Archive for Листопад, 2023

postheadericon Література про інклюзію.

Інклюзія, інклюзивність ще досі для багатьох здається чимось невідомим та часто незрозумілим. Сьогоднішня добірка саме про інклюзивну літературу та інклюзивні книжки для дорослих та дітей будь-якого віку.

у нас

Вікарі С. У нас дитина з аутизмом. Допомога сім’ям із дітьми з аутизмом. Практичні рекомендації для батьків та педагогів. – Харків: Видавництво “Ранок”, ВГ “Кенгуру”, 2019. – 112 с.

Ця книга відомого італійського спеціаліста, науковця і практика, автора багатьох книжок, присвячених дітям і підліткам з аутизмом, адресована батькам, учителям і вихователям. Використовуючи досвід лікарні Bambino Gesu в Римі й дослідження численних науково-дослідних центрів Італії, автор намагається пояснити природу розладів аутистичного спектра, дає слушні поради і, головне, — надію на те, що багато які з порушень можна скоригувати, покращити поведінку дитини й адаптувати її до соціуму.

дислекція

Мур-Маллінос Дж. Дислекція – це не вирок / Дженніфер Мур-Маллінос; іл. М. Фабрега. – ВГ “Кенгуру”, 2018, ТОВ вид. “Ранок”, 2018. – 37 с. – (Серія “Поговорімо про це”).

Усі батьки хочуть, щоб їхня дитина була успішною: як у школі, так і в житті. А ще вони хочуть, щоб вона була щасливою. Ми прагнемо, аби наші діти виросли впевненими у собі людьми, які сприятимуть процвітанню суспільства. Як ми можемо цьому посприяти як батьки? Що ми можемо зробити, аби забезпечити щасливе майбутнє для наших дітей?
Як ми можемо посприяти їхнім успіхам у школі?

Без назви

Мур-Маллінос Дж. У мого брата аутизм / Дженніфер Мур-Маллінос; іл. М. Фабрега. – ВГ “Кенгуру”, 2018, ТОВ вид. “Ранок”, 2018. – 32 с. – (Серія “Поговорімо про це”).

Навіть у малят є проблеми і тривоги. Ці книжки спеціально для них. Батькам рекомендується читати дітям уголос, надавати їм можливість розглядати картинки в тексті, вбачаючи в героях себе і своїх друзів. Книжки підштовхнуть малюків до більш відкритого спілкування, заохочують до прояву почуттів і промовляння ситуацій, що їх бентежать.
images

Роселла Гренчі. Історії про видатних людей з дислекцією / Р. Гренчі, Д. Дзаноні. -  харків: Видавництво “Ранок”, ВГ “Кенгуру”, 2019. – 184 с.

Книги про особливих дітей, видатних дітей та дорослих з певними порушеннями допомагають краще зрозуміти саму людини чи порушення. А ще такі книжки можуть стати неймовірним джерелом натхнення. «Історії про видатних людей із дислексією» – це збірка оповідей про людей, які досягли значних, навіть видатних, успіхів у своєму житті. І все це не зважаючи на дислексію (порушення писемного мовлення та читання). Історії життя Карла Великого, Леонардо да Вінчі, Агати Крісті, Тома Круза чи Джона Леннона дозволять подолати будь-який страх перед дислексією і зневіру у собі.

petryk-i-fontany-915503.270x390

Степула Н. Петрик і фонтани / Надія Степула; іл. О. Селищева. – Київ: Основи, 2019. – 32 с.

Перша в Україні дитяча книжка, що розповідає про аутизм. Головні герої оповідання – Петрик і Матильда. У них багато спільного, вони люблять гратися і дізнаватися нове, але є й відмінності: у Петрика аутизм, тому він по-іншому сприймає навколишній світ, дещо повільніше розмовляє та проявляє емоції. Познайомившись із хлопчиком, Матильда розуміє: “Ми можемо бавитися разом, просто не так, як я звикла, але так само весело!”

Окрім ілюстрованого оповідання, книжка «Петрик і фонтани» містить навчальну сторінку для дітей. У ній є прості і зрозумілі пояснення про те, що таке аутизм, чому люди з аутизмом поводяться інакше, як дружити з аутичними хлопчиками та дівчатками.
миии
Трикоз С., Блеч Г. Ми поруч. Діти з порушеннями інтелектуального розвитку / С.В.Трикоз, Г.О. Блеч. – Харків: Видавництво “Ранок”, ВГ “Кенгуру”, 2019. – 32 с. – (Серія “Поради батькам і педагогам”).
Книжка містить методичні рекомендації і поради для батьків, які виховують особливу дитину. У посібнику описуються характерні якості дітей з порушеннями інтелектуального розвитку, надається корисна інформація щодо розвитку і навчання такої дитини в умовах повсякденного життя родини і підготовки дитини до самостійної життєдіяльності.
Чеботарьова О., Гладченко І. Метелики в обладунках. Діти з ДЦП / О. Чеботарьова, І. Гладченко. – Харків: Видавництво “Ранок”, ВГ “Кенгуру”, 2020. – 32 с. – (Серія “Поради батькам і педагогам”).
Книжка містить методичні рекомендації й корисні поради батькам, які виховують дітей із ДЦП. Автори надають важливу інформацію про церебральні паралічі, розповідають про особливості розвитку їхньої дитини, її можливості, сучасні методи та технології навчання та виховання.
1734919
Чеботарьова О., Гладченко І. Сонячні діти. Діти із синдромом Дауна / О. Чеботарьова, І. Гладченко. – Харків: Видавництво “Ранок”, ВГ “Кенгуру”, 2020. – 32 с. – (Серія “Поради батькам і педагогам”).
Книжка містить методичні рекомендації й корисні поради батькам, які виховують дітей із синдромом Дауна. Автори розповідають про особливості розвитку їхньої дитини, її можливості, сучасні методи та технології навчання та виховання.
399790810_366421849108116_2474349044059360211_n
Ярмола Н. Діти дощу. Діти з розладами аутистичного спектра / Наталія Ярмола. - Харків: Видавництво “Ранок”, ВГ “Кенгуру”, 2020. – 32 с. – (Серія “Поради батькам і педагогам”).
Книжка містить методичні рекомендації й корисні поради батькам, які виховують дітей з розладами аутистичного спектра. Автори надають важливу інформацію про аутизм, розповідають про особливості розвитку дитини з РАС, її можливості, сучасні методи та технології навчання та виховання.

Стаття психологині психологині Олени Западнюк, Ольги Кухарук та Ольги Тунської – мами Матвія з аутизмом “Як говорити з дітьми про інвалідність”

@https://osvitanova.com.ua/posts/2225-yak-hovoryty-z-ditmy-pro-invalidnist

postheadericon Травень – час екскурсій до бібліотеки

З метою підвищення інтересу до книги, виховання мистецтва читання, формування духовного світу дітей працівники бібліотеки започаткували серію пізнавально-ознайомчих екскурсій для учнів шкіл.

Учні Дубенська початкова школа 2 -А(@Людмила Вакулінська), 2 – В (@Алла Анатоліївна) та 2 -Г (@Галина Чистякова) класів.

Захопливі і загадкові мандрівки найпотаємнішими куточками книгозбірні не залишили байдужим абсолютно нікого. Бібліотекарі запропонували школярам «прогулятися вулицями книжкового міста» та відшукати надзвичайний скарб – книгу. Під час екскурсії діти поринули в неймовірний книжковий світ, познайомились з історією бібліотеки і її головною цінністю – книгою. В дружній атмосфері наші маленькі гості пригадали основні правила користування книгою, показали себе справжніми знавцями і любителями читання під час вікторини.

#екскурсії_МДБ

2в  2ввв  2а  чист

Учні Дубенська початкова школа 1-Б (кл.кер. Жанна Чеботарьова) та 3-Б класів (Мацюк Світлана) . Діти познайомились вперше з бібліотекою, з правилами поведінки в бібліотеці, гігієни читання, запам’ятали нові значення слів: бібліотекар, формуляр, читач.
Ми завжди раді новим читачам.
мацюк  чебот
Ще учні Дубенська початкова школа 1 -В (Алла Царук ) та 1 – А (Оксана Мілясевич) вперше завітали до бібліотеки. Ознайомилися з послугами бібліотеки, порядком розстановки книг на поличках, навички роботи з книжками. Також діти взяли участь у казковій вікторині, в якій показали свою ерудицію та впоралися з завданнями.
Тож чекаємо Вас, читайлики, у стінах дитячої бібліотеки! Будьте активними читачами, бережіть і любіть книги!!!
царук  ца  мілясевич  міл

postheadericon Новинки від благодійної акції “Українським дітям – українську книгу”

Влітку була оголошена акція “Українським дітям – українську книгу”????????
Всі бажаючі приносили російськомовні книги для обміну на сучасну українську літературу?????
Тож, хочемо прозвітувати про обмін книг в межах акції????
Завдяки нашим читачам та небайдужим жителям було зібрано 234 російськомовні книги,
які ми обміняли на 51 нову книгу від українських видавництв????????
Книги уже чекають на читачів. Шукай патріотичну наліпку!
українс.дітям-укр.книгу  укр.дітям  дитяча

postheadericon Всесвітній день сортування сміття і вторинної переробки сировини.

15 листопада відзначають Всесвітній день сортування сміття і вторинної переробки сировини.

Бібліотека та читачі підтримують ідею що “Переробка може перетворити сміття однієї людини на скарб іншої!”
Зібрали чисті кришечки (вага мішечка 5кг240гр.), ємності від хімічних засобів (пластикові бутилки від йогуртів та кефіру не підходять). Все зібране передали на переробку Благодійна організація “Благодійний фонд” “Волонтери на Конторській” @https://www.facebook.com/groups/564300354335815/
Будь свідомим громадянином – розподіляй та сортуй!!!
Збір продовжуємо.
саша  кришечки вага  хл.мішки кришечки