postheadericon Мовчазний крик Бабиного Яру

^955D8EAE9889004C6755B8095677DBADDDC6F7228FCF4B74DF^pimgpsh_fullsize_distr ^1C730FDA275A1028A0DA81EFC549D86F2F5D708E972B545CAB^pimgpsh_fullsize_distr

Бабин Яр … Полюс нелюдськості  … Наш біль… Наша пам’ять . Одна з найстрашніших  сторінок  літопису  зла та страждань,  написана  людською кров’ю .

Українська та світова спільнота  29 вересня 2016 року відзначила 75-ту річницю початку подій у Бабиному Ярі, що є символом трагедії  Голокосту та нацистських злочинів на українській землі, жертвами яких стали мільйони людей. Бабин Яр став могилою десятків тисяч євреїв, а також українських патріотів, військовополонених, циган та інших громадян.
Лише за два дні, 29 та 30 вересня 1941 року, було знищено більше 30 тисячі євреїв. Усього за роки нацистської окупації Києва (1941-1943 рр.), за різними джерелами, було знищено близько 100000 осіб.
Україна стала першою державою на пострадянському просторі, яка включила теми “Голокост” та “Бабин Яр” як обов’язкові для включення в навчально-виховний процес.
75-річчя трагедії Бабиного Яру є нагодою не тільки згадати жертв війни та  Голокосту, але й вшанувати героїв опору нацизму, виховувати молодь на прикладах взаємоповаги між народами, духовного подвигу заради рятування життя людей.

Працівники  міської дитячої бібліотеки   разом із студентами бібліотечного факультету  училища культури  РДГУ підготували  годину пам’яті  “Мовчазний крик Бабиного  Яру присвячену цим подіям. В заході взяли  участь  учні ЗОШ № 6   9-в класу.  В  бібліотеці була оформлена  виставка « Людство, на хвилинку зупинись,

У минуле спомин простели,

Над святою пам’яттю схились,

Тих, хто безневинно полягли…»

Під час  заходу   учні   переглянули  документальний фільм   «Пам’яті жертв Голокосту», прослухали пісню О. Розембаума «Долгая дорога лета» , твори  А. Моцарта. Вірші  О. Теліги , Л.Костенко, Д. Павличка , П. Тичини – декламувала студентка коледжу культури і мистецтв РДГУ Даниш Кристина.

Всі учасники заходу  зрозуміли головне: берегти пам’ять про трагічні дні страшної війни, формувати  у своїй свідомості  розуміння того, що мир, життя і злагода людей – це найвищі цінності на землі.