Archive for Червень, 2021
Бібліодрабинка – реклама книг видавництва “Веселка”
#Цикл_виставок_Бібліодрабинка видавництва “Веселка”. Продовжуємо знайомство з художньою літературою, яка є у фонді бібліотеки. Обирайте книжки собі до смаку!
Національне видавництво дитячої літератури «Веселка» має славні традиції та історію. Засновано у березні 1934 року.
До Вашої уваги книги для учнів 1-4 класів.
Антонич Б.-І. Росте хлоп’я, як кущ калини: вірші / Богдан-Ігор Антонич; упорядник Д. Павличко; художник В. Ковальчук. – К. : Веселка, 2009. – 32 с.
У натхненних рядках віршів видатного поета Богдана-Ігора Антонича (1909 – 1937) дитині відкривається український всесвіт – світ одухотвореної Богом природи, живої традиції та віри.
Бойко Г. Билиці діда Гриця. Веселинки, скоромовки-спотиканки, загадки. Грицько Бойко. - К. : Веселка, 2004. – 120 с.
Забіла Н. Веселий корабель: Вірші, оповідання та казки / Наталія Забіла ; художник Ольга Якутович. – К.: Веселка, 2004. – 119 с. (Серия: Українській дитині).
Качан А. За нашим садом грає море: вірші / Анатолій Качан; художник Кость Лавро. – К. : Веселка, 2016. – 96 с.
Збірка віршів, що зачаровують своєю образністю, ліризмом та мелодійністю.
Коул Дж. Чарівний шкільний автобус. На водогінній станції. Джоанна Коул Художник-ілюстратор: Брюс Деґен; Переклад з англ.: Роман Дяченко. – К. : Веселка, 2019. – 40 с.
Цікавий і дотепний комікс про фантастичну екскурсію американських школярів, що розкриває дітям чимало таємниць з природознавства.
Це перша книжка з надзвичайно популярної серії, перекладеної багатьма мовами світу.
Читачі дізнаються багато цікавого про воду, її колообіг в природі і як працює система водопроводу, побувають в хмарі, в краплі води і… в трубі!
Коул Дж. Чарівний шкільний автобус. У вулику. Джоанна Коул Художник-ілюстратор: Брюс Деґен; Переклад з англ.: Роман Дяченко. – К. : Веселка, 2019. – 48 с.
Куліш-Гальчинська В. Сонячна юшка: вірші, загадки / Віра Куліш-Гальчинська; художник Котилевська Наталія. - К. : Веселка, 2018. – 40 с.
Веселі й мелодійні вірші, дотепні загадки сучасної української письменниці з яскравими й вигадливими малюнками молодої художниці здатні полонити читача будь-якого віку, бо привертають увагу до краси навколишнього світу, кумедних життєвих ситуацій, дарують радість. Відзначена Літературно-мистецькою премією імені Олени Пчілки 2018 р.
Нехода І. Чому в лисиці найкращий хвіст? : казка Іван Нехода; худож. Ю. Галіцин. – К. : Веселка, 2019. – 8. : іл.
Казка про хитру лисичку. З ігровим завданням для малят.
Павличко Д. Кіт Мартин. Казка у віршах / Дмитро Павличко; художник В. Ковальчук. - К. : Веселка, 2011. – 56 с. (Серія «Українській дитині»).
Кіт Мартин – столичний мешканець, який потрапляє в село, де з ним відбуваються веселі й повчальні пригоди. Свою природну кмітливість герой віршованої казки Дмитра Павличка виявляє й на політичній ниві…
Рідна колисанка-2 :зб. народ. колискових пісень ( з нотним додатком і картою України) упоряд. І. Бойко, О. Бондаренка, М. Сніжної; передмова Н. Марченко; післямова Ю. Федорової; пер. укр. Н. Кир’ян та ін.; худож. О. Здор; нотографіка В. Пономаренко. – К. : Веселка, 2020. – 31 с. : іл.
Казка про хитру лисичку. З ігровим завданням для малят.
Світличний І. Побрехеньки для Яремки : Вірші / Іван Світличний. – К. : Веселка, 2000. – 56 с.
Цю книжку написав для свого племінника Яремки та для всіх дітей сміливий, добрий і справедливий письменник, критик, правозахисник
Іван Світличний (1929-1992), лауреат Державної премії України імені Тараса Шевченка та літературної премії імені Василя Стуса.
Терен В. Риба, яка вміла грати на трембіті : Вірші / Віктор Терен. – К. : Веселка, 2004. – 87 с.
Итно-тидно; В лісі, в круглому горісі…; Черевик і чередник; Смеркає; Че-че-че; Жуки-ночеброди; Що ми зліпили?; Риба, яка вміла грати на трембіті; Мешканці барабана; Ой джмелику-джмелку…; Баранчик, у якого боліла голова; Коза і гроза; Жучок повертається з битви;
Тютюник Г. Степова казка / Григір Тютюник. – К.: Веселка, 2008. – 96с.
У цій книжці люди, тварини, звірята, птахи й комахи, рослини змальовані в єдності, у взаємодії. Вони розмовляють, дружать, допомагають один одному.
Маленькі читачі творів Григора Тютюнника потраплять у чарівний світ рідної природи, навчаться розуміти її красу, уважно й шанобливо ставитися «до братів наших менших» і ще більше полюблять українське слово, неперевершеним майстром якого був письменник.
Франко І. Казки / Іван Франко. – К.: Веселка, 2008. – 215с.
Шейко-Медведєва Н. Зачаклована карета : П’єси-казки / Ніна Шейко-Медведєва ; Художник О. Михайлова-Родіна. – К.: Веселка, 2001. – 391 с.
Летять крізь космічну імлу барвиста парасолька і синя виварка. Небесні сузір’я люб’язно розступаються перед ними. Вітально махає рукою Діва, чемно вклоняються Близнята. «Щасливої дороги!» — гукає Стрілець.
Це — заключна сценка однієї з п’єс-казок письменниці Нелі Шейко-Медведової. Їхні герої, любі друзі, відомі вам і невідомі. Серед них — Дід та Баба і Курочка Ряба, і хитра Лисичка та пан Коцький, і зовсім не такий уже й страшний, як його малюють, Вовк, а також нові для вас жабеня Каламутя, інопланетні капосники Страхлик і Хаплик, дядечко Тритозавр та інші…
Творча уява авторки вводить героїв її драматичних творів у світ найнеймовірніших пригод та фантастичних колізій. Усі п’єси-казки, що входять до цісї книжки, учать людяності, чесності та порядності.
Вінок. Українська читанка / укладач О. Білоусенко. – К.: Веселка, 2005. – 396 с.
«Вінок» — це унікальна читанка-хрестоматія для молодших школярів, до якої увійшли твори класиків української і світової літератур, народні казки, загадки, приказки, скоромовки, а також пізнавальні розповіді про історичні події, про тваринний і рослинний світ України. Уклав читанку талановитий письменник, науковець, політичний і державний діяч Олександр Біло-усенко (1870—1939). Вона побачила світ 1911 року.
І ось тепер книжка знову йде до маленького читача. Впевнені, що вона сподобається сучасним школярикам і стане їм у великій пригоді не тільки на уроках читання, рідної мови, а й народознавства та природознавства.
Фініст-ясний сокіл. Російські казки /укладач А. Григорук ; мал. С. Лопухової. – К.: Веселка, 2004. – 189 с.
Казки опрацювали для дітей письменники й фольклористи О. Толстой, К. Ушинський, О. Нечаєв, А. Платонов.
Японські народні казки / упорядник І. Дзюба ; мал. О. Михайлової-Родіної. – К.: Веселка, 2017. – 152 с.
Збірник найпопулярніших казок японського народу, в яких відображено його побут, звичаї, прагнення та ідеали.
Тонка, тремтлива, світла, сповнена чудес повість «Звук павутинки» поведе читача у той прекрасний і неповторний час, коли все було вперше.
А напружений сюжет пригодницької казки «Земля світлячків» занурить вас у вир таємничих, інколи навіть моторошних пригод, загадкових хитросплетінь і перетворень, обгорне чистою і ніжною любов’ю до світу добра. Вона триматиме в напрузі найнепосидючішого читача і змусить його «проковтнути» написане до останньої сторінки.
Гомерова “Одіссея” / Переказала К. Гловацька ; Художник Р. Масаутов. – К. : Веселка; Тернопіль: Навчальна книга – Богдан, 2005. – 151 с.
Прозовий переказ для дітей славетної Гомерової поеми про мандри й пригоди героя Троянської війни Одіссея на шляху додому.
Гомерова “Іліада” / Переказала К. Гловацька ; Художник Р. Масаутов. – К. : Веселка; Тернопіль: Навчальна книга – Богдан, 2005. – 197 с.
Ця книжка – прозовий переказ “Іліади”, славнозвісної поеми давньогрецького співця Гомера, про події та героїв Троянської війни.
Загоровська Л. На їхніх маленьких плечах… : Оповідання / Любов Загоровська ; передмова Оксани Білозір ; художник: малюнки студентів Київської дитячої Академії мистецтв. – К. : Веселка,2018. – 112 с.
Герої оповідань молодої української письменниці – діти, які вже знають (хто з власного досвіду, хто з розповідей), що таке війна, страждання, самотність. Знають і розуміють серцем, що нині, коли на рідній землі йде війна, нікому не можна стояти осторонь цих подій, бути байдужим. Вони, як тільки можуть, допомагають захисникам Вітчизни.
Котляревський І. Енеїда : П’єси / Іван Котляревський ; Передм. та приміт. О. Гончара; Післямова В. Шевчука ; іл. А. Базилевича. – К. : Веселка, 2000. – 327 с.
Понад два століття живуть в українській літературі твори веселого полтавського мудреця Івана Петровича Котляревського. Його поема «Енеїда», написана в традиціях бурлеску і травестії, відтворює яскраві картини життя українського суспільства другої половини ХУІП ст., розповідає про звитяги українського козацтва. П’єса «Наталка Полтавка» стала «праматір’ю українського театру». Ці твори пронизані любов’ю до свого народу, до рідної землі.
Пушкін О. Руслан і Людмила: Поема / Олександр Пушкін; Перекл. з рос. М. Терещенка; Мал. О. Довгаля. – К. : Веселка, 2004. – 84 с.
Казка-поема російського поета розповідає про те, як богатир Руслан врятував викрадену злим чарівником княжну Людмилу, свою наречену.
Франко І. Земле, моя всеплодющая мати…: Вірші, оповідання,казки / Іван Франко; Упоряд. Н. Вишневська; Мал. В. Лопати. – К. : Веселка, 2000. – 399 с.
Вірші, оповідання та казки класика української літератури Івана Яковича Франка (1856—1916).
Чайковський А. На уходах. За сестрою: Іст.-пригод. повісті / Андрій Чайковський; Упоряд. О. Нахлік; Худож. Б. Михайлов. – К. : Веселка, 2008. – 247 с.; іл..
Яремийчук О. Козацька абетка. Коротка історія українського козацтва для дітей і дорослих / Ольга Яремийчук. – К. : Веселка, 2014. – 80 с.
Найвизначніші події і найвидатніші герої козацької доби представлені в книзі в коротких розповідях, розміщених за алфавітом, та мистецьких творах. Це ті ази нашої історії, які повинен знати кожен українець – і маленький, і дорослий.
«КУЛЬТУРНИЙ РОЗВИТОК ЯК ПОКАЗНИК УСПІХУ СПРОМОЖНОЇ ТЕРИТОРІАЛЬНОЇ ГРОМАДИ
Літо шаленого читання!
Увага! Увага! Увага!
Бібліотека розпочинає літню програму дитячого читання та дозвілля Літо шаленого читання , яка об’єднує всіх дітей мікрорайону. Чисельні конкурси, турніри, подорожі збирамуть сотні читачів, а результат – тисячі прочитаних книжок, відгуки та подарунки!!! Чекаємо на читачів!!!
Умови конкурсу читання-змагання:
Діти відображають своє читання на інтерактивній дошці.