Краєзнавство

postheadericon “З неба і сонця наш прапор ясний”

23 серпня щорічно, починаючи з 2004 року, в Україні вшановують один з трьох ключових державних символів – синьо-жовтий стяг. У бібліотеці проведена інформхвилинка. Присутні ознайомились з історією свята.

Український прапор піднімали над Еверестом. Він майорів на зустріч антарктичним вітрам на станції «Академік Вернадський». Літав у космос з Леонідом Каденюком. Вертолітним ронделем на фюзеляжі пролітав над смарагдовими джунглями Конго в складі миротворчої місії. Піднімався на п’єдестал разом з олімпійськими чемпіонами, починаючи з 1996 року. Стрічками майорів на куртках і рюкзаках протестувальників під час Революції гідності. Нескорено йшов на зустріч солоним вітрам та російським окупантам на тральщику «Черкаси» в Криму. Сьогодні прапор – з нашими військовими на їхніх плечових шевронах, у рюкзаках та на позиціях. Вони бережно підписують його своїми позивними побратимам на пам’ять. Він майорить над вільними і звільненими містами України. А українці на окупованих територіях чекають, коли він знову з гордістю розвіватиметься у їхніх містах, селищах та селах.
Знайомимо з новою книгою «Nominka». Українські імена світової історії”.
Проведено майстер клас з виготовлення патріотичної символіки. А виготовляли сердечко 3D моделі.
виставка  1 номінка  6  2 4

postheadericon Проєкт “Вишивка українською”

За підтримки Українського культурного фонду у вересні місяці відбувся ексклюзивний майстер-клас. Присутні доторкнулися до нової техніки у вишиванні – ниткографіки. А провела майстер-клас неповторна майстриня, письменниця, авторка вишиваних книг Олена Медведєва. Кожна учасниця вишила закладинку до книги власними руками та фразою, яка надихає @https://www.facebook.com/share/p/tJyTCQ7jHUCYW5x3/

На зустріч завітали студенти ДУБЕНСЬКОГО ПЕДАГОГІЧНОГО ФАХОВОГО КОЛЕДЖУ РДГУ 3-Д (дошкільна освіта), бібліотекарІ, читачі. Вишиваймо! Вишивка – генетичний код нації. Відео з зустрічі тут @https://www.facebook.com/share/r/WtzX98AjFYzWdSC5/

00  1  всі  реєстрація студенти люда

postheadericon Фоточелендж #я_і_Дубно

В липні місяці читачі взяли участь у фоточеленджі до Дня міста Дубно, яке відзначали 20 липня 2024 року у День пам’яті пророка Іллі.
Завдання:
- зробити фото???? на локаціях міста ????;
- опублікувати у фейсбук з хештегом #я_і_Дубно ;
- переглядати фото та любуватися нашим прекрасним містом ????
#я_і_Дубнобіля бібліотеки  джезько катя  дзезько  орест  піша зона  я

postheadericon В гостях у Центрі Психосоціальної Підтримки

У рамках меморандуму про співпрацю між Відділом  культури і туризму Дубенської міської ради та Центром Психосоціальної Підтримки відбулася зустріч бібліотечних працівників міста з фахівцями Центру Alla Pylypchyk ,Олена Стецюк та Людмила Одварко. В рамках зустрічі було проведено екскурсію по затишних кабінетах, ознайомлено з послугами, які вони надають: індивідуальні консультації, сімейні, групові терапевтичні зустрічі у різних форматах, соціальні проєкти та вирішують інші питання.
Фахівці розповіли, як правильно надавати першу психологічну допомогу при стресових ситуаціях, а також розглядали алгоритми роботи з негативними станами у дітей, ознайомили з техніками роботи заземлення, дихання та дотику. Психологи поділилися досвідом спілкування з дітьми, підлітками та молоддю . Працівники навчили, як потрібно налагоджувати контакт з внутрішньо переміщеними особами, учасниками бойових дій, які пережили психоемоційний стан в умовах війни.
Дякуємо за корисний і пізнавальний тренінг та сподіваємося на подальшу плідну співпрацю.
 431502084_423013786905420_513204416121602453_n  00  кава

postheadericon Фоточелендж “Мій улюблений пухнастик”

В травні місяці читачі приєдналися до фоточеленджу “Мій улюблений пухнастик”.

Умови:
- зробити фото, на якому зображений ти та твій домашній улюбленець (вдома, на природі, у бібліотеці);
- вказати ім’я тваринки;
- надіслати фото в особисте повідомлення та бути активним на сторінці конкурсу.
Усі фото будуть розміщені в альбомі фотоконкурсу на сторінці бібліотеки у facebook.
Згодом бібліотекарі створили календар на 2025 рік, який буде радувати кожного учасника.
челендж  0  112

postheadericon Весняні канікули з “Козацькою вартою”

Під час весняних канікул до нас у бібліотеку завітали представники Громадського формування “Козацька варта” керівник Момотюк Юрій з гарним сюрпризом – м’якими іграшками та розмальовками.
М’яка іграшка – універсальний подарунок на будь-яке свято. Вона створює атмосферу затишку, домашнього тепла та казки.
Щиро дякуємо за Вашу турботу та гарні справи для дітей.
книги  всі

postheadericon 21 березня – Всесвітній день поезії

Четвертий день Тижня дитячого читання пройшов у Всесвітній день поезії. На літературне рандеву до учнів 2-Б класу, вчитель Жанна Чеботарьова Дубенська початкова школа була запрошена відома поетеса дубенського краю Любов Пшенична, яка цінує своїх читачів і робить творчі зустрічі неповторними.

Цікава манера спілкування, спогади зі свого життя, авторське виконання творів, добрі практичні поради для дітей, як стати на письменницьку стежину. Розмова була щирою, емоційною та залишила у серцях тепло і радість.

Тож, якщо вас зацікавили книги Люби Антонівни і ви хочете їх прочитати, завітайте до бібліотеки!
А закріпити свої знання допоможе інтерактивне завдання сайту Бібліоігротека @https://learningapps.org/display?v=pn1ogp29k16
4  00  6

postheadericon Пізнаємо Україну разом

Завершився #пізнавально_краєзнавчий_онлайн_екскурс_Діти_єднають_країни_Пізнаємо_Україну_разом від Національна бібліотека України для дітей . Електронний сертифікат отримав Віктор Страхарський за допис “Дерев’янні скульптури Миколи Бондарчука “Чотири пори року”.
Вітаємо учасника. Наснаги, допитливості, нових ідей.
вітя #онлайн_конкурси

postheadericon Мужність і відвага крізь покоління!

Дата відзначення Дня захисника України – 14 жовтня – збігається з християнським святом Покрови.
За часів Запорізької Січі свято називалося Козацька Покрова. Для січовиків Богородиця була заступницею і покровителькою, а Покрова символізувала своєрідний небесний щит, захист від ворогів.
Пізніше військовий символізм свята взяли собі на озброєння бійці армії УНР в 1917-1920 роках.
А в 1940-х Покрову стали вважати своєю бійці Української повстанської армії.
З 14 липня 2021 року Верховна Рада України перейменувала “День захисника України” на «День захисників і захисниць України».
Напередодні свята в бібліотеці проведена зустріч “Мужність і відвага крізь покоління”. В заході взяли участь військові з 130 ОРБ (окремого розвідувального батальйону) та волонтер Інна Яцина .
Учні Дубенського ліцею №8, 6 – Б класу кл. керівник Galina Petruk з цікавістю слухали розповіді військових, волонтера, ставили питання до гостей.
Зрозуміли, що роль волонтерів у перші місяці і роки війни була неоціненною. Військові мали і бронежилети, і рації, і харчування, і безпілотники, а головне – увагу до наших бійців. І це вселяло надію, що вони не залишилися самі зі своїми проблемами.
На заході була оформлена книжкова виставка “Сила нескорених!”, хвилиною мовчання пом’янули героїв Дубенщини, які загинули на Сході України.
Тож від усього серця побажаємо військовослужбовцям міцного здоров’я, успіхів і процвітання. Нехай у Вашому домі панують довіра і мир, а в роботі – стабільність!
245217455_4715966371781487_8723468184879515170_n  1  3 5

postheadericon Казкарка Марія Солтис-Смирнова у Дубні

Вараська казкарка завітала у древнє Дубно.
Емоції переповнювали дітей. Тому, що кожен присутній спробував себе в ролі письменника, кидаючи чарівні кубики та обираючи тему. І відчули, як це нелегко вигадати власну казку. Та всі разом впорались з завданням!
Ще пані Марія публікує чарівні оповідання на сайті «Світ казки» (http://talesworld.org.ua/), де їх нараховується вже більше шести сотень.
О знайомились з новою книгою #Казкова_Рівненщина. На сторінках книги є не лише казкові історії, а й авторські ілюстрації із зображенням визначних місць населених пунктів Рівненщини. Приємно, що в книзі також згадується Дубенський замок.
А ще з новою збіркою “Рятуйте! Мене примушують читати”.  Це 8 смішних історій про читання, про школярів, які люблять ютуб і квести, які мають таємний клуб у будиночку на дереві і потрапляють в неймовірні пригоди. 8 авторок написали книжкові історії про читання, книгу, бібліотекарів, а героями оповідань стали їх діти.
Це вже п’ята презентація збірки.
У книзі 111 сторінок;
????розворот з прочитаними книжечками та книжками-бажанками, який читач може заповнити самостійно;
????QR-коди, завдяки яким можна легко знайти авторок то поставити їм кілька питань (а можна і багато!);
???? усередині – кольорові ілюстрації та крейдований папір;
Після зустрічі пройшлися біля стін Дубенського замку та зробили фото біля Дівочої вежі.  Ось так проймайнула зустріч у місті Дубно.
Окрема подяка за мальовану “Дівочу вежу”???? ❤️ ????
01   05  казкова  рятуйте  с