібліотек новою літературою. Акція спрямована на розширення доступу дітей до книжок.
Щиро дякуємо Вам!!!
“ЯКЩО ВИ ХОЧЕТЕ, ЩОБ МОЛОДЬТЯГНУЛАСЯ ДО ЗНАНЬ, ТУРБУЙТЕСЯ ПРО ГОЛОВНІ , НАЙВАЖЛИВІШІ ДЖЕРЕЛА ДУХОВНОЇ КУЛЬТУРИ – БІБЛІОТЕКИ”. Писав Василь СУХОМЛИНСЬКИЙ.
всі  3  1

postheadericon День спротиву

Дев’ять років тому Російська Федерація розпочала збройну агресію проти України. Все почалось в Криму. Диверсійні групи РФ почали спроби захопити кримський півострів.
26 лютого 2014 року на заклик Меджлісу кримськотатарського народу до Верховної ради Автономної Республіки Крим вийшли тисячі кримських татар, українців та представників інших національностей чинити спротив російській окупації та заявили всьому світу про цілісність України.
Наступного дня, о 5-й ранку до урядових будівель АРК увійшли регулярні військові формування РФ.
26 лютого, 2020 року Президентом України Володимиром Зеленським було підписано Указ №58/2020, про День спротиву окупації Автономної Республіки Крим та міста Севастополя”.
В міській бібліотеці для дітей проведено інформаційну хвилину “Що ми знаємо про анексію Криму”.
Присутні ознайомились з книгою Т. Березовця “Анексія: Острів Крим (хроніки “гібридної війни”). Також оформлена виставка-спомин “Україна. Дні незламності. Дні героїзму”. Відео презентація по книзі Інни Ковалишеної “Крута історія перемог” https://www.facebook.com/100021831232677/videos/1440319123250864/?idorvanity=390383321395272
день спротиву  діти  анексія  війс.

postheadericon Новинки від благодійної акції “Українським дітям – українську книгу”

Влітку була оголошена акція “Українським дітям – українську книгу”????????
Всі бажаючі приносили російськомовні книги для обміну на сучасну українську літературу?????
Тож, хочемо прозвітувати про обмін книг в межах акції????
Завдяки нашим читачам та небайдужим жителям було зібрано 234 російськомовні книги,
які ми обміняли на 51 нову книгу від українських видавництв????????
Книги уже чекають на читачів. Шукай патріотичну наліпку!
українс.дітям-укр.книгу  укр.дітям  дитяча

postheadericon 16 жовтня відзначають Всесвітній день хліба.

Пропонуємо художні книги про хліб.
1. Андерсен Г.Х. «Дівчинка, що наступила на хліб».
У данському містечку живе зі своєю мамою Інге, яка має бунтівливу вдачу. Її серце жорстке: вона знущається над псом, поставивши перед ним їжу так, щоб він не міг до неї дотягнутись з ланцюга. Мала самозакохана і не потребує дружби, постійно любується перед світом і використовує своє маленьке люстерко, аби засліплювати сонячними зайчиками перехожих. Але це не найгірше зло у її житті. Дівчинка так любить свої черевички, що стає ногами на хліб, переходячи через болотяну місцевість, аби не забруднити їх. І тут настає кульмінація: зухвала героїня потрапляє в болотяне царство. Болотниця у вигляді потворної жаби, аби провчити дівчинку, не дає Інге їсти, адже в неї є хліб, на який вона ставала ногами, і який прилип тепер до її стопи. Дівча проситься до мами і врешті Болотниця перетворює її на дрібну пташку з умовою, що вона має назбирати стільки зерняток, скільки пішло на випікання матір’ю буханця хліба…
Ще є мультфільм (в перекладі Олександра Тимофеєвського 1986 року) https://www.youtube.com/watch?v=SJoHfnm5cJQ
2. Гуцало Євген «Шкільний хліб».

Повісті присвячені сільським вчителям. Події, зображувані в творах, повертають нас до нелегких повоєнних років в українському селі, коли ще відчувався гарячий ПОДИХ ВІЙНИ. B центрі оповіді — обрав сільської вчительки Олени Левківни, людини доброї й ніжної вдачі, невтомної трудівниці, вдатної на самопожертву для блага інших, в ім’я справи, якій вона віддає свій розум, серце, надії.

3. Довжик В. “Скажи мені, якого кольору хліб”
Про лінивого сина, який тільки малював і то погано. Коли у школі дали завдання намалювати хліб, хлопець не зміг. Тоді батько показав сину поле і нелегкий шлях, який проходить зерно, щоб стати пахучим, смачним хлібом.
3. Кир’ян Н. «Чому вусатий колосок» вірші.
4. Клубков О. “Мій перший хліб”.
Про сім’ю хліборобів, збір врожаю, про бережливе ставлення до хліба.
5. Коцюбинськи М. «Харитя».
Оповідання ро добру дівчинку, яка допомагала хворій матері по господарству. Написане Михайлом Коцюбинським, коли він працював домашнім вчителем у селі Лопатинці. Письменник з любов’ю змалював портрет дівчини — головної героїні оповідання: «Великі сині очі з-під чорних вій дивилися пильно й розумно. Смугляве личенько розчервонілося». У короткому оповіданні розкрита психологія дитини, окреслене коло її думок та переживань. Автор намагався довести читачеві, що навіть за важких умов повсякденного існування селяни здатні бути щирими, чуйними, добрими, а також відчувати прекрасне в довколишньому світі.
6. «Легкий хліб» білоруська народна казка виховує працелюбність, повагу до професії хлібороба.
7. Сенкевич Генрік «За хлібом».
Вавжон Топорек – зубожілий селянин. Наслухавшись розповідей про казкове життя на чужині, він разом із дочкою вирушає до Америки. Але там на Топорека чекає тільки розчарування. І саме найгірше, що він уже нічого не може змінити…
8. Стельмах М. “Хліб і сіль”.
У романі дано широку картину життя українського села напередодні революції 1905 року. Автор правдиво зображує важке становище селянської бідноти, показує, як у боротьбі проти поміщиків формувалася її свідомість. Справжнім героєм твору є народ з його болями і стражданнями, радощами і сподіваннями, нескореністю й вірою в краще майбутнє. Мякий задушевний ліризм, філософські роздуми, іскристий гумор, багата і розмаїта мова характерні для твору.
9. Сухомлинський В. “Хліб – то праця людська”.
Найдорожча цінність – хліб. Його виростив ваш прадід. Бережіть і шануйте хліб, – бо то праця людська.
“Моя мам пахне хлібом” розповідає про те, як двоє хлопчиків, на ім’я Толя й Коля познайомились в садочку та розповідали одне одному про те, де працюють їхні мами. Мама Колі працює лікарем. Це дуже важлива та відповідальна професія, адже без неї всі люди б хворіли. Мама Толі працює пекарем. Вона пече хліб. Пекар – важлива та дуже потрібна професія, адже без хліба немає життя.
“Шматок хліба” розповідається про історію, яка трапилась в одній школі із учнями групи подовженого дня. П’ятикласник Семен, з’ївши свій обід, узяв шматок хліба у свого товариша, який чергував на кухні і мав пообідати трохи згодом. Хлопчик з’їв мало не весь товаришів хліб, а шматочок, що залишився, непомітно кинув під стіл. Вихователь помітив це і замість того, щоб відпустити дітей грати в м’яч, він розповів одну давню пригоду, що трапилось із двома товаришами-солдатами в роки війни.
10. “Хліб і золото”. Ця книга — золота криничка українських народних казок, з якої ми черпаємо скарби народної мудрості. На прикладах казкових персонажів діти можуть осягнути складний світ людських взаємин, навчаться відрізняти добро від зла, а також робити гарні вчинки.
11. Храпач Г. «Так пахне хліб».
Повість про воєнні та повоєнні враження письменника. Головні герої – малий Микитка, старший трохи колгоспний бичкар Яшко, їздовий дід Клим. Усе, що траплялося із Микиткою, пережив автор. Прототип Яшка – старший Григоріїв товариш, дід Клим – колгоспний конюх.
хліб

postheadericon Тримаємо інформаційний фронт.

Бібліотекарі щоденно публікують пости інформаційної та культурної підтримки, а Ви все знаєте та читаєте! А зараз вони працюють як зазвичай, щоб малеча та дорослі могли прийти за книгами!

дякую

Любов до книги починається з першого перегортання сторінок, такого незвичного запаху нової книги – її сторінки пахнуть поліграфією та цікавими історіями, які захоплюють з першого рядка.
Є такі книги, до яких хочеться повертатися знову і знову. У них ти знаходиш для себе певний сенс або вони просто прориваються всередину і не відпускають тебе. Таких творів чимало. Вони радують, засмучують, втішають, змушують співпереживати.
Якщо ви ще не знайшли захопливу книгу, яку б хотіли почитати приходьте до нас у бібліотеку. Нам є що Вам запропонувати.
Відвідайте бібліотеку. Виберіть собі книгу до смаку на книжковій виставці “Книжкове меню” від Український інститут книги .
1-4 червень  книги 1-4 комікси 2-4 молодший вік н.п.1-4
наймолодші патріотичні

postheadericon Зимонько-снігуронько!!!

Дивовижна, чарівна. Час зими заворожує чистою природи, укутуючи землю теплим пледом з мільйонів снігових ниточок і вузликів. Зима… А значить, Новий рік, Різдво, канікули і… дещо ще, що так дбайливо збережене в кожному серці.
Це чарівництво описують поети, прозаїки, так і всі творчі натури. А нам дістаються прекрасні книги про чудову зимову пору.

А ще у бібліотеці на читачів чекає Пані Зимонька????, чарівна ялинка????, сніговичок☃, новорічна фото зона????❄️????.

дівчина  5-99 0

Різдво Христове, Щедрий вечір (Меланки), Старий Новий рік… Які теплі, ніжні, дитячі спогади несе у собі це свято. Смачна кутя, різдвяні страви, колядки та віншування – незмінні атрибути святкових днів. Кожна людина відчуває радість Різдва Христового, якою, немовби пронизане повітря у ці Різдвяні дні. Дотримання традицій, відновлення народних звичаїв – невід’ємна частина виховного процесу у дітей. У цей святковий день до бібліотеки завітали маленькі колядники та посівальники. Приємно, що давні різдвяні традиції відроджуються сьогодні.

всі каріна

https://www.facebook.com/100021831232677/videos/202303855443015/