Author Archive

postheadericon Міжнародний день читання книг

6 вересня проводять Міжнародний день читання книг.
Цей день закликає людей читати книжки та поширювати любов до читання.
Мета цього дня – спонукати людей більше читати та сприяти формуванню культури читання. Кожна книга має значення.
Читання знижує стрес на 68 відсотків. Читаючи всього 20 хвилин на день, ви зможете прочитати 1,8 мільйона слів за рік. При середньому значенні 500 слів на сторінку це означає, що за рік ви прочитаєте 3 600 сторінок. Це 12 книг по 300 сторінок кожна.
Читання – це найшвидший спосіб поповнення словникового запасу.

postheadericon День українського кіно

Щорічно у другу суботу вересня відзначається День українського кіно – професійне свято всіх працівників кінематографії. Сьогодні бачимо стрімкий розвиток кіноіндустрії, коли українські стрічки виграють міжнародні премії та стають відомими в усьому світі. Вашій увазі виставка-порада “Літературні шедеври на великому екрані”. Тут ви можете обрати книги, по яких зняті фільми, перевірити знання у вікторині. А також переглянути нову вправу на сайті Бібліоігротека @https://learningapps.org/view36627218

 

 

postheadericon “Піратська тусовка”

Відправляйтесь у мандри з нами по сторінках книг про піратів!

На сторінках книг зустрінете піратів Джиніфира Котеса, Джонні-Горобчика, капітана Фрошуса, морського пірата Чорняка Хапзабока, Джимі_Молодця, Старого Вихра, Пурпурову Бороду, Чорну Латку, Лисого Лоусона, капітана Сільвера…
А який пірат мандрує без вірного товариша, який завжди сидить на плечі? Познайомитесь з папугами Куруном, Сквоком, Флінтом.
2  1
1. Амасова А. Пірати Котячого моря: Скриня для імператора / А. Амасова, В. Запаренко ; пер. з рос. Т. Щегельської. – К. : Вид. “Сіс кольорів”, 2017. – 224 с. : іл. – (Морські пригоди)

«Розшукується капітан Дженіфир Котес! Нагорода – 1000 золотих монет!» – пістрявіють оголошеннями «Вісті за одну монету».

Вражені газетними заголовками до Гавгадосу поспішають вже знайомі нам – Джонні-Горобчик, тітонька Кетрін, Флінт Котес, на призвісько Карнавухий та інші. Вони везуть із собою майже забуті таємниці та історії минулих днів. А тим часом відважна киця-капітан зі своєю командою повертається із подорожі за Кінець Світу! Що чекає на неї: страта, як небезпечної злочинниці чи шана та винагорода від імператора Дієго, як відважної дослідниці нових земель?

2. Бію Жан-Мішель. 50 дотепних запитань про піратів із дуже серйозними відповідями / Ж.-М. Бію; перекл. з фр. О. Соколової; іл. К. Каллет та Ж. Герле – ТОВ “Вид. “Віват”, 2017. – 48 ст.2. Бію Жан-Мішель. 50 дотепних запитань про піратів із дуже серйозними відповідями / Ж.-М. Бію; перекл. з фр. О. Соколової; іл. К. Каллет та Ж. Герле – ТОВ “Вид. “Віват”, 2017. – 48 ст.

Чи багато буканьери готували копченого м’яса? Чи треба було проявляти жорстокість, щоб домогтися поваги? Чи був у піратів GPS-навігатор? Перед вами 50 питань про світ піратів, один незвичніше іншого! Питання трохи дивні, зате відповіді на них цілком серйозні, і вони допоможуть вам дізнатися все про піратів, корсарів і флібустьєрів. Ви прочитаєте про найвідоміших піратів та їх прапорах, про жорстокі покарання і, звичайно, легендарні суда і скарби, які все ще можна знайти … Всі тексти супроводжуються веселими малюнками і чудовими реалістичними ілюстраціями.

3. Бурмістрова Л., Мороз В. Пірати-енциклопедія для дітей / Л. Бурмістрова – Киів “Перо”, 2008. – 103 стр.

Енциклопедія присвячена морським розбійникам – від античних піратів до каперів ХХ ст. Більшість піратів були жорстокими та безжальними, але часом і серед них траплялися справжні ” джентльмени удачі”.
4. Вайброу І. Пригоди Малого Вовчика. Піратська книга Малого Вовчика \ І. Вайброу ; іл. Н. Гайда. – ВСЛ, 2014. – 160 с. : іл. (Серія “Пригоди Малого Вовчика”)
Малий Вовчик уже встиг і правила поганців вивчити, і привидознавством захопитись, і навіть детективом пробував. А тепер його потягнуло до моря. Чому? Бо там можна надибати цілу купу пригод та веселощів. А ще тому, що батьки Малого Вовчика надіслали йому вимогу, ні – ВИМОГУ знайти скарби давнього предка, якого й самі навіть не знали.І знову на юних звірят – допитливого Малого Вовчика, силача Нормуса, маленького Гаврика Воронька, вірного Репетуна та невгамовного Чухлю (ох уже цей вередливий малюк…) – чекає безліч пригод, небезпек і, звісно, велика винагорода. І карта-загадка, і морська подорож, і злі пірати, і справжнісінький скарб! А що найсмішніше, знову ця малеча дасть прочухана пану Крутихвосту – хитрому лису, який псував усім життя і у кількох попередніх книгах про Малого Вовчика. Хоча треба визнати, кмітливість цього хитруна заслуговує на повагу….

5. Даддл Джонні. Веселі Роджерси та Примарний галеон. Кн.2 / Дж. Даддл ; пер. з англ. Н. Бхіндер. – Харків : Вид. “Ранок”, 2019. – 160 с. : іл. – (Серія “Веселі Роджерси”)

Кожної повні неподалік Нудноморська з’являється таємничий корабель, а вранці… мешканці міста підраховують збитки. Дивним чином у них зникають золото та всілякі цінні речі. І ніхто не може зупинити злодія… Матільда кличе на допомогу свого найкращого друга Джима Молодця, і невдовзі до берега причалює «Чорна Діра», на палубі якої перебуває вся родина Веселих Роджерсів з дідусем на чолі. Оце так! Саме час розпочати пошуки крадіїв, але немає жодної зачіпки. Зрозуміло одне: до пограбувань напевно причетний старий пірат, якого давно вважають за мерця… А де пірати — там ризик, незліченні скарби та неймовірні пригоди!
6. Даддл Джонні. Веселі Роджерси та золото чудовиська. Кн.3 / Дж. Даддл ; пер. з англ. Н. Бхіндер. – Харків : Вид. “Ранок”, 2018. – 160 сю: іл. – (Серія “Веселі Роджерси”)

У морі є острівець, якого немає на жодній мапі. І на тому острові на піратів буцімто чекають незліченні коштовності й купи золота. Знайти це місце можна за мапою скарбів, накресленою старим скрипалем. Але стереже ті скарби чудовисько, що пожирає піратів і трощить на друзки їхні кораблі. Якось, в очікуванні листа від свого найліпшого друга Джима Молодця, Матільда виловила з моря пляшку, у якій містилася та сама мапа скарбів. Разом з родиною Веселих Роджерсів і дивакуватим скрипалем вона на «Чорній Дірі» вирушає на пошуки загадкового острова.

Ким насправді виявиться скрипаль? І що ж вигадає Матільда, аби здолати монстра, урятувати з його черева 92 піратів, а на додачу збагатитися скарбами та бананами?..

7. Ковелл К. Як приручити дракона. Кн.1 : повість / Крессида Ковелл ; пер. з англ. А. Саган. – Київ : Рідна мова, 2017. – 224 с. : іл. – (Серія “Як приручити дракона”)

Книга 2  – Як стати піратом
Кн. 3 – Як розмовляти по-драконському
Кн. 4 – Як зняти прокляття дракона
Кн. 5 – Як стати драконським хвісториком
Кн. 6 – Слідами лютого дракона
Кн. 7 – Як осідлати драконову бурю
Кн. 8 – Як розбити драконове сердце
Кн. 9 – Як поцупити меч дракона
Кн. 10 – Як знайти камінь дракона
Кн. 11 – Як зрадити дракона
Кн. 12 – Як подолати гнів дракона
8. Матюшкіна К. Кіт да Вінчі. Пірати Кошмарського моря : повість-казка / К. Матюшкіна ; пер. з рос. Г. Хоткевича. – К. : Національний книжковий проект, 2011. – 192 с. :іл. – (Детективчик)
- Рятуйтеся, хто може! Біда! В нашому місті з’явилися пірати! Вони вкрали мій панцир! Вони вкрали рояль у шпака, ящики з підтяжками ховраха Шмутца й іще багато чого іншого! Вони вкрали книгу сови! Та найголовніше – вони взяли в полон білочку Бряку! Пірати у місті! Пірати скрізь! Пірати серед нас!
9. Малик Г. Піратський маршрут / Г. Малик ; іл. Г. Олійко. – ВСЛ, 2019, 24 с. : іл.
Весела книжка-картинка «Піратський маршрут» відомої української письменниці Галини Малик та ілюстраторки Грасі Олійко — це грайлива подорож у мріях, а заодно і веселий урок географії для малюків. Бо кожен із нас у дитинстві хотів бути зухвалим піратом, якому підкоряються моря і океани.
10. Парашині-Дені Ж. Таємничий острів / Ж. Парашині-Дені, О. Дюпен ; Пер. з французької І. Є. Бондаря-Терещенка. – Х. : Вид. “Ранок”, 2017. – 48 с. : іл. – (Серія “Банда піратів”)
Трійко дітлахів – Томас Вогняний, Марі Безстрашна, Віллі-розумник – і їхній вірний супутник папуга месьє Муді обожнюють море і таємниці. На справжньому маленькому кораблі вони часто виходять у море. Життя маленьких піратів сповнене захопливих пригод: то вони натрапили на «Летючого Голландця», то опинилися на безлюдному острові, то повернули власниці найбільший у світі діамант, то вполювали скриньку старого пірата Моргана. На долю малих шукачів пригод випаде чимало випробувань, і зрештою вони дізнаються, що ж дорожче за всі скарби світу.
11. Стівенсон Р.-Л. Острів скарбів / Р.-Л. Стівенсон; пер. з англ. та прим.В. Губарева. – Урбіно, 2018. – 272 с.
Пригодницький роман шотландського письменника Роберта-Луїса Стівенсона про пошуки скарбів, захованих на далекому острові піратами. Головний герой та оповідач, юний Джим Гокінс, після низки несподіваних пригод вирушає разом із друзями до таємничого Острова Скарбів. Експедицію організовано, здається, бездоганно: чудовий корабель, достатньо харчів та питної води, багато зброї й віддана команда моряків. Ніхто не підозрює, що частина команди прагне сама заволодіти коштовностями й позбутися чесних людей – сквайра Трелоні, доктора Лівсі, капітана Смоллета й самого Джима, яким доведеться виявити неабияку мужність, винахідливість і людяність, щоб не стати жертвами підступних і жадібних піратів.
Роман видано в новому, перекладі Віктора Губарева, найвідомішого українського дослідника історії піратства.
12. Стронг Дж. Кімнатні пірати / Дж. Стронг ; пер. з анг. А. Поритка, іл. М. Паленка. – ВСЛ, 2006. – 152 с.
Не дивуйтесь, якщо по сусідству з вами оселять­ся справжні пірати! Адже далеко не кожен пірат любить море. Серед них є такі, що води на дух не переносять, зате обожнюють затишні помешкання, в яких можна не лише чудово облаштувати піратський корабель, але й відшукати скарби!

postheadericon “З неба і сонця наш прапор ясний”

23 серпня щорічно, починаючи з 2004 року, в Україні вшановують один з трьох ключових державних символів – синьо-жовтий стяг. У бібліотеці проведена інформхвилинка. Присутні ознайомились з історією свята.

Український прапор піднімали над Еверестом. Він майорів на зустріч антарктичним вітрам на станції «Академік Вернадський». Літав у космос з Леонідом Каденюком. Вертолітним ронделем на фюзеляжі пролітав над смарагдовими джунглями Конго в складі миротворчої місії. Піднімався на п’єдестал разом з олімпійськими чемпіонами, починаючи з 1996 року. Стрічками майорів на куртках і рюкзаках протестувальників під час Революції гідності. Нескорено йшов на зустріч солоним вітрам та російським окупантам на тральщику «Черкаси» в Криму. Сьогодні прапор – з нашими військовими на їхніх плечових шевронах, у рюкзаках та на позиціях. Вони бережно підписують його своїми позивними побратимам на пам’ять. Він майорить над вільними і звільненими містами України. А українці на окупованих територіях чекають, коли він знову з гордістю розвіватиметься у їхніх містах, селищах та селах.
Знайомимо з новою книгою «Nominka». Українські імена світової історії”.
Проведено майстер клас з виготовлення патріотичної символіки. А виготовляли сердечко 3D моделі.
виставка  1 номінка  6  2 4

postheadericon Міжнародний день читання книг

6 вересня відзначають Міжнародний день читання книг.

Мета цього дня – спонукати людей більше читати та сприяти формуванню культури читання. Кожна книга має значення.
Читання знижує стрес на 68 відсотків. Читаючи всього 20 хвилин на день, ви зможете прочитати 1,8 мільйона слів за рік. При середньому значенні 500 слів на сторінку це означає, що за рік ви прочитаєте 3 600 сторінок. Це 12 книг по 300 сторінок кожна.
Бажаємо вам побільше цікавих книжок і захоплюючого читання! Чекаємо з нетерпінням у бібліотеці.
0  2  5  01

postheadericon Проєкт “Вишивка українською”

За підтримки Українського культурного фонду у вересні місяці відбувся ексклюзивний майстер-клас. Присутні доторкнулися до нової техніки у вишиванні – ниткографіки. А провела майстер-клас неповторна майстриня, письменниця, авторка вишиваних книг Олена Медведєва. Кожна учасниця вишила закладинку до книги власними руками та фразою, яка надихає @https://www.facebook.com/share/p/tJyTCQ7jHUCYW5x3/

На зустріч завітали студенти ДУБЕНСЬКОГО ПЕДАГОГІЧНОГО ФАХОВОГО КОЛЕДЖУ РДГУ 3-Д (дошкільна освіта), бібліотекарІ, читачі. Вишиваймо! Вишивка – генетичний код нації. Відео з зустрічі тут @https://www.facebook.com/share/r/WtzX98AjFYzWdSC5/

00  1  всі  реєстрація студенти люда

postheadericon Фоточелендж #я_і_Дубно

В липні місяці читачі взяли участь у фоточеленджі до Дня міста Дубно, яке відзначали 20 липня 2024 року у День пам’яті пророка Іллі.
Завдання:
- зробити фото???? на локаціях міста ????;
- опублікувати у фейсбук з хештегом #я_і_Дубно ;
- переглядати фото та любуватися нашим прекрасним містом ????
#я_і_Дубнобіля бібліотеки  джезько катя  дзезько  орест  піша зона  я

postheadericon Весняні екскурсії учнів Дубенської початкової школи

Тиждень екскурсій до бібліотеки розпочато!!! Юні читайлики 2-А класу ознайомились з найновішими книжечками, які надійшли від Видавничий Дім ШКОЛА. Що може бути кращим для бібліотекарів, ніж бачити сяючі очі маленьких читайликів, коли, вхопивши вподобану книжку, вони забирають її додому, щоби почитати разом із батьками!

6  7  всі

Наступного дня до дитячої бібліотеки завітали учні 3 – В класу, класовод Куріч Алла Анатоліівна. Особливе захоплення викликали книги Видавничий Дім ШКОЛА та новинка “Книга почуттів”. Події книги розгортаються в початковій школі, але йдеться тут не про математику чи англійську. Книга оповідає про таємничий світ почуттів та емоцій, про секрети добрих взаємин, про навички подолання конфліктів і непорозумінь. Зачитували вголос оповідання “Грім і блискавка”, в якому учень Вадим розгнівався на старшокласника та захистив свою гідність.

Ще діти активно приймали участь у вікторинах, іграх, поринули в чудовий казковий світ. На згадку про зустріч кожен отримав книжкову закладку.
2  6  8  11
Знайомство першокласників з бібліотекою 1-А та 1 – Г класів.
Малеча вперше прийшла до бібліотеки. З неабиякою цікавістю роздивлялися, слухали, як влаштована бібліотека. Дізналися, що у кожної книги в бібліотеці є своя точна адреса, своя “квартира”, своя кімната і навіть місце. Діти згадали свої улюблені казки під час вікторини, відгадували веселі загадки, познайомились з дитячою періодикою.
9  8  3  1 1Г 1 А

postheadericon 16 травня – день вишиванки

День вишиванки – урочиста подія для кожного українця.
Щоб взяти участь у святкуванні Дня вишванки просто – одягніть вишиванку на роботу чи навчання.
Для тих, хто хоче бути в тренді – в мережі доступна текстова вишиванка за вашим ім’ям https://vyshyvka.ukrzen.in.ua/?mibextid=xfxF2i
4  0  3

postheadericon “Сяйте усмішки, сонцем зігріті, миру і щастя, всім дітям на світі”.

Щороку в перший день літа відзначається Міжнародний день захисту дітей. За доброю традицією , напередодні свята в бібліотеці проведено розважальне свято з учнями 2-б та 2-в класів Дубенської  початкової школи. Діти взяли участь в конкурсах, розвагах та змагались на кмітливість. На завершення свята проведено безпрограшну лотерею від ГФ “Козацька варта”, де кожна дитина отримала м’яку іграшку. Бажаємо миру кожній дитині, кожній родині, усій Україні !!!
1   4  6