Uncategorized
Екологічний марафон
Література про інклюзію.
Інклюзія, інклюзивність ще досі для багатьох здається чимось невідомим та часто незрозумілим. Сьогоднішня добірка саме про інклюзивну літературу та інклюзивні книжки для дорослих та дітей будь-якого віку.
Вікарі С. У нас дитина з аутизмом. Допомога сім’ям із дітьми з аутизмом. Практичні рекомендації для батьків та педагогів. – Харків: Видавництво “Ранок”, ВГ “Кенгуру”, 2019. – 112 с.
Мур-Маллінос Дж. Дислекція – це не вирок / Дженніфер Мур-Маллінос; іл. М. Фабрега. – ВГ “Кенгуру”, 2018, ТОВ вид. “Ранок”, 2018. – 37 с. – (Серія “Поговорімо про це”).
Усі батьки хочуть, щоб їхня дитина була успішною: як у школі, так і в житті. А ще вони хочуть, щоб вона була щасливою. Ми прагнемо, аби наші діти виросли впевненими у собі людьми, які сприятимуть процвітанню суспільства. Як ми можемо цьому посприяти як батьки? Що ми можемо зробити, аби забезпечити щасливе майбутнє для наших дітей?
Як ми можемо посприяти їхнім успіхам у школі?
Мур-Маллінос Дж. У мого брата аутизм / Дженніфер Мур-Маллінос; іл. М. Фабрега. – ВГ “Кенгуру”, 2018, ТОВ вид. “Ранок”, 2018. – 32 с. – (Серія “Поговорімо про це”).
Роселла Гренчі. Історії про видатних людей з дислекцією / Р. Гренчі, Д. Дзаноні. - харків: Видавництво “Ранок”, ВГ “Кенгуру”, 2019. – 184 с.
Книги про особливих дітей, видатних дітей та дорослих з певними порушеннями допомагають краще зрозуміти саму людини чи порушення. А ще такі книжки можуть стати неймовірним джерелом натхнення. «Історії про видатних людей із дислексією» – це збірка оповідей про людей, які досягли значних, навіть видатних, успіхів у своєму житті. І все це не зважаючи на дислексію (порушення писемного мовлення та читання). Історії життя Карла Великого, Леонардо да Вінчі, Агати Крісті, Тома Круза чи Джона Леннона дозволять подолати будь-який страх перед дислексією і зневіру у собі.
Степула Н. Петрик і фонтани / Надія Степула; іл. О. Селищева. – Київ: Основи, 2019. – 32 с.
Перша в Україні дитяча книжка, що розповідає про аутизм. Головні герої оповідання – Петрик і Матильда. У них багато спільного, вони люблять гратися і дізнаватися нове, але є й відмінності: у Петрика аутизм, тому він по-іншому сприймає навколишній світ, дещо повільніше розмовляє та проявляє емоції. Познайомившись із хлопчиком, Матильда розуміє: “Ми можемо бавитися разом, просто не так, як я звикла, але так само весело!”
Стаття психологині психологині Олени Западнюк, Ольги Кухарук та Ольги Тунської – мами Матвія з аутизмом “Як говорити з дітьми про інвалідність”
@https://osvitanova.com.ua/posts/2225-yak-hovoryty-z-ditmy-pro-invalidnist
Новинки від благодійної акції “Українським дітям – українську книгу”
Всесвітній день сортування сміття і вторинної переробки сировини.
15 листопада відзначають Всесвітній день сортування сміття і вторинної переробки сировини.
Екологічна ініціатива від волонтерів на Конторській
Настільні ігри
– Вік: від 6 років,
У набір входить:
– двостороннє поле для гри (з одного боку – поле для гри в шахи та шашки, з іншого – для гри в нарди)
– набір магнітних фігур для гри в шахи: 16 білих і 16 чорних фігур;
– набір магнітних фішок для гри в шашки, нарди: 12 червоних і 12 чорних шашок;
– Гральні кістки.
Небесна Сотня:ціна свободи
Моє багатство – рідна мова
#Міжнародний_день_рідної_мови_2022
#мовний_марафон_2022
Зимонько-снігуронько!!!
Дивовижна, чарівна. Час зими заворожує чистою природи, укутуючи землю теплим пледом з мільйонів снігових ниточок і вузликів. Зима… А значить, Новий рік, Різдво, канікули і… дещо ще, що так дбайливо збережене в кожному серці.
Це чарівництво описують поети, прозаїки, так і всі творчі натури. А нам дістаються прекрасні книги про чудову зимову пору.
А ще у бібліотеці на читачів чекає Пані Зимонька, чарівна ялинка, сніговичок, новорічна фото зона.
Різдво Христове, Щедрий вечір (Меланки), Старий Новий рік… Які теплі, ніжні, дитячі спогади несе у собі це свято. Смачна кутя, різдвяні страви, колядки та віншування – незмінні атрибути святкових днів. Кожна людина відчуває радість Різдва Христового, якою, немовби пронизане повітря у ці Різдвяні дні. Дотримання традицій, відновлення народних звичаїв – невід’ємна частина виховного процесу у дітей. У цей святковий день до бібліотеки завітали маленькі колядники та посівальники. Приємно, що давні різдвяні традиції відроджуються сьогодні.
https://www.facebook.com/100021831232677/videos/202303855443015/
«Якими діти народжуються — ні від кого не залежить, але в наших силах зробити їх хорошими через правильне виховання».— Плутарх.
Першим університетом життя для дитини є сім’я, в якій народилася дитина. Основне батьківське завдання – виростити зрілу та відповідальну людину. І які б якості батьки не намагалися розвивали в дитині, головне – будувати виховання на любові.
Існує безліч різних стилів сімейного виховання. Розуміння того, який стиль підходить саме вам, дозволить створити позитивну атмосферу, що сприяє особистісному зростанню, емоційному та інтелектуальному розвитку дитини.
Вашій увазі пропонуємо книги по темі від Українського інституту книги.
Остапів Л. Малюк та бюджет. Як українським батькам виховати фінансово успішних дітей / Любомир Остапів. – Київ : Yakabo Publishing, 2020. – 224 с. : іл.
Коли розпочинати розмовляти з дітьми про гроші? Як краще давати кишенькові гроші? Як пояснити, що таке сімейний бюджет? Скільки і куди потрібно відкладати для якісної освіти? Як виховати свою дитину фінансово успішною? У цій книжці зібрано головне з досвіду провідних західних фахівців, а також із десятків статей щодо фінансової грамотності. Автор наводить адаптовані ігрові вправи та історії, якими можуть скористатися українські батьки.
Остер Е. Шпаргалка для батьків / Емілі Остер: Науковий піхід до виховання – від народження до садка / Переклад з англ. Н. Валевської. – Київ: Yakabo Publishing, 2019. – 384 ст. (Бестселлер The New York Times).
Чим відрізняється ця книжка від тисячі інших посібників для батьків? Озброївшись даними, Остер виявляє, що загальноприйняті знання про батьківство та догляд за дітьми не завжди є правильними. Авторка перевіряє та розвінчує міфи про грудне вигодовування (не панацея), тренування сну (не так вже й погано!), перші слова (діти, які починають рано розмовляти не обов’язково стануть геніями) та багато інших. Вона також дає поради батькам про те, як повернутись на роботу, як думати про дисципліну трирічної дитини, як бути у стосунках і бути батьками водночас. Емілі Остер – кваліфікований економіст і мама двох дітей, яка знає секрет, як залишатись щасливими та спокійними батьками у період від народження дитини до того часу, коли вона піде до школи.
Психологія для дівчат / уклад. Н. В. Зотова ; мал. А. Л. Савицької. – Харків : ВД «Школа», 2020. – 352 с. – (Серія «Цілком таємно»).
Як зрозуміти оточення і себе в ньому? Який тип характеру та темпераменту властивий тобі та твоїм друзям? Як стати цікавим співрозмовником та спілкуватися вільно й невимушено? Чи можна навчитися бути добрим другом і навзаєм мати відданих друзів? Що робити, коли хтось для тебе «більше ніж просто друг»? У цій книзі читачі знайдуть не тільки відповіді на подібні питання, а й різноманітні тести та корисні поради від досвідчених психологів. Для середнього шкільного віку.
Тіммеш К. Дівчата думають про все на світі. Розповіді про винаходи, зроблені жінками / Кетрін Тіммеш; пер. з англ. Т.В. Марунич. – Харків: Вид. «Ранок», 2020. – 56 с.: іл.
Дівчата думають про все на світі, і то є факт. Від підгузків для дітей до найміцнішого матеріалу, який застосовують у космосі. Замислившись одного разу, як зробити життя більш легким, жінки сіли за створення свого геніального винаходу. Їхні наполегливість, оптимізм і віра в свої сили дали поштовх на створення речей, яким і до сьогодні немає рівних. Історії цих жінок надихають і допомагають у важку хвилину не здаватися, а йти до своєї мети. Можливо, наступний патент стане твоїм?
Чольвінська-Школік А. Як витримати дорослих і не з’їхати з глузду / Аніела Чольвінська-Школік ; пер. з польськ. І. Тучапської. – Харків : Юнісофт, 2020. – 160 с. : іл.
Ну як їх витримати? Це питання, напевно, спадало тобі на думку вже не раз, коли доводилося терпіти батьківські нарікання, незадоволені й розчаровані погляди. О так, хіба цим дорослим догодиш?! А коли до того додати ще й проблеми у школі, складні взаємини з однолітками і перехідний вік загалом, то дуже важко дивитись на світ крізь рожеві окуляри… Тобі здається, що навколо суцільний хаос і годі зрозуміти, як чинити правильно.
Якщо хочеш упоратися з усім тим жахіттям, відкривай «Порадник підлітка». Тут знайдеш багато корисного. Дізнаєшся, між іншим, як порозумітися з учителями, спланувати своє навчання і справи так, щоб мати більше часу для розваг. Навчишся ввічливо розмовляти з людьми й вести здоровий спосіб життя. Що іще? Хутчіш дізнавайся!
Чольвінська-Школік А. Як витримати у школі і не з’їхати з глузду / Аніела Чольвінська-Школік ; пер. з польськ. І. Тучапської. – Харків : Юнісофт, 2020. – 160 с. : іл.
Як стати «своїм» у новому класі? Як знаходити спільну мову з однокласниками? Які бувають типи вчителів і як здобути їхню довіру? Як не дати собою маніпулювати і досягати своєї мети?.. Ти знайдеш у пораднику «Як витримати в школі і не з’їхати з глузду» чимало корисного для себе. Також дізнаєшся, до кого звернутися зі своїми проблемами, як змінити шкільне життя на краще і зробити так, щоб школа викликала пречудові емоції.
Чольвінська-Школік А. Як витримати хлопців і не з’їхати з глузду / Аніела Чольвінська-Школік ; пер. з польськ. І. Тучапської. – Харків : Юнісофт, 2020. – 160 с. : іл.
Хлопці здатні в одну мить розізлити нас, а вже за хвилину розсмішити дотепним жартом чи зворушити милою витівкою. Ну як їх витримати і не з’їхати з глузду?! Прочитай порадник, і дізнаєшся, якими хлопці є насправді і чому саме такими. Окрім того, знайдеш відповіді на інші питання, які цікавлять тебе щораз більше: про що і як розмовляти з хлопцем, як поводитися на побаченні і вгамувати у собі вир суперечних почуттів. Дізнайся більше про світ хлопців, щоб краще й певніше почуватися в їхньому товаристві.
Чуб Н. Розумниця такса і десять веселих пальчиків / Наталія Чуб: Пальчикові ігри ; іл. С. Сова. – ТОВ «Видавництво «Віват», 2019. – 96 с.
Потоваришуймо з маленькою розумницею таксою — і нумо разом зростати, розумнішати, розвиватися й пізнавати неймовірно цікавий світ! А щоб маленькі пальчики стали слухняними та спритними, ми… ? Вправляємося з олівцем, фарбами, ножицями? Працюємо з різними матеріалами? Шнуруємо кросівки ? Пришиваємо ґудзики? Малюємо пальчиками? Складаємо оригамі? Робимо аплікації?