Краєзнавство

postheadericon Мужність і відвага крізь покоління!

Дата відзначення Дня захисника України – 14 жовтня – збігається з християнським святом Покрови.
За часів Запорізької Січі свято називалося Козацька Покрова. Для січовиків Богородиця була заступницею і покровителькою, а Покрова символізувала своєрідний небесний щит, захист від ворогів.
Пізніше військовий символізм свята взяли собі на озброєння бійці армії УНР в 1917-1920 роках.
А в 1940-х Покрову стали вважати своєю бійці Української повстанської армії.
З 14 липня 2021 року Верховна Рада України перейменувала “День захисника України” на «День захисників і захисниць України».
Напередодні свята в бібліотеці проведена зустріч “Мужність і відвага крізь покоління”. В заході взяли участь військові з 130 ОРБ (окремого розвідувального батальйону) та волонтер Інна Яцина .
Учні Дубенського ліцею №8, 6 – Б класу кл. керівник Galina Petruk з цікавістю слухали розповіді військових, волонтера, ставили питання до гостей.
Зрозуміли, що роль волонтерів у перші місяці і роки війни була неоціненною. Військові мали і бронежилети, і рації, і харчування, і безпілотники, а головне – увагу до наших бійців. І це вселяло надію, що вони не залишилися самі зі своїми проблемами.
На заході була оформлена книжкова виставка “Сила нескорених!”, хвилиною мовчання пом’янули героїв Дубенщини, які загинули на Сході України.
Тож від усього серця побажаємо військовослужбовцям міцного здоров’я, успіхів і процвітання. Нехай у Вашому домі панують довіра і мир, а в роботі – стабільність!
245217455_4715966371781487_8723468184879515170_n  1  3 5

postheadericon Казкарка Марія Солтис-Смирнова у Дубні

Вараська казкарка завітала у древнє Дубно.
Емоції переповнювали дітей. Тому, що кожен присутній спробував себе в ролі письменника, кидаючи чарівні кубики та обираючи тему. І відчули, як це нелегко вигадати власну казку. Та всі разом впорались з завданням!
Ще пані Марія публікує чарівні оповідання на сайті «Світ казки» (http://talesworld.org.ua/), де їх нараховується вже більше шести сотень.
О знайомились з новою книгою #Казкова_Рівненщина. На сторінках книги є не лише казкові історії, а й авторські ілюстрації із зображенням визначних місць населених пунктів Рівненщини. Приємно, що в книзі також згадується Дубенський замок.
А ще з новою збіркою “Рятуйте! Мене примушують читати”.  Це 8 смішних історій про читання, про школярів, які люблять ютуб і квести, які мають таємний клуб у будиночку на дереві і потрапляють в неймовірні пригоди. 8 авторок написали книжкові історії про читання, книгу, бібліотекарів, а героями оповідань стали їх діти.
Це вже п’ята презентація збірки.
У книзі 111 сторінок;
????розворот з прочитаними книжечками та книжками-бажанками, який читач може заповнити самостійно;
????QR-коди, завдяки яким можна легко знайти авторок то поставити їм кілька питань (а можна і багато!);
???? усередині – кольорові ілюстрації та крейдований папір;
Після зустрічі пройшлися біля стін Дубенського замку та зробили фото біля Дівочої вежі.  Ось так проймайнула зустріч у місті Дубно.
Окрема подяка за мальовану “Дівочу вежу”???? ❤️ ????
01   05  казкова  рятуйте  с

postheadericon Творимо духовну Україну

Літературне свято відбулося в Будинку дітей та молоді Дубенської міської ради спільно з  Дубенським відділенням РОНСПУ . Ведучі свята Микола Тимчак та Ліна Вовк познайомили присутніх з письменниками, виконавцями співаної поезії.
А це: Валерій Марченко – поет, бард, лауреат всеукраїнських та міжнародних конкурсів бардівської пісні.
Богдан Чепелев – автор і виконавець співаної поезії, організатор та учасник пісеннних фестивалів та мистецьких акцій, благодійник.
Богдан Бардецький – художник, письменник, викладач Дубенського педагогічного фахового коледжу РДГУ.
Галина Гнатюк- поет, філолог, вчитель української мови, головний редактор альманаху “Погорина”.
Сергій Курінний – талановита та творча особистість. Працює в Дубенській станції юних техніків керівником технічного творчого об’єднання «Історико-технічне стендове моделювання», де ділиться своїм навиками з школярами міських навчальних закладів. Він є автором багатьох видань, велику увагу приділяє періоду козаччини.
Тетяна Гайбонюк – талановита дубенчанка, яка пише власні вірші.
Під час свята відбулося нагородження переможців конкурсу-змагання “Літо шаленого читання”, відзначення дітей, які взяли участь у флешмобі “Україна у віршах” та нагородження переможця міського етапу Всеукраїнського конкурсу “Лідер читання 2021″.
На згадку про 30 річницю Незалежності України у школи міста було передано 7 дубочків від старовікових дубів для посадки та озеленення. Все це завдяки проєкту Дубкросінг_UA, на якому наші читайлики проростили жолудята та доглядали за ними усе літо.
Дякуємо всім, хто допомагав та організував свято!
ліна  ведучі  бібліотекарі  поети  богдан бардецький  гнатюк г.  курінний с. мер  марченко  чепелев  учасники флешмобу

postheadericon Екопроєкт “Дубкросінг.UA”

З нагоди Дня Землі  міська бібліотека для дітей приєдналась до екологічного марафону «Відновимо Планету  разом» та проєкту Дубкросінг.UA  отримавши  набір жолудів  для озеленення планети.

Основна мета проєкту Дубкросінг.UA – це збереження генофонду старовікових дубів шляхом розповсюдження та пророщування  їх жолудів з подальшою висадкою садженців.

Проєкт спрямований на підвищення екологічної свідомості  молодого покоління та збереження генофонду старовікових дерев дуба шляхом флеш-мобу з посадки жолудів у різних областях України.

Відомо, що один дуб дає кисню 11 людям.

Проєкт Дубкроссінг_UA об’єднав понад 500 учасників з 20 областей України. В рамках заходу вже висаджено  понад 800 жолудів дубів та надіслано 110 наборів для вирощування саджанців.

Ціле літо читачі бібліотеки доглядали садженці, загартовували їх.  Жолудята перетворилися  на маленькі дубочки. І на літературному святі «Творимо духовну Україну» урочисто були передані у Дубенський відділ освіти, для висадження біля навчальних закладів міста з нагоди відзначення 30-річниці  Незалежності України.

Нехай ці дубочки стануть пам’яттю для наступних поколінь та згадкою для маленьких читайликів!

фото плакат  жолуді  назар світлана   дубдубочки

postheadericon Україна у віршах

До Дня незалежності України у Рівненській області проходив флешмоб Україна у віршах, проведення якого ініціював голова обласної ради Сергій Кондрачук?
У межах флешмобу усі охочі читали поезії про Україну та публікувати відео у соцмережах під хештегами:
Дубенська міська бібліотека для дітей долучилася до флешмобу та залучила користувачів! Перегляньте відеролик @https://www.youtube.com/watch?v=xqPxGC_pUKc

postheadericon «КУЛЬТУРНИЙ РОЗВИТОК ЯК ПОКАЗНИК УСПІХУ СПРОМОЖНОЇ ТЕРИТОРІАЛЬНОЇ ГРОМАДИ

27 травня у місті ДУБНО в малій залі Дубенської міської ради відбувся регіональний семінар. В семінарі взяли участь працівники бібліотечних установ міста Дубно, ОТГ Дубенського та Здолбунівського районів.
Учасників семінару привітали: міський голова Василь Антонюк, заступник міського голови Вікторія Дмитрієва, депутати Рівненської обласної ради Олександр Дехтярчук та Катерина Самардак. Модераторами семінару стали генеральний директор Національної бібліотеки України для дітей, заслужений працівник України, кандидат культурології Алла Гордієнко, завідувач відділу обслуговування національної бібліотеки України для дітей Наталія Невмержицька, заступник генерального директора Національної бібліотеки України для дітей з науково-методичної роботи Людмила Полікарпова, заступник генерального директора Національної бібліотеки України для дітей з інформаційних технологій Наталія Дзюба.
В рамках семінару були розглянуті наступні теми: “Спроможність територіальної громади як передумова успіху: проблеми та перспективи”; “Інноваційні форми роботи сучасної бібліотеки для дітей як вимога часу”; “Модель сучасної бібліотеки як хаб розвитку творчих та інтелектуальних здібностей”; “Гранти як додаткові ресурси реалізації інновацій”; “Електронні ресурси як інструмент задоволення інформаційних потреб читачів та професійного розвитку бібліотекарів”. Також відбувся діалог між працівниками Національної бібліотеки та аудиторією, обговорено питання щодо розвитку бібліотечної галузі на Дубенщині.
Всі учасники отримали сертифікати про участь.
загальне  всі  мер

postheadericon Сузір’я талантів Миколи Тимчака

В рамках Тижня дитячої книги надзвичайно цікавою була зустріч учнів 5-Б класу (кл. керівник @Galina Petruk)

Дубенської гімназії №2 з Миколою Михайловичом Тимчаком – поетом, прозаїком, скульптором, художником, іконописцем, різьбярем, автором і виконавцем пісень, лауреатом літературно-мистецьких премій імені Миколи Островського, Валер’яна Поліщука, Авеніра Коломийця, Грицька Чубая, Всеукраїнської літературної премії імені Івана Низового.
Першою поетичною збіркою автора є книга «Співаниця», авторське художнє оформлення якої було визнане кращим ілюструванням книги видавництва «Радянський письменник» 1987 року, «Сніги», 2004 р., «Посвіт любові», 2006 р., «Бавило», 2006 р., книги новел «Визволи нас від лукавого», 2009 р. Ця збірка про людську душу, її взаємини з Богом, про добро і зло. Автор описує свої власні випадки з життя, вчителювання в селі Мокре.
Книга вибраних творів «Крила на вітрі», 2016 р., «Дарунок від Миколая», 2018 р., окремо виданої поеми «Розкоп», 2018 р. книги поезій «Солоний шлях», 2021 р.
Учасники заходу спілкувалися з поетом, слухали вірші, брали автографи та робили світлини з автором, познайомилися з літературою представлену на виставці «Сузір’я талантів Миколи Тимчака» переглянули відео про багатогранну творчість Миколи Тимчака – скульптора, іконописця, художника, виконавця пісень.
Запам’ятався момент з дитинства письменника, який автор розповів присутнім. Коли поет був маленьким, біля трьох років, мама місила в діжці тісто на хліб і маленький Миколка вкрав жменьку та сховався за шафу. Мама розсердилася на найменшого сина і коли сказала показати, що є в руці, Миколка сказав «тю-тя». За той малий проміжок часу хлопчина зліпив з тіста курочку і це був перший витвір майбутнього поета. Найкращою нагородою для Миколки стали слова мами: «Будуть з тебе люди!»
Головною метою зустрічі було не тільки знайомство дітей з творчістю поета, а й залучення їх до читання, на яскравому прикладі того, яку роль книга зіграла в житті письменника.
Сподіваємось, що зустріч з Миколою Тимчаком залишила в дитячих серцях тепло і естетичну насолоду від спілкування. А нові книги сіятимуть добро в душах читачів.
164355648_299378158193610_3478051214839237994_n  164754865_3637816399649999_8264039773980050404_n  книги тимчак

postheadericon Світ дитинства Наталії Кириченко

23 квітня світ відзначав Всесвітній день книги та авторського права – свято авторів, видавців, критиків, бібліотекарів, читачів і всіх-всіх, хто часом залишається «за лаштунками» книговидання.
Одна з головних цілей свята – промоція читання і книговидання, привернення уваги до культури писемного слова, а також до питань авторського права і захисту інтелектуальної власності.
Напередодні свята бібліотекарі спільно з Дубенський НВК “ЗНЗ-ДНЗ” у 4 – Г класі (класовод Галина Чистякова, Мирослава Онєгіна) провели літературну зустріч з дубенською письменницею, психологом Кириченко Наталією Анатоліївною. Учні тепло зустріли авторку оплесками та підготували інсценізацію оповідання “Чекаємо весну” із збірки “День народження ляльки”.
Зустріч відбулася у формі діалогу: слухали нові вірші, оповідання авторки, задавали питання. Пані Наталія пообіцяла учням написати казку, так як казок в її доробку ще немає. А ще авторка читала власне оповідання “Юркові чоботи”, після прочитання діти проаналізували твір та обговорили, які емоції викликало оповідання. Цей твір увійшов у нову збірку альманаху Дубенщини “Зорі народжуються на Землі”.
Дітей до глибини душі зворушив талант і щедрість душі Наталії Кириченко. Твори письменниці повертають у світ дитинства, навчають милосердя, співчуття і житейської мудрості.
Такі зустрічі з поетами надихають дітей спробувати розкрити свої творчі таланти.
Тож, відсвяткуйте цей день, відвідавши бібліотеку, придбавши книжку і підтримавши українського видавця або замінивши, наприклад, перегляд телевізора на читання!????
Кому до вподоби інтерактивні вікторини, переходьте на сайт Бібліоігротеката виконуйте завдання https://learningapps.org/view7627610
всесвітній день книги  всі  сценка  книги

postheadericon «Мій рідний край, моя земля, де маю щастя жити і творити»

Бібліотека покликана зберігати духовні і культурні надбання свого міста, своїх земляків і передати їх у спадок юним поколінням, виховуючи їх на звичаях, традиціях рідного краю, щоб привити любов до рідної землі та зберегти всі ті надбання людської праціминулих років для майбутніх поколінь. Тож запрошуємо переглянути новинки літератури з краєзнавства для 5-9 класів.

каландайка

Каландайка. Історії Дикого Заходу України про бурштинові війни, кохання, зради і перемоги : Збірка короткої прози. – Рівне, 2017. – 232 с.

Збірка творів авторів з усієї України, які були надіслані на літературний конкурс пам’яті Бориса Шведа “Бурштиновий край”. Колись західні туристичні путівники називали Полісся «джунглями в серці Європи» за його непрохідні правічні ліси і щирість його людей. Книга цінна тим, що в ній показане життя зсередини тих, хто копає бурштин та їхніх родин. Життя, про яке не пишуть  ЗМІ. Інна Параниця у «Бурштиновому коханні» описує жінок, які працюють на клондайках. Схоже, Україна має свій «Дикий Захід»…

у дзеркалі

У дзеркалі слова (20-річчю створення Дубенської організації Національної Спілки письменників України) : іменний довідник. – Дубно, 2017. – 36 с.

У січні 1997 року президія правління Спілки письменників України (під головуванням лауреата Шевченківської премії Юрія Мушкетика) ухвалила: створити окрему письменницьку організацію як юридичну особу і в літописному місті Дубні.
За ці два десятиліття майстрами пера Дубенщини зроблено чимало. Адже багатющий досвід попередніх поколінь спонукає не тільки до глибоких роздумів, до гордості досягнутим, а й націлює на кропітку, повсякденну творчу працю в багатьох напрямках.
Як це вдавалося і вдається нашим літераторам, просвітянам, краєзнавцям, вченим, розповідає ювілейне біобібліографічне видання, котре, безперечно, стане в неябиякій нагоді численним шанувальникам красного письменства – педагогам, бібліотекарям, краєзнавцям, просвітянам, студентам, школярам, журналістам.

шевченкові

Шевченкові верстви. Збірник (до 200-річчя від дня народження Т.Г. Шевченка). – Рівне: ПП Лапсюк. – 2013. – 432 с.

До збірника увійшли архівні документи, твори письменників, краєзнавців, художників та композиторів Рівненщини, присвячені Великому Кобзареві.

баковец

Баковецька-Рачковська І. Write, tomboy, write або Якби Бенксі жив у місті Ра: етно-вірші / Ірина Баковецька-Рачковська. – Рівне: ТОВ «Письменницька робітня «Оповідач», 2017. – 60 с.

Новий етно-авангардизм соціально лірики, революційне бачення різних аспектів сучасного життя крізь призму поліської антології автентизму, трансформації традиційної народної культури, котра складається з вербально-звукових текстів.

барви

Бардецький Б. П. Барви невишуканих слів. Поезії. / Богдан Бардецький. – Рівне, ПП ДМ, 2012. – 156 с.

Ліричний герой цієї книги чимало знаходить у спілкуванні з живою природою, а також у вивченні культурних, літературно-мистецьких традицій України.

перелаз

Береза Ю. П. Перелаз на Парнас : літературні пародії / Юрій Береза. – Рівне : Волин. Обереги, 2017. – 192 с.

Книгу українського пересмішника складають найкращі літературні пародії. «Людина ж приречена на усмішку. Інакше вона не людина. Отож мене й дивують вислови деяких колег, котрі такий жанр, як гумор, називають нікому не потрібним. У цьому випадку відповідаю: «світ врятувався тому, що він сміявся…»

я тебе

Дьомін В. В. Я тебе не покинув… Поезії / Володимир Дьомін. – Рівне: О. Зень, 2016. – 90 с.

Ви бачили, як тече вранішнє проміння через віконниці? Коли ще світ спить, а воно проникає через гардини і поступово заливає кімнату, весь довколишній простір, наповнюючи радістю. Тоді здається, що люди, прокидаючись, стають чистішими. Бо їх огортає світла пелена незвіданого і доброго, подарованого новим днем, життєдайним дотиком Всесвіту, благодаті Божої.

дарина

Кімстач Н. Дарина. Ініціація : повість / Ніна  Кімстач. – Рівне : О. Зень, 2017. – 160 с.

Дебютний прозовий твір присвячений неординарній темі-впливу позарелігійних магічних практик на життя звичайної людини. Ідея: лише справедлива,чесна насамперед перед собою людина може розраховувати на щасливе життя, на соціалізацію в нинішньому надзвичайно складному суспільстві.

записи

Кудін В. Записи фронтового корреспондента : спогади учасника війни з московією / Віталій Кудін. – Дубно, 2017. – 20 с.

Немає більшого страждання від болю, коли болить душа… Щоденні звістки з фронту про смерть молодих та сивочолих синів України. Автор викладає свої спогади-сповідь , своє знайомство  другом Володею Тихим.

на крилах

Любисток С.А. На крилах любові. Муз.-літ. Видання / Соломія Любисток. – Дубно, 2015. – 64 с.

В цій книзі розповідається про композитора і виконавицю власних пісень Галину Мосійчук, чию творчість знають в Україні і за кордоном. Книга допоможе розширити знання про творчу особистість, її пісенне зростання, а ще – повірити у власні сили.

я дякую

Любисток С.А. Я дякую Тобі : Літ. портрет (до 70-річчя від дня народження Сергія Рачинця) / Соломія Любисток. – Рівне : Дятлик М., 2017. – 64 с., іл.

Ця книга – це хвилююча мандрівка у минуле, роздуми про непросте сьогодення, сподівання про краще майбутнє України. Втративши зір, Сергій Порфирович за три десятиліття зробив стільки, що аж не віриться! Допоміг зняти повнометражний художній фільм за власним оповіданням «Миколка», шість разів побував у США. Про це читайте у новій книзі.

запаролені

Люліч В. ЗАparolеНІ : Поезії / Валентина Люліч. – Рівне : Видавництво «Письменницька робітня «Оповідач», 2016. – 96 с.

Світ людської душі такий безмежний, як і світ космічний. Саме така думка приходить, коли читаєш поезію талановитої української поетеси В. Люліч. Тематичний діапазон її нової книжки широкий. У збірці поєдналися традиції літератури зі сміливими новаторськими пошуками.

world

Люліч В. World of words. Переклади / Валентина Люліч. – Рівне : Волинські обереги, 2018. – 124 с.

Збірка містить переклади авторів різних континентів, країн, світоглядів, мов. Творчість представлених письменників розбіжна за жанрами, тематикою та стилістикою. Через українське слово Валентина Люліч представляє поезію Кенуля Аріфа та Гісмета (Азербайджан), Димитра Христова (Болгарія), Джона Мак-Крея та Гарві Спака (Канада), Маріса Салейса (Латвія) та Павла Кричевського (Україна-Росія).

дубно

Мазаний В.С. Дубно – зоря століть / Віктор Мазаний. – Рівне, 2014. – 240 с.

Книга складається з передмови, поданої українською та англійською мовами, і розділів. У формі есе відображено окремі знакові фрагменти історії. Тут Дубно ніби говорить до нас мовою століть, уособленням якої є і публіцистичні та художні тексти, й ілюстрації – репродукції давніх часів, а також світлини, де показано сліди, залишені історією для сьогоднішнього Дубна. Саме тому виникає настрій подорожі, коли перегортаєш сторінки: лаконічна стилістика дає можливість пройнятися подвижництвом засновників та будівничих міста князів Острозьких, для яких воно було головною середньовічною резиденцією, і зрозуміти, оцінити працю діячів 17 – 21 століття, котрі тут звершували змісти свого життя.

хамелеон

Матвійчук Ю. HameleON : поезії / Юрій Матвійчук; ред.. А. Криловець; відп. редактор Ірина Рачковська. – Рівне : «Письменницька робітня «Оповідач», 2017. – 72 с.

Книга, що наповнена новою сучасною поезією, котра пропускає крізь себе особистісні почуття автора та світоглядні позиції відносно сьогодення та ситуації, котра існує в нинішньому українському суспільстві.

доба

Оттов М. Доба княжа. Роман. Літ.-худ. видання / Микола Оттов. – Рівне : Дятлик М., 309 с.

Автор відтворює у художньому ракурсі один із найважчих періодів майже 500-літньої  історії відродження України-Руси. Величезний внесок на терези історії доклав рід князів Острозьких. Автор не претендує на абсолютну точність історичних подій, залишаючи поле уяви, роздумів і домислів для читача.

агент

Пірог Є. Агент безпеки Ромчик, або Експрес Щастя / Євгенія Пірог. – Житомир: Котвицький В.Б., 2017. – 112 с.

Пригодницька повість зацікавлює читачів природничими науками, технікою, спонукає до пізнання історії рідного краю та акцентує увагу на соціально важливих цінностях і розумінні особистого щастя.

У бажанні зробити людей щасливими «агент безпеки» Ромчик разом з подружкою Катрусею впродовж лише трьох днів має розв’язати купу завдань, аби його близькі потрапили на омріяний Експрес Щастя. Хлопець прагне оволодіти чарівною силою, покладається на «розумний» нанобраслет. Однак у втіленні мрій чи не найдивовижнішою пригодою виявляється пошук однодумців на шляху до власного щастя.

Кожен в дорозі додасть собі рішучості, мудрості, товариськості. А скільки потрібно докласти зусиль – секрет ваш і цієї книжки.

моє

Пшенична Л. Моє королівство: Поезії / Любов  Пшенична. – Дубно, 2017. – 56 с.

Читаючи поезії Любові Пшеничної, відчуєте барвисту гаму почуттів, освітлених сяйвом любові – від щасливих до болючих, від захоплюючих до стримано різкуватих, але все це тільки для того, щоб ще раз доторкнутися до живої, цілющої, чистої, доброї, одухотворюючої енергії, рятівної і всеперемагаючої сили цього Небесного дарунку.

підсніжнику

Пшенична Любов. Підсніжнику мій білий…: Оповідання / Любов  Пшенична. – Дубно, 2017. – 24 с.

Розповідь про нашу краяну, «майданівську лікарку» Ларису Суліменко, яка була медсестрою в підрозділах «Горинь», в артемівському госпіталі. Нагороджена медаллю «За жертовність і любов до України», а в 2017-му – орденом «за мужність» ІІІ ступеня.

сонях

Пшенична Л. У сяйві соняхів. Поезії / Любов Пшенична; ред. М. Пшеничний. – Дубно, 2017. – 57 с.

Війна зробила нас інакшими. Змусила прискіпливіше подивитись на себе й на інших, зрозуміти ціну любові і зради, мужності і побратимства, гостріше відчути біль і прощення, збагнути вагу жертовності та міцності дружби… Врешті – збагнути ціну життя, за яке хтось розплачується своїм.

подзвін

Пшеничний М. Подзвін Золотої Підкови : Повість-есе у споминах і документах про Бориса Возницького / Микола Пшеничний. – Дубно: ПП «Естеро», 2016. – 48 с.

Добре знаючи Бориса Возницького більше тридцяти років, автор на основі численних документів та власних споминів написав незвичний твір, який стане ще однією пелюсткою до вдячного вінка Великому Українцеві.

прощай

Пшеничний М. «Прощай, убогий Кос-Арале…» : Есе-мандрівка (до 170-річчя написання Т. Г. Шевченком реквієму «Ой чого ти почорніло, зеленеє поле»)  / Микола Пшеничний. – Хмельницький: Видавець Стасюк Л.С., 2018. – 112 с.

Автор простежує історію написання реквієму Т. Шевченка в азіатській пустелі неісходимій, розповідає про переклади десятками мов світу, знайомить із багатьма композиторами, які створили на цей текст мелодії, а також згадує Шевченко подорож на Кос-Арал, де упродовж не однієї безсонної ночі народжувався шедевр у солдатсько-матроській поетовій душі та у захалявній книжці.

щастя

Рачинець С. Щастя на двох : майже роман у віршах / Сергій Рачинець. – Рівне : Волн. Обереги, 2018. – 64 с.

Відомий християнський письменник за свою творчість удостоєний багатьох почесних нагород. Переможець рейтингу «Красуня українка»: за поетичне оспівування краси українки, піднесення національного образу, пошану до української жінки.

роман

Романюк Л. З любов’you: поезії / Любов Романюк; ред. О. Самардак; відп. Ред. І. Рачковська. – Рівне: Письмен.робітня «Оповідач», 2017. – 40 с.

Початки літературної творчості Люби Романюк – політика, журналістки, громадської діячки – це не просто прожите і пережите, це – відчуте і переосмислене. Авторки пише про патріотичний, героїчний, жіночий та загальнолюдський образ із власними життєвими досвідами та дослідами.

свічі

Самчук В. Свічі моєї не гасіть : вибране / Вікторія Самчук. – Рівне : Волин. Обереги, 2017. – 208 с.

Задушевні, щирі вірші та проза захоплять тебе напругою почуттів, відвертістю емоцій, глибокими роздумами над сенсом життя.
Вони надихатимуть силою духу, оптимізмом, радістю світосприймання – світлими імпульсами мужнього серця молодої поетеси, громадської діячки, яка з вдячністю Богу, з вірою у себе навчилася з гідністю долати посланні долею випробування.
Книжка присвячена світлій пам’яті про Вікторію Самчук, Людину з великої літери.

берег

Цимбалюк Є. Берег любові – берег печалі : історико-краєзнавчі нариси / Євген Цимбалюк. – Рівне : Волин. Обереги, 2003. – 200 с.

Історію, яка передувала нашій сучасності, творили люди із різним світосприйняттям. Автор прагне через призму боротьби антиподів, що характерна для кожного покоління, висвітлити минувшину. Ця книга є своєрідним продовженням попередніх видань на історичну тему.

дистанція

Якимчук Н. Дистанція у 60 років : (пам’яті М.Г.Бойчука) ; з нагодиди 60-річчя заснування дитячо-юнацької спортивної школи / Наталія Якимчук. – Дубно, 2018. – 56 с.

Видання присвячене спортсменам-активістам, ветеранам спортивного руху, тренерам-викладачам дитячо-юнацької спортивної школи, вчителям фізичного виховання.

postheadericon Письменники рідного краю (1-4 класи)

 

 

 

Багата наша Рівненська земля на талановитих людей. Серед них – письменники, поети, які прославили наш край та оспівали його в своїх чудових творах. Представляємо книжкові новинки для дітей.

оберемок

Оберемок віршів і казок від рівненських письменників / Ред.-упоряд. Н.Диб’як. – Рівне : Видавець О.Зень, 2018. – 16 с.

Любий читачу, в твоїх руках книжка особлива, написана людьми, які знають багато цікавих пригод, уміють розмовляти з тваринами і птахами, люблять спостерігати за деревами і квітами. Про це вони хочуть тобі розповісти в своїх віршах, казках і оповіданнях. Тож починай читати, і нехай твори збірника приносять тобі радість, допомагають пізнати довкілля, виховують любов до рідного краю! До збірника увійшли твори Зої Дідич, Неоніли  Диб’як, Тати Рівної, Лідії Рибенко, Лідії Гольонко, Любові Ярмолюк, Олени Медведєвої. А художниця Ольга  Карнава прикрасила видання своїми чудовими малюнками.

бацмай   Бацмай Т. Абетка : вірші для дітей / Т. Бацмай. – Рівне : Дятлик М., 2017. – 32 с.

Бацмай Т.І. Їжачок — Хитрячок. Літературно – художнє видання / Т.І.       Бацмай. – Рівне : Дятлик М., 2018.  – 12 с.
Бацмай Т.І. Моя Україна. Літературно-художнє видання / Т.І.Бацмай. – Рівне : Дятлик М., 2018. – 12 с.
Бацмай Т. Працьовитий павучок : вірші для дітей / Т.Бацмай. – Рівне : М.С.Дятлик, 2017. – 12 с.

5   Голуб Іванна. П’ять сонячних казок / Іванна Голуб. – Рівне : Письменницька робітня «Оповідач», 2018. – 24 с.

Казки, мами п’ятьох діток, припадуть до душі наймолодшим читачам нашого краю. Пригоди звірят, природа – все це далеко від міського буття, де панує суцільний рух і вирує життя. Казочки навчають дружбі, гарної поведінки, вихованості, чемності.

мамусині   Голуб І. Матусині віршики / Іванна Голуб. – Рівне : Письменницька робітня «Оповідач», 2018. – 24 с.

Добро, краса, любов, щастя – ось основні цінності, яким вчить авторка.

груші   Демчук Р.С. Груші для Хрюші. Віршенят цікавих зграйка для маленького читайка / Роман Демчук. – Рівне: М. С. Дятлик, 2014. – 24 с.

В цій книзі «із птахами киця дружить й подаруночки на свято роблять мамі поросята»… Прочитай цю книжку, брате, в ній цікавинок багато.

техніка   Демчук Р.С. Техніка для Петрика. Пізнавальні віршенята зацікавленим малятам / Роман Демчук. – Рівне: М. С. Дятлик, 2015. – 24 с.

Книги для тих, хто дружить з технікою. Про човни, автомобілі, кораблі космічно-білі, мотосани, домовитий паравозик, дирижаблик, трамвайчик, дельтаплан та про інші механізми.

dcs ,hjdrj   Зімба О.І. Веселі пригоди Бровка та Мурчика / Олександр Зімба. – Львів : Вісім лапок, 2016. – 16 с.

Жити без пригод зовсім не цікаво, тому пропонуємо разом із Мурчиком та Бровком поринути у світ різноманітних пригод.

Розумна-Абетка_Обкладинка-300x422   Зімба О.І. Розумна абетка від Бровка та Мурчика / Олександр Зімба. – Львів : Вісім лапок, 2020. – 68 с.

Абетка-розмальовка для дітей дитячих садків. За допомогою сканування QR-коду слухайте пісні, аудіо книжки, переглядайте відеоролики.

комікси   Зімба О.І. Комікси. Пригоди Мурчика та Бровка / Олександр Зімба. Випуск № 1 – Львів : Вісім лапок, 2018. – 32 с.

комікси №2   Зімба О.І. Комікси. Пригоди Мурчика та Бровка / Олександр Зімба. Випуск № 2 – Львів : Вісім лапок, 2018. – 32 с.

Герої коміксу – найближчі улюбленці як дітей, так і дорослих, – пес Бровко і котик Мурчик. Долаючи різні перешкоди, друзі доводять, що тільки справжня дружба перемагає всі негаразди! Пригоди Бровка і Мурчика – нескінченні, адже навколо стільки цікавого!

запорозький   Корнієнко В. О. Запорозький скарб / Василь Корнієнко. – Рівне : Волин. обереги, 2020. – 36 с.

Український художник написав казку чарівну казку про невідоме звірятко. Юний мисливець заблукав у лісі та заночував у дуплі старої верби. Серед ночі прокинувся від гучного вибуху. З дверей невидимої раніше скелі вийшов з собакою у білій з вишитими рукавами сорочці, у чоботах і червоних запорозьких штанях старезний дід. Який йшов в сторону верби до хлопця…

лісові   Лимич (Войнарович) А. Лісові вигадки. Розмальовки / Анна Лимич. – Рівне : Волин. Обереги, 2020. – 20 с.

Книжка-розмальовка, яких ваблять надзвичайні пригоди. Розповідається про цікаве і насичене життя хижаків, які зібралися в Дивовижному Лісі і живуть там однією дружною родиною.

мура гламура   Лимич (Войнарович) А. Мура Гламура : / Анна Лимич. – Рівне : Волин. Обереги, 2016. – 32 с.

Розповідається про котячі пригоди улюбленої кицьки Гламури та її братів менших. Вірші мають виховний, уявний та пізнавальний характери. Вони заглиблюють читачів у чарівний світ природи, вчать любові та повазі, милосердю до тварин.

як зайченя   Люліч В. Як зайченя сонечко шукало : казка / Валентина Люліч. . – Рівне : Волин. обереги, 2019. – 14 с.

Про зайчика на ім’я Пиріжок, який не міг зрозуміти куди знткає сонечко і де воно ночує. Призначена для дітей з порушеннями слуху дошкільного та молодшого шкільного віку. 

кольорові равлики   Медведєва О. Кольорові равлики / Олена Медведєва. – Рівне: «Письменницька робітня «Оповідач», 2017. – 32 с.: іл.

У цій книзі ви познайомитеся з дружелюбними, допитливими, милими, іноді кумедними равликами, які стали героями однієї цікавої пригодницької історії. А вона – про розуміння важливого символу міста Рівного – його прапора.

крамниця   Медведєва О. Крамниця часу / Олена Медведєва. – Рівне : ПП «Формат», 2019. – 20 с. — іл.

До уваги читачів – казка-новела від рівненської письменниці та майстрині, котра пропонує повірити у диво, яке зветься «Тут і Тепер». Між рядками твору причаїлась цінність часу, про яку так оригінально до сьогодні ще ніхто не розповідав.

В одній крамниці жителі країни купують десятками  років минуле життя, кільканадцятьма кілограмами майбутнє, а от теперішнє ніхто й не запитує. І причини такої нерентабельності товару ніхто не може пояснити. Одного разу до магазину завітала дівчинка, яка бажала придбати лише теперішній час. Що спонукало її до такого кроку? Книжка «Крамниця часу» відкриває цю таємницю.

кіт   Пірог Є. Кіт Мармур та різдвяні пряники / Євгенія Пірог. — Житомир: Сонечко Плюс, 2016. — 36 с.

Сюжет цієї повістини цілком міг трапитись у реальному житті. Тато, що забарився на заробітках, хлопчик, який прагне самостійності, маленьке дівча, яке зважилося на відчайдушний вчинок, і світло маминої любові, що вказує шлях додому. Про це кіт Мармур так вправно, лагідно муркоче, що слухати й читати, вчитися і вірити.

Вірити в чудеса, яких доволі в торбі Святого Миколая. Однак, неймовірні дива виникають, коли ми справді прагнемо цього і творимо їх власними зусиллями — для себе або для когось.

Казкова повість «Кіт Мармур та різдвяні пряники» смакуватиме до читань у родинному колі. Твір буде цікавим для тих, хто згадує минуле, мріє про майбутнє і насолоджується цьогочассям.

веселі віршики   Правоторова В. Веселі віршики з мальованого глека / Віра Правоторова. – Київ : Гамазин, 2016. – 44 с.

Видання для дітей дошкільного та молодшого шкільного віку, яке у доброзичливій та легкій для сприйняття формі через призму українського слова та барвистих ілюстрацій допомагає дитині позитивно сприймати оточуюючий світ, дає поштовх до розвитку почуття ритму, творчої уяви та фантазії. Звідки беруться назви кольорів? Як навчитися вимовляти букву «ер»? Чому у страху великі очі? Хто якими словами дякує? Відповіді на ці та багато інших питань чекають на дитину в збірці веселих віршиків. Кожна розгортка книги — це маленька історія, яка тематично і гармонійно об’єднує в одне ціле твори та ілюстрації до них. Читаючи це видання усією родиною, ви відчуєте як світліше стане у вашому домі та у ваших серцях.

віршики   Правоторова В. Віршики та оповідки з бабусиної валізки / Віра Правоторова. – Київ : Гамазин, 2017. – 48 с.

Видання для дітей дошкільного та молодшого шкільного віку, створене гармонійним творчим дуетом автора та художниці, запрошує дітей у барвистий світ, наповнений добротою та радістю. Твори авторки легко запам’ятовуються. Вони пробуджують яскраву уяву дитини, дають поштовх для творчого розвитку, прищеплюють любов до рідного слова. Чому не варто боятися павучків? Як народжуються казки? Що буває у Святвечір? Чому важливо вміти мріяти? Відповіді на ці та багато інших питань діти знайдуть у книзі, яка написана доступною і зрозумілою для їхнього сприйняття мовою. Читаючи це видання усією родиною, ви обов’язково відчуєте, як світліше стане у вашому домі!

золоті   Пшенична Л. Золоті ключики : Абетки / Любов  Пшенична. – Дубно, 2017. – 68 с.

Ви пробували коли-небудь відчиняти скриньку за допомогою маленького ключика? Звичайно! Ще й не один раз…
У ваших руках – теж ключики, тільки незвичайні. Бо відчиняти доведеться скарбничку рідної мови. У дивовижній схованці – тексти абеток. Є такі, в яких кожне слово починається з певної літери (до речі, жодною мовою світу такого просто не придумаєш!). А ви змогли б розповісти своїм друзям подібне оповіданнячко? Чи написати веселі скоромовки? Або зацікавити вивченням літер? Чи придумати вірш про своє ім’я? Порозмірковувати про вічне? Деякі діти можуть…

чемерян   Пшенична Л. Чемер’ян : казка : для дошкільного та молодшого шкільного віку / Любов Пшенична. – Дубно, 2017. – 28 с.
Хто із вас, діти, чув про кота Чемер’яна? Спочатку – лінивого і сонного, але згодом…Відважного і наполегливого, який досягає мети, захищає слабших, обороняє рідний дім і відстоює права лісової громади.
Думається, ви залюбки придумаєте ще багато різних пригод про головного героя.

дзвоники   Рачинець С. Дзвоники Благовістя. Поезії / Сергій Рачинець. – Рівне : Дятлик М., 2017. – 64 с.

В книзі автор наголошує своїм юним читачам про те, що джерелом нашого спасіння є любов Божа, а основою його – голгофська жертва Христа, найрадіснішим відчуттям є те, що твої гріхи – прощені. А отримати це прощення можна лише тоді, коли серце відкрите для Творця неба і землі.

рачковська   Рачковська І. Казки на шафі / Ірина Рачковська. – Рівне : Письменницька робітня «Оповідач», 2019. – 14 с.

Це не просто уявні історії юної авторки, а повноцінний реальний Всесвіт у якому живе вона і усі діти. Казкова фея Еммі, Жар-птиця, яка любить пиріг із помідор, прекрасні ангели, які приносять людям щастя на Великдень – чарівні герої Іринчиних казок, які неодмінно сподобаються малечі.

де ти зайчику   Собецька Т.  Де ти зайчику, бував? / Тетяна Собецька. – Кам’янець — Подільський: Аксіома, 2017. – 48 с.

До нової книжки Тетяни Собецької  увійшли патріотичні, ліричні, веселі вірші, безкінечна казочка, вірш-безкінечник. Книга адресована для малих читайликів. Допитливі Пізнайки, мандруючи сторінками книжки, зможуть краще оволодіти рідною мовою, вчитимуться шанувати і берегти мальовничу природу – це допоможе виховати у дітей спостережливість, чуйність, доброзичливість, почуття гордості за нашу Україну.

лінива   Собецька Т. Лінива жабка / Тетяна Собецька. – Кам’янець-Подільський : Аксіома, 2018. – 16 с.

Повчальні історії, як потрібно допомагати друзям і ставати у пригоді, з любов’ю ставитись до праці й переборювати лінощі, поважати старших та не ображати молодших.

лічить   Собецька Т. Лічить діток перепілка / Тетяна Собецька. – Кам’янець-Подільський: ПП «Медобори-2006», 2015. – 48 с.

У книзі зібрані абетки, оповідання, загадки, вірші, небилиці, з якими школярики будуть мандрувати стежинами рідної мови та математики, засвоювати основи моралі та культурної поведінки як у школі, так і вдома.

меле   Собецька Т. Абетка. Меле, меле, меле млин… / Тетяна Собецька. – ТОВ «Юрка Любченка», 2016. – 32 с.

Хочете зазирнути у чарівний млин? У ньому перемелюються цікаві замальовки із життя рослин, тварин та птахів, а борошно мудрості в тому, щоб вивчити літери й навчитися читати.

під горою   Собецька Т. Під горою, під крутою / Тетяна Собецька. – Кам’янець-Подільський: ПП «Медобори-2006», 2016. – 24 с.

Математична абетка, лічилки, загадки для дітей.

звідки   Солтис-Смирнова М. Звідки взялася новорічна коробочка / Марія Солтис-Смирнова. – Рівне : Письменницька робітня «Оповідач», 2019. – 24 с.

Ця історія про те, який шлях у нашому житті проходить папір, починаючи своє життя гілочкою на дереві – і аж до новорічної коробочки.

казки   Солтис-Смирнова М. Казки. Збірка казок «як берегти нашу природу» / Марія Солтис-Смирнова. – Вараш : «Цифра», 2016. – 9 с.

Казковими героями стали звичайні батарейки, млинці, восьминіг, комп’ютерна мишка тощо. Самі казочки невеличкі за розміром, проте дуже цікаві, своєрідні та ненав’язливо повчальні. Багато з них Марія Солтис-Смирнова створила разом із школярами та їхніми малюнками. Зокрема, читаючи казки «Батарейка» та «Чому хворіє кротеня?», діти дізнаються, як і чому потрібно берегти нашу природу.

кроленята   Солтис-Смирнова М. Кроленята і чарівний глобус / Марія Солтис-Смирнова. – Рівне : Письменницька робітня «Оповідач», 2019. – 30 с.

Кроленя Локкі й подумати не могло, що його дні наповняться надзвичайними пригодами – мандрівками у дивовижні місця, новими відкриттями, цікавими знайомствами по країнах світу.

--дарунок   Тимчак М. М. Дарунок від Миколая. Вірші / Микола Тимчак. – Ред.-уклад. Г. Гнатюк. – Рівне – Броди: видавець Олег Зень, 2016. – 16 с.

Узимку, коли дитячі сни пахнуть ялинкою і помаранчами, до чемних малюків обов’язково приходить Святий Миколай. Прочитавши її ти неодмінно любитимеш калинову мову, шануватимеш сім’ю та родину і навчишся берегти свою українську державу.