Для вас, батьки

postheadericon Зустріч з фахівцями Інклюзивно – ресурсного центру

Для забезпечення рівного доступу до якісної освіти за найкращими світовими стандартами у школах впроваджують рівні підтримки відповідно до індивідуальних потреб та можливостей учнів з особливими освітніми потребами.

10 березня 2023 року на базі КУ «Інклюзивно – ресурсний центр» Дубенської міської ради спільно з КУ «Центр професійного розвитку педагогічних працівників» Дубенської міської ради була проведена робоча зустріч з фахівцями ІРЦ та педагогами інклюзивних класів Вербської, Дубенської, Мирогощанської, Повчанської, Смизької, Тараканівської територіальних громад на тему «Інклюзія від «А» до «Я».
Катерина БРАТАСЮК, консультант КУ «ЦПРПП», розповіла про нормативно-правову базу та ефективність взаємодії педагогів (учителів та асистентів вчителів) .
Директор ІРЦ, Вікторія ДМИТРІЄВА, ознайомила колег із діяльністю та основними завданнями інклюзивно-ресурсного центру.
Психолог Алла ГЛАДИН виступила з теми «Комплексна психолого-педагогічна оцінка розвитку особи» та надала рекомендації педагогам ЗО щодо роботи з висновками ІРЦ.
Фахівець ІРЦ Тетяна ЛОТИШ допомогла педагогам поринути у фізіологію навчальної діяльності, застосовуючи наочні приклади, які кожен зміг «пропустити» через себе.
Завідуюча міською бібліотекою для дітей, Ольга КОРНІЙЧУК, презентувала літературу щодо роботи з дітьми з ООП, для використання як педагогів так і батьків здобувачів освіти.
Дякуємо колективу ІРЦ за високий професіоналізм та бажання ділитись досвідом з колегами, а учасникам за активність!
ІРЦ

postheadericon Подарунки видавницт для бібліотек

Завдяки Видавництво “Ранок” та Розвивальна та інклюзивна література “Кенгуру” бібліотека отримала безкоштовну продукцію. Література про інклюзію для розвитку дітей.
Росселла Гренчі. Історії про видатних людей з дислексією / Р. Гренчі, Д. Дзаноні. – Харків: Видавництво “Ранок”, ВГ “Кенгуру”, 2019. – 184 с.
Ймовірно існує зв’язок між дислексією та творчими здібностями. Книга призначена для людей, яких збентежив цей діагноз. Історії про відомих людей зможуть допомогти зрозуміти проблему та вирішити, як з нею впоратися.
Дженніфер Мур-Маллінос. Дислексія – це не вирок / Д. М.-Маллінос; іл. М. Фабрега. - Харків: Видавництво “Ранок”, ВГ “Кенгуру”, 2018. – 36 с.
Про дівчинку Сару, намагається навчитися читати та писати. Їй це дається важко, та вона дуже старається. Виявилось, Сара має хист до писання віршів. Можливо в майбутньому дівчинка стане відомою акторкою чи поетом, як Том Круз, Волт Дісней. У них теж дислексія.
Дженніфер Мур-Маллінос. У мого брата аутизм / Д. М.-Маллінос; іл. М. Фабрега. - Харків: Видавництво “Ранок”, ВГ “Кенгуру”, 2018. – 32 с.
Трикоз С. В. Ми поруч. Діти з порушенням інтелектуального розвитку / С. В. Трикоз, Г. О. Блеч. - Харків: Видавництво “Ранок”, ВГ “Кенгуру”, 2019. – 32 с.
Методичні рекомендації і поради для батьків, які виховують особливу дитину.
інклюзія

postheadericon Ювілей письменника Сашка Лірника

А Ви знали, що найчитаніший казкар, автор телевізійних програм, телеведучий, музикант – Олександр Власюк (Сашко Лірник).
А ще вашій увазі аудіоказки автора для дітей і дорослих @https://soundcloud.com/…/%D0%BB%D1%96%D1%80%D0%BD%D0%B8…
Тож запрошуємо до бібліотеки для читання казок-пророцтв.
І як каже сам автор “Читайте казки, щоб дітки росли українцями”.
Нова вікторина на сайті Бібліоігротека @https://learningapps.org/watch?v=p9b9b0p1k23
т1  т2

postheadericon З Новим 2023 роком!

Вітання з Новим 2023 роком! З якої книги розпочинаєте рік?
н.р..... н..р  н.р...  н.р.. н.р. нн.р  321842633_906248360535195_8075105677926996757_n

postheadericon “Чорнобиль…Трагедія…Пам’ять…”

В Дубенський ліцей № 6 з учнями 8-В класу проведено годину пам’яті . 37 років тому для людей чорнобильський край став мертвим, але природа і далі продовжує життя. Вона мовчки страждає за помилки людей.  Була оформлена літературна викладка під назвою “Вогонь Чорнобиля спалює наші серця”. Учасники заходу читали поезію на тему Чорнобильської катастрофи. Усі присутні вшанували жертви Чорнобильської АЕС хвилиною мовчання.

виставка  1  3

Відео презентація книги “Квіти біля Четвертого” Катерини Міхаліциної @https://www.facebook.com/100021831232677/videos/590764526124437/

 

postheadericon Флешмоб “На рушниковому крилі”

У народі кажуть, що рушники – закодована мудрість жіночої душі, нерозгаданої протягом багатьох тисячоліть. Як сама лінія на вишиванках – безконечник, меандр. А вишивка читається! Як багата душа народу, кожен візерунок – це своєрідний оберіг. Рушник цінується в народі. Це не просто виріб, це своєрідний символ, це тісне поєднання фізичної праці і роздумів.

Вишиваний рушник – це духовний символ українського народу, рідного краю, батьківської оселі, тепла материнських рук. Тож дитяча бібліотека запрошує приєднатися до флешмобу “На рушниковому крилі” з нагоди Дня вишиванки.

на рушниковому  рушники  саша вітя  уляна  хлопці

postheadericon Поетичний марафон “Ми діти твої, Україно!

До 32 річниці Дня Незалежності проведено поетичний марафон. Переходь за посиланням @https://www.facebook.com/100021831232677/videos/1520061838397714?idorvanity=390383321395272
моя

postheadericon Література про інклюзію.

Інклюзія, інклюзивність ще досі для багатьох здається чимось невідомим та часто незрозумілим. Сьогоднішня добірка саме про інклюзивну літературу та інклюзивні книжки для дорослих та дітей будь-якого віку.

у нас

Вікарі С. У нас дитина з аутизмом. Допомога сім’ям із дітьми з аутизмом. Практичні рекомендації для батьків та педагогів. – Харків: Видавництво “Ранок”, ВГ “Кенгуру”, 2019. – 112 с.

Ця книга відомого італійського спеціаліста, науковця і практика, автора багатьох книжок, присвячених дітям і підліткам з аутизмом, адресована батькам, учителям і вихователям. Використовуючи досвід лікарні Bambino Gesu в Римі й дослідження численних науково-дослідних центрів Італії, автор намагається пояснити природу розладів аутистичного спектра, дає слушні поради і, головне, — надію на те, що багато які з порушень можна скоригувати, покращити поведінку дитини й адаптувати її до соціуму.

дислекція

Мур-Маллінос Дж. Дислекція – це не вирок / Дженніфер Мур-Маллінос; іл. М. Фабрега. – ВГ “Кенгуру”, 2018, ТОВ вид. “Ранок”, 2018. – 37 с. – (Серія “Поговорімо про це”).

Усі батьки хочуть, щоб їхня дитина була успішною: як у школі, так і в житті. А ще вони хочуть, щоб вона була щасливою. Ми прагнемо, аби наші діти виросли впевненими у собі людьми, які сприятимуть процвітанню суспільства. Як ми можемо цьому посприяти як батьки? Що ми можемо зробити, аби забезпечити щасливе майбутнє для наших дітей?
Як ми можемо посприяти їхнім успіхам у школі?

Без назви

Мур-Маллінос Дж. У мого брата аутизм / Дженніфер Мур-Маллінос; іл. М. Фабрега. – ВГ “Кенгуру”, 2018, ТОВ вид. “Ранок”, 2018. – 32 с. – (Серія “Поговорімо про це”).

Навіть у малят є проблеми і тривоги. Ці книжки спеціально для них. Батькам рекомендується читати дітям уголос, надавати їм можливість розглядати картинки в тексті, вбачаючи в героях себе і своїх друзів. Книжки підштовхнуть малюків до більш відкритого спілкування, заохочують до прояву почуттів і промовляння ситуацій, що їх бентежать.
images

Роселла Гренчі. Історії про видатних людей з дислекцією / Р. Гренчі, Д. Дзаноні. -  харків: Видавництво “Ранок”, ВГ “Кенгуру”, 2019. – 184 с.

Книги про особливих дітей, видатних дітей та дорослих з певними порушеннями допомагають краще зрозуміти саму людини чи порушення. А ще такі книжки можуть стати неймовірним джерелом натхнення. «Історії про видатних людей із дислексією» – це збірка оповідей про людей, які досягли значних, навіть видатних, успіхів у своєму житті. І все це не зважаючи на дислексію (порушення писемного мовлення та читання). Історії життя Карла Великого, Леонардо да Вінчі, Агати Крісті, Тома Круза чи Джона Леннона дозволять подолати будь-який страх перед дислексією і зневіру у собі.

petryk-i-fontany-915503.270x390

Степула Н. Петрик і фонтани / Надія Степула; іл. О. Селищева. – Київ: Основи, 2019. – 32 с.

Перша в Україні дитяча книжка, що розповідає про аутизм. Головні герої оповідання – Петрик і Матильда. У них багато спільного, вони люблять гратися і дізнаватися нове, але є й відмінності: у Петрика аутизм, тому він по-іншому сприймає навколишній світ, дещо повільніше розмовляє та проявляє емоції. Познайомившись із хлопчиком, Матильда розуміє: “Ми можемо бавитися разом, просто не так, як я звикла, але так само весело!”

Окрім ілюстрованого оповідання, книжка «Петрик і фонтани» містить навчальну сторінку для дітей. У ній є прості і зрозумілі пояснення про те, що таке аутизм, чому люди з аутизмом поводяться інакше, як дружити з аутичними хлопчиками та дівчатками.
миии
Трикоз С., Блеч Г. Ми поруч. Діти з порушеннями інтелектуального розвитку / С.В.Трикоз, Г.О. Блеч. – Харків: Видавництво “Ранок”, ВГ “Кенгуру”, 2019. – 32 с. – (Серія “Поради батькам і педагогам”).
Книжка містить методичні рекомендації і поради для батьків, які виховують особливу дитину. У посібнику описуються характерні якості дітей з порушеннями інтелектуального розвитку, надається корисна інформація щодо розвитку і навчання такої дитини в умовах повсякденного життя родини і підготовки дитини до самостійної життєдіяльності.
Чеботарьова О., Гладченко І. Метелики в обладунках. Діти з ДЦП / О. Чеботарьова, І. Гладченко. – Харків: Видавництво “Ранок”, ВГ “Кенгуру”, 2020. – 32 с. – (Серія “Поради батькам і педагогам”).
Книжка містить методичні рекомендації й корисні поради батькам, які виховують дітей із ДЦП. Автори надають важливу інформацію про церебральні паралічі, розповідають про особливості розвитку їхньої дитини, її можливості, сучасні методи та технології навчання та виховання.
1734919
Чеботарьова О., Гладченко І. Сонячні діти. Діти із синдромом Дауна / О. Чеботарьова, І. Гладченко. – Харків: Видавництво “Ранок”, ВГ “Кенгуру”, 2020. – 32 с. – (Серія “Поради батькам і педагогам”).
Книжка містить методичні рекомендації й корисні поради батькам, які виховують дітей із синдромом Дауна. Автори розповідають про особливості розвитку їхньої дитини, її можливості, сучасні методи та технології навчання та виховання.
399790810_366421849108116_2474349044059360211_n
Ярмола Н. Діти дощу. Діти з розладами аутистичного спектра / Наталія Ярмола. - Харків: Видавництво “Ранок”, ВГ “Кенгуру”, 2020. – 32 с. – (Серія “Поради батькам і педагогам”).
Книжка містить методичні рекомендації й корисні поради батькам, які виховують дітей з розладами аутистичного спектра. Автори надають важливу інформацію про аутизм, розповідають про особливості розвитку дитини з РАС, її можливості, сучасні методи та технології навчання та виховання.

Стаття психологині психологині Олени Западнюк, Ольги Кухарук та Ольги Тунської – мами Матвія з аутизмом “Як говорити з дітьми про інвалідність”

@https://osvitanova.com.ua/posts/2225-yak-hovoryty-z-ditmy-pro-invalidnist

postheadericon Дитячі патріотичні ю-туб канали.

Весняні канікули – час для перегляду цікавих мультфільмів!

Канал “Хмаринка” Казка про острів Зміїний @https://www.youtube.com/watch?v=LixAebt7l6U,

@https://www.youtube.com/watch?v=jUpj-1jn9l8

Канал Patron The Dog – мультфільми про чернігівського пса-сапера @https://www.youtube.com/@patronthedog

Мультфільм “Украдений місяць” @https://www.youtube.com/watch?v=xEop5nEb34I

Канал “Мистецька агенція Наш Формат” – познайомить з мультфільмами дитинства твоїх батьків @https://www.youtube.com/@NashFormatUA/featured

Канал “Голос Українського Кіно” познайомить з новим мультиком про Котигорошка @https://www.youtube.com/@DergkinoUkraine

“Ukranimaua” @https://www.youtube.com/@ukranimaua

МИКИТА КОЖУМ’ЯКА – повнометражний анімаційний фільм! @https://www.youtube.com/watch?v=iUIblK2zN8Q

“Novator film” @https://www.youtube.com/@novatorfilm

“Книга-мандрівка. Україна” @https://www.youtube.com/@Knyga-mandrivka

“Бробакс” @https://www.youtube.com/@Brobaks?app=desktop&fbclid=IwAR0REnH7raCIhbF8IS2Ti9pliwv9HsnGLtaX1oZcjm1ZaNO2FBhAoXJKgLM

 

 

 

 

 

postheadericon Добірка українських книжкових каналів

Нові класні канали з’являються щомісяця, а існуючі – ростуть, покращуються та розвиваються, тому не зайвим буде запостити свіжу, оновлену добірку.
Пройдіться по списку і попідписуйтеся, щоб мати в стрічці ще більше якісного книжкового контенту:
☕️ Крадійка книжок — цікаво про літературу: огляди, рецензії, книжкові роздуми та нетривіальні історії літературного світу.
???? Пломінь — про культурний фронт і розраду в літературі та філософії в часи найбільших випробувань.
❤️ in book we trust — з нами ви будете знати, що крутого почитати.
???? Непозбувний книгочитун — якісний авторський канал про книжки українською, новинки, акції та видавничі срачі.
???? Читай, kurwa, книжки — канал агресивної пропаганди читання. Тримай культурний фронт – читай книжки!
???? Література — найкращі цитати з книг, афоризми та вірші українською.
✨ Віршолюб — затишна місцина для вашого внутрішнього поета.
???? ВРАЖЕННЯ UA — відгуки на книги, новини, знижки, конкурси, розіграші та аукціони для ЗСУ.
???? Книжковий бункер — сміливий літературний блог. Про книги, авторів, книголюбів і про все дотичне.
???? Комірчина письменника — вправи, поради, добірки книг, жарти про письменників, корисна інформація про процес написання книг.
???? Читомо — професійне медіа про тренди й новини книговидання, розмови з письменниками, що служать у ЗСУ, і поради тільки якісних книжок.
???? Світ книг — найцікавіші анонси книжок, новини, знижки та меми.
???? Літературний тигр — теревенимо про книжки та літературний світ.
???? Меланчине життя і книжки — щиро про прочитане, навколокнижкове та іноді роботу в книгарні.
✍???? Кецик — про тексти для життя і для роботи. Копірайтинг, письменництво — всього по кецику.
???? Кляті переклади — тут розкажуть, чому Рейвенклов не Когтевран, а Плітка не Плотва.
???? Книжкове море — щоб не загубитися у морі дитячих і підліткових новинок, а ще про знижки на книжки.
⚡️ Книжкове буття — зі мною читатимеш більше! А ще знатимеш, чому та чи інша книжка популярна; як зняти ТікТок не під рос музику, а про книжки і мати 100К+.
???? Коли ми говоримо про книжки — редакторка жіночого медіа про літературне й навкололітературне.
????‍♀️ Книжкова Фея — фанатка Кінга, яка пише дитячі книжки. Різноманіття жанрів, книжкові жарти. Снобам вхід заборонено!
❤️‍???? Яна про Літературу — добірний контент про світ мистецтва художнього і публіцистичного слова.
00