Фотогалерея
«Квітка, яка розцвітає серед лиха, найрідкісніша і найкрасивіша з усіх»
Цей вислів з мультфільму «Мулан”. А все тому, що у Дубенській міській бібліотеці для дітей тепер нове подвір’я – затишне і сучасне (більше 65 років функціонування бібліотеки).
Зимонько-снігуронько!!!
Дивовижна, чарівна. Час зими заворожує чистою природи, укутуючи землю теплим пледом з мільйонів снігових ниточок і вузликів. Зима… А значить, Новий рік, Різдво, канікули і… дещо ще, що так дбайливо збережене в кожному серці.
Це чарівництво описують поети, прозаїки, так і всі творчі натури. А нам дістаються прекрасні книги про чудову зимову пору.
А ще у бібліотеці на читачів чекає Пані Зимонька, чарівна ялинка, сніговичок, новорічна фото зона.
Різдво Христове, Щедрий вечір (Меланки), Старий Новий рік… Які теплі, ніжні, дитячі спогади несе у собі це свято. Смачна кутя, різдвяні страви, колядки та віншування – незмінні атрибути святкових днів. Кожна людина відчуває радість Різдва Христового, якою, немовби пронизане повітря у ці Різдвяні дні. Дотримання традицій, відновлення народних звичаїв – невід’ємна частина виховного процесу у дітей. У цей святковий день до бібліотеки завітали маленькі колядники та посівальники. Приємно, що давні різдвяні традиції відроджуються сьогодні.
https://www.facebook.com/100021831232677/videos/202303855443015/
Тиждень дитячого читання-2017
Весна несе нам багато прекрасних свят. Але сьогодні мова піде про свято, яке не позначено червоним у календарі, але воно є улюбленим для дітвори, для усіх, хто пов’язав своє життя з книгою, з бібліотекою. Для тих, хто ще не знає або призабув, хочемо нагадати, що традиційно в Україні, в кінці березня – на початку квітня у бібліотеках проходить Всеукраїнський тиждень дитячого читання з метою популяризації книги та читання, виховання підростаючого покоління засобами книги. Бібліотека під час Тижня перетворюється в справжній храм Книги, а читачі — в бажаних гостей у ньому. Це своєрідна акція, яка спрямована на популяризацію читання серед дітей, пропаганду надбань української та світової літератури, створення позитивного іміджу бібліотеки.
Розпочався тиждень дитячого читання урочистим відкриттям – театралізованим святом «Бібліотека – книжчин дім і нам затишно у нім». Вже стало доброю традицією відкривати це свято зустрічами юних шанувальників художнього слова – учнів шкіл міста з письменниками рідного краю. На святі були присутні місцеві майстри слова: Любов Пшенична, Микола Тимчак, Сергій Рачинець, Наталя Кириченко, Ярослава Савчук, які презентували свої нові книги. Присутні переглянули презентацію «Літературне сузір’я Дубенщини.
Активні учасники гуртка «Червона калина» Бронська Світлана, Тильман Владислав, Коваль Аліна неперевершено зіграли сценку з Книгою, Знайком та Незнайком.
Кращих читачів міста прийшли привітати від влади міста заступник міського голови Василь Скринчук та начальник міського відділу культури та туризму Тетяна Єфімчук, які нагородили дітей грамотами та книгами.
Прологом свята стала пісня самобутнього композитора Галини Мосійчук «У царстві книг» на слова Люби Пшеничної. Прозвучали музичні дарунки від вокалістів вокального гуртка міського будинку культури (керівник Оксана Паральчук) – Єви Сиротюк «Найкращій бабусі» , Кіри Вовк» Я маленька Українка», Вікторії Мальчевької «Донечка Вкраїни», Марії Мальчевської «Сонячний промінчик», Анастасії Денисюк «А на рідній Україні солов’ї».
28 березня відбувся ІІ-й тур Всеукраїнського конкурсу «Книгоманія – 2017». Тут зібрались переможці I туру , який проходив в шкільних бібліотеках – діти які люблять читати , люблять перемагати і всі мріють потрапити на фестиваль дитячого читання до Львова щоб відвідати цікаві заходи та знайти нових друзів. Конкурс спрямований на те, щоб продемонструвати талант, захоплення та заслуги кращих читачів ,заохотити дітей до систематичного читання. Мандруючи сторінками улюблених творів, діти отримали можливість проявити себе не лише інтелектуально, а й творчо. Перемогу у ІІ-му турі конкурсу здобули Наталя Сухоплясова – учениця 6-го класу CЗОШ № 5 та Коваль Аліна учениця 7-го класу гімназії № 2. Переможці продовжать змагатися за титул «найкращого» у ІІІ-му турі Всеукраїнського конкурсу «Книгоманія – 2017», який буде проходити в обласній бібліотеці для дітей.
Привітати переможців прийшов Богдан Чепелев – справжній книголюб ,який має невеличкий книжковий магазин і який неодноразово надавав допомогу у проведенні заходів у бібліотеці. Так і цього разу учасникам конкурсу він подарував книги і під супровід гітари виконав чудові власні пісні.
Гостями бібліотеки були і вихованці дитячого садка НВК «ЗНЗ – ДНЗ» для наймолодших глядачів бібліотеки члени гуртка «Книга і лялька» підготували дві лялькові вистави: «У казковому лісі» і «Гарненька шубка». Казки зацікавили маленьких глядачів, вони співпереживали із героями вистав, сміялися, хвилювалися і бурхливо реагували на захоплюючі епізоди. Під час вистави лялькові герої провели з дітками танець – гру «Якщо весело живеться роби так». Вистави були озвучені піснями «Пісня Вовка», та «Пісня про дружбу». Після закінчення вистави бібліотекарі познайомили дошкільнят з дивовижними ляльками, які оживають, розмовляють і дарують казкову насолоду.
Було цікаво і пізнавально під час літературної вікторини «Хто багато читає,той і відгадає», діти не тільки відповідали на запитання вікторини, але і взяли участь в інтерактивних літературних вікторинах на сайті «Бібліоігротека», де розміщені ігрові завдання, ребуси, пазли, кросворди.
Для розвитку творчих здібностей дітей у бібліотеці працює гурток «Умілі рученята». Під час канікул діти зібрались щоб втілити свої фантазії за допомогою паперу та ножниць, створюючи красиві вироби.
В останній день тижня для учнів 2-4 класів проведено перегляд журналів «Чудова преса на всі інтереси»
Проведення тижня дитячого читання – це чудова нагода залучити дітей до читання, книги і, власне, до бібліотеки – як скарбниці знань. У ці дні в бібліотеці не було байдужих і нудьгуючих, панувала атмосфера радості і веселощів.
Згадаймо поіменно героїв Небесної Сотні
Їх назвали Небесною сотнею – українців які загинули у Києві на Майдані, вулицях Грушевського та Інститутській. Гинули за честь, за волю, за право бути народом – джерелом і мірилом влади у власній державі, за країну, в якій не страшно жити і народжувати дітей. За цю самопожертву українці їх канонізували – за велінням серця долучили до Небесного воїнства на чолі з архистратигом Михаїлом, аби захищали країну від лиха, пильнували й оберігали її з небес…
В СЗОШ № 5 міська бібліотека для дітей спільно з шкільною бібліотекою та бібліотекою філією №2 провела флеш-моб «Згадаймо поіменно героїв небесної Сотні» щоб вшанувати патріотизм і мужність громадян, які в лютому 2014 року боролися за захист демократичних цінностей, прав і свобод людини і громадянина, національних інтересів України та її європейського вибору. Герої не вмирають! А живуть в наших душах, торкаються струн нашого дитячого серця. Під час заходу ми згадували усіх Героїв, які поклали свої голови за наше майбутнє. Хай пам’ять всіх невинно убитих згуртує нас, живих, дасть нам силу та волю, мудрість і наснагу для зміцнення власної держави на власній землі. Нехай кожен з нас торкнеться пам’яттю цього священного вогню-частинки вічного. А світло цієї свічки хай буде даниною тим, хто навічно пішов від нас, хто заради торжества справедливості жертвував собою. Вони повинні жити в нашій пам’яті!
Всеукраїнський тиждень дитячого читання має багаторічні традиції
«В царстві мудрості, історії та тиші…»
Щороку хвилююча мить чарівної весни приносить до бібліотек України традиційне і довгоочікуване свято — Всеукраїнський тиждень дитячого читання — час, сповнений дивовижного книжкового розмаїття, свято тих, хто створює книгу і тих, хто любить читати, дні веселих пригод і літературних відкриттів. Це свято залишається найпопулярнішим понад сім десятиліть і проводиться під час шкільних весняних канікул. Започатковане свято у 1943 році письменником Львом Кассилем під назвою «Книжкові іменини» і до цього часу залишається святом дитини і книги. Тільки книжки святкують іменини не один раз на рік, а цілий тиждень. От і з’являється чудова нагода для популяризації серед дітей книги, читання, виявлення читацьких уподобань, популяризації найкращої української та світової літератури, для того, щоб привернути громадськість, державні установи, спонсорів, меценатів до проблем дитячого читання.
На урочистому відкритті «Всеукраїнського Тижня дитячого читання» в міській дитячій бібліотеці була представлена книжкова виставка «Добрий день, книжковий тиждень», де представлені книги на всі смаки та цитати з творів у вигляді квітів, а книжкова шпаківня «Стань чарівником – подаруй книгу у бібліотеку стала поповнюватися книгами в дар від читачів.
Театралізоване свято книги «В царстві мудрості, історії та тиші…» підготували учні гімназії № 2 та студенти 1 курсу бібліотечного факультету училища культури РДГУ. Увесь тиждень був насичений цікавими заходами:
- для молодших читачів члени гуртка «Книга і лялька» підготували лялькову виставу «Колобок на новий лад» також діти переглянули мультфільм «Похід у бібліотеку», який вчить дітей бережливого ставлення до книги.
- для читачів 2-4 класів проведено годину спілкування «Прочитав сам, раджу прочитати»
- для учнів 5-6 класів – екологічна мандрівка «Поле, ліс, зелений сад – все цікаве для малят»
- для творчих дітей у бібліотеці проводиться майстер-клас «Рукотворне диво квілінгу»
- оформлена виставка-інсталяція Книжковий BIG BEN «I like English!» (до року англійської мови в Україні).
Під час тижня книги у міській дитячій бібліотеці вже 11 раз був проведений Всеукраїнський конкурс дитячого читання «Книгоманія», де зустрілися найактивніші читачі 6-7 класів міста та їх улюблені герої. Перший етап проходив у шкільних бібліотеках. Для проведення ІІ-го етапу конкурсу «Книгоманія – 2016» в міській бібліотеці для дітей між собою змагалися переможці І-го етапу. Свято пройшло в теплій, дружній атмосфері. Діти представляли себе, свої уподобання, свій читацький щоденник та свою улюблену книгу.
Переможцями стали серед 6 класів учениця гімназії №2 Коваль Аліна з книгою Л. Вороніної «Таємне Товариство Брехунів» та серед 7 класів учениця СЗОШ №5 Канарейкіна Катя з книгою М. Рудик «Чаша місячного світла», які тепер продовжать боротьбу в обласному ІІІ-му етапі конкурсу в м. Рівне.
Всі учасники конкурсу отримали дипломи переможців та заохочувальні призи, які надав відділ культури і туризму Дубенської міської ради.
Бібліотекар дитячої бібліотеки Страхарська Наталія
У барвах сонячного дитинства
Літо – найулюбленіша пора всіх дітей. Хтось мріє про відпочинок коло моря, дехто вирушить у захоплюючі подорожі. Але літній відпочинок – це не тільки сонце, свіже повітря та приємні враження, це ще й чудовий час для розширення кругозору та творчої уяви.
Для наших юних друзів щороку на початку літніх канікул ми оголошуємо про відкриття літніх читань в бібліотеці.
Усім книголюбам, протягом канікул пропонується цікаво повести час . Ми пропонуємо цікаві заходи: конкурси малюнків , літературно – розважальні години, зустрічі з письменниками які урізноманітнюють дозвілля, роблячи його одночасно і пізнавальним, і розважальним.
А для найменших наших читачів підготовлено розвиваючі мультфільми, відеопрезентації, віртуальні екскурсії.
Приходьте! Чекаємо вас у бібліотеці для дітей! Адже у книжок немає канікул! Читай, насолоджуйся та відпочивай!
З нетерпінням чекаємо на тебе, юний книголюбе!
Чарівну силу книга має!
Всеукраїнський Тиждень дитячого читання з успіхом пройшов в міській дитячій бібліотеці і в цьому році. В центрі уваги Тижня як завжди – книга та її читач – дитина. Це весняне свято завжди дарує радість спілкування, натхнення, пізнання нового і цікавого. Це справжній феєрверк дитячих усмішок і веселого настрою. В рамках цього свята було проведено ряд масових заходів за активною участю дітей. Відкриваючи завісу раніше невідомого, вшановуючи пам’ять письменників-ювілярів, повертаючись до улюблених книг, літературних творів, працівники бібліотек намагались донести підростаючому поколінню любов до читання, яке стало б духовною потребою у них на все життя.
Розпочався тиждень книги святом книги «Хай Україна вся читає, бо книга нас усіх єднає». Присутні дізнались історію виникнення книги з далекого минулого до сьогодення. Літературні герої розповіли для чого потрібні книги, а чудовий настрій дарувала юна співачка Юліана Рацкевич. (фото 1)
Учні 6-7 класів взяли участь в 2 етапі конкурсу «Найкращий читач -2015» де виборювали призові місця до 3 – обласного туру де змагатимуться за основний приз – поїздку до міста Львова на форум видавців, який щорічно збирається в вересні. Переможцями конкурсу в 2-етапі серед шестикласників стала учениця – Оля Піддубник.
В гімназії № 2, серед семикласників – учень СЗОШ № 5 з поглибленим вивченням англійської мови Малько Владислав. Переможці отримали дипломи переможців та сувеніри. (фото №2)
Під час тижня книги діти побували у «книжковому кінозалі» переглянувши улюблених героїв книг на екрані, взяли участь у інтернет-вікторині «З книжки в мультик» та переглянули літературу «Книжкові перлини Л.Вороніної».
Для наймолодших наших читачів учасники гуртка «Книга і лялька» підготували лялькову виставу «Пригоди лісових звірят». (фото № 3)
Протягом тижня книги наші юні друзі отримали багато корисної інформації, здійснили мандрівку до всесвіту цікавих та корисних книжок.
До 150-річчя Б.Грінченка літератуний ранок “Невтомний сіяч ниви української культури”
До 150–річчя до дня народження Б.Грінченка – видатного українського письменника і вченого, критика, мовознавеця , громадського діяча (яке відзначатиметься в грудні) в ЗОШ № 6 з учнями 7-б класу проведено літературний ранок «Невтомний сіяч ниви української культури». Захід було підготовлено спільно з шкільною бібліотекою та студентами бібліотечного факультету Дубенського коледжу культури і мистецтв РДГУ.
Постать невтомного трудівника, що беззавітно віддав усі сили і час вітчизняній культурі, по праву може стояти поруч з нашими титанами нації, як Тарас Шевченко, Іван Франко, Пантелеймон Куліш, Леся Українка
Учні познайомились з творчим доробком письменника, у виконанні Орловської Тетяни та Майдан Діани прозвучала інсценізація поезії «Троянда», байку «Дурень думкою багатіє» артистично виконав Джораєв Віктор, а байку «Сорока» прочитав Дмитрів Владислав.
Всі присутні мали нагоду познайомитись з виставкою «Літературна спадщина Б.Грінченка».
Діти вивчають свої права
Спільно з шкільною бібліотекою в ЗОШ № 6 з учнями 6-б класу проведено годину інформації на тему «Закон захищає життя». Школярі втілившись в образи казкових героїв, побували в залі суду, на прикладах оцінювали різні життеві ситуації, разом з тим вивчали закони, щоб знати на майбутне як захистити свої права.
Тиждень дитячого читання
Всеукраїнський тиждень дитячого читання — традиційне щорічне свято у бібліотеках для дітей. Урочисте відкриття тижня дитячого читання “ До нас в гості завітай ,книгу з святом привітай “ відбулось 22 березня в будинку дітей та молоді .На святі були присутні представники місцевої влади – міський голова Василь Антонюк, начальник міського відділу культури і туризму Тетяна Єфімчук,головний редактор газети “Замок” Микола Мороз, журналісти місцевого телебачення, письменники- Люба Пшенична, Микола Пшеничний, Микола Тимчак, Наталія Кириченко,вчителі ,бібліотекарі міських та шкільних бібліотек, студенти училища культури РДГУ бібліотечного факультету, учні шкіл міста.Талановиті літератори полонили аудиторію своєю щирістю, простотою та вмінням спілкуватися з різновіковим слухачем. Цікаві розповіді про дитинство, юнацькі роки та передумови написання своїх творів залишили приємні враження і теплі спогади в присутніх.
Впродовж свята лунали пісні , хореографічні композиції підготовлені керівниками гуртків міського будинку культури Анжелою Бунчук та Людмилою Харіною.
За любов до читання та відданість книзі кращі читачі бібліотеки нагороджені грамотами та подарунками.
Присвячуючи кожен день конкретній читацькій віковій категорії в рамках тижня книги проведено конкурс прислів”їв та приказок “З народного джерела”, пізнавальну гру “Наш кругозір”, презентацію картин учениці СЗОШ №5 Артемовської Мирослави, огляд енциклопедичних видань “Ці книги знають все на світі”. Для найменших наших читачів члени гуртка “Книга і лялька “ підготували лялькову виставу “ Білосніжка та сім гномів “.
Свою обізнаність та любов до літератури мали нагоду продемонструвати учасники II етапу Всеукраїнського конкурсу “Найкращий читач -2013року”.В конкурсі взяли переможці I етапу конкурсу який проходив в школах міста.Переможцями конкурсу стали найерудованіші читачі 7-х класів учениця СЗОШ № 5 Радіонова Марія та учень гімназії №2 Крук Роман.Переможці нагороджені грамотами та подарунками. Вони будуть брати участь в III етапі, який проходитиме в м.Рівне і змагатись за головний приз – подорож до книжкового міста Львова , щоб взяти участь в фестивалі дитячого читання “Книгоманія-2013 “.
Проведення тижня книги допомагає дітям відчути радість спілкування з книгою, нагадує дорослим про значення друкованого слова у дитинстві, привертає увагу суспільства до проблем дитячого читання.