Archive for Листопад, 2023
Література про інклюзію.
Інклюзія, інклюзивність ще досі для багатьох здається чимось невідомим та часто незрозумілим. Сьогоднішня добірка саме про інклюзивну літературу та інклюзивні книжки для дорослих та дітей будь-якого віку.
Вікарі С. У нас дитина з аутизмом. Допомога сім’ям із дітьми з аутизмом. Практичні рекомендації для батьків та педагогів. – Харків: Видавництво “Ранок”, ВГ “Кенгуру”, 2019. – 112 с.
Мур-Маллінос Дж. Дислекція – це не вирок / Дженніфер Мур-Маллінос; іл. М. Фабрега. – ВГ “Кенгуру”, 2018, ТОВ вид. “Ранок”, 2018. – 37 с. – (Серія “Поговорімо про це”).
Усі батьки хочуть, щоб їхня дитина була успішною: як у школі, так і в житті. А ще вони хочуть, щоб вона була щасливою. Ми прагнемо, аби наші діти виросли впевненими у собі людьми, які сприятимуть процвітанню суспільства. Як ми можемо цьому посприяти як батьки? Що ми можемо зробити, аби забезпечити щасливе майбутнє для наших дітей?
Як ми можемо посприяти їхнім успіхам у школі?
Мур-Маллінос Дж. У мого брата аутизм / Дженніфер Мур-Маллінос; іл. М. Фабрега. – ВГ “Кенгуру”, 2018, ТОВ вид. “Ранок”, 2018. – 32 с. – (Серія “Поговорімо про це”).
Роселла Гренчі. Історії про видатних людей з дислекцією / Р. Гренчі, Д. Дзаноні. - харків: Видавництво “Ранок”, ВГ “Кенгуру”, 2019. – 184 с.
Книги про особливих дітей, видатних дітей та дорослих з певними порушеннями допомагають краще зрозуміти саму людини чи порушення. А ще такі книжки можуть стати неймовірним джерелом натхнення. «Історії про видатних людей із дислексією» – це збірка оповідей про людей, які досягли значних, навіть видатних, успіхів у своєму житті. І все це не зважаючи на дислексію (порушення писемного мовлення та читання). Історії життя Карла Великого, Леонардо да Вінчі, Агати Крісті, Тома Круза чи Джона Леннона дозволять подолати будь-який страх перед дислексією і зневіру у собі.
Степула Н. Петрик і фонтани / Надія Степула; іл. О. Селищева. – Київ: Основи, 2019. – 32 с.
Перша в Україні дитяча книжка, що розповідає про аутизм. Головні герої оповідання – Петрик і Матильда. У них багато спільного, вони люблять гратися і дізнаватися нове, але є й відмінності: у Петрика аутизм, тому він по-іншому сприймає навколишній світ, дещо повільніше розмовляє та проявляє емоції. Познайомившись із хлопчиком, Матильда розуміє: “Ми можемо бавитися разом, просто не так, як я звикла, але так само весело!”
Стаття психологині психологині Олени Западнюк, Ольги Кухарук та Ольги Тунської – мами Матвія з аутизмом “Як говорити з дітьми про інвалідність”
@https://osvitanova.com.ua/posts/2225-yak-hovoryty-z-ditmy-pro-invalidnist
Травень – час екскурсій до бібліотеки
З метою підвищення інтересу до книги, виховання мистецтва читання, формування духовного світу дітей працівники бібліотеки започаткували серію пізнавально-ознайомчих екскурсій для учнів шкіл.
Учні Дубенська початкова школа 2 -А(@Людмила Вакулінська), 2 – В (@Алла Анатоліївна) та 2 -Г (@Галина Чистякова) класів.
Захопливі і загадкові мандрівки найпотаємнішими куточками книгозбірні не залишили байдужим абсолютно нікого. Бібліотекарі запропонували школярам «прогулятися вулицями книжкового міста» та відшукати надзвичайний скарб – книгу. Під час екскурсії діти поринули в неймовірний книжковий світ, познайомились з історією бібліотеки і її головною цінністю – книгою. В дружній атмосфері наші маленькі гості пригадали основні правила користування книгою, показали себе справжніми знавцями і любителями читання під час вікторини.
Новинки від благодійної акції “Українським дітям – українську книгу”
Всесвітній день сортування сміття і вторинної переробки сировини.
15 листопада відзначають Всесвітній день сортування сміття і вторинної переробки сировини.