Віртуальні виставки
День Єднання
День єднання — державна акція, що відбулася 16 лютого 2022 року згідно з Указом Президента України . Акція була оголошена «З метою посилення консолідації українського суспільства, зміцнення його стійкості в умовах зростання гібридних загроз, інформаційно-пропагандистського, морально-психологічного тиску на суспільну свідомість…”
Ідея Дня єднання виникла на початку лютого 2022 року, коли з’явилася інформація про те, що саме 16 лютого Росія може здійснити повномасштабне вторгнення в Україну.
Зовнішні та внутрішні виклики, що постали сьогодні перед Україною, вимагають від кожного громадянина відповідальності, впевненості та конкретних дій.
@https://learningapps.org/display?v=pn3k60cq523
Література про інклюзію.
Інклюзія, інклюзивність ще досі для багатьох здається чимось невідомим та часто незрозумілим. Сьогоднішня добірка саме про інклюзивну літературу та інклюзивні книжки для дорослих та дітей будь-якого віку.
Вікарі С. У нас дитина з аутизмом. Допомога сім’ям із дітьми з аутизмом. Практичні рекомендації для батьків та педагогів. – Харків: Видавництво “Ранок”, ВГ “Кенгуру”, 2019. – 112 с.
Мур-Маллінос Дж. Дислекція – це не вирок / Дженніфер Мур-Маллінос; іл. М. Фабрега. – ВГ “Кенгуру”, 2018, ТОВ вид. “Ранок”, 2018. – 37 с. – (Серія “Поговорімо про це”).
Усі батьки хочуть, щоб їхня дитина була успішною: як у школі, так і в житті. А ще вони хочуть, щоб вона була щасливою. Ми прагнемо, аби наші діти виросли впевненими у собі людьми, які сприятимуть процвітанню суспільства. Як ми можемо цьому посприяти як батьки? Що ми можемо зробити, аби забезпечити щасливе майбутнє для наших дітей?
Як ми можемо посприяти їхнім успіхам у школі?
Мур-Маллінос Дж. У мого брата аутизм / Дженніфер Мур-Маллінос; іл. М. Фабрега. – ВГ “Кенгуру”, 2018, ТОВ вид. “Ранок”, 2018. – 32 с. – (Серія “Поговорімо про це”).
Роселла Гренчі. Історії про видатних людей з дислекцією / Р. Гренчі, Д. Дзаноні. - харків: Видавництво “Ранок”, ВГ “Кенгуру”, 2019. – 184 с.
Книги про особливих дітей, видатних дітей та дорослих з певними порушеннями допомагають краще зрозуміти саму людини чи порушення. А ще такі книжки можуть стати неймовірним джерелом натхнення. «Історії про видатних людей із дислексією» – це збірка оповідей про людей, які досягли значних, навіть видатних, успіхів у своєму житті. І все це не зважаючи на дислексію (порушення писемного мовлення та читання). Історії життя Карла Великого, Леонардо да Вінчі, Агати Крісті, Тома Круза чи Джона Леннона дозволять подолати будь-який страх перед дислексією і зневіру у собі.
Степула Н. Петрик і фонтани / Надія Степула; іл. О. Селищева. – Київ: Основи, 2019. – 32 с.
Перша в Україні дитяча книжка, що розповідає про аутизм. Головні герої оповідання – Петрик і Матильда. У них багато спільного, вони люблять гратися і дізнаватися нове, але є й відмінності: у Петрика аутизм, тому він по-іншому сприймає навколишній світ, дещо повільніше розмовляє та проявляє емоції. Познайомившись із хлопчиком, Матильда розуміє: “Ми можемо бавитися разом, просто не так, як я звикла, але так само весело!”
Стаття психологині психологині Олени Западнюк, Ольги Кухарук та Ольги Тунської – мами Матвія з аутизмом “Як говорити з дітьми про інвалідність”
@https://osvitanova.com.ua/posts/2225-yak-hovoryty-z-ditmy-pro-invalidnist
16 жовтня відзначають Всесвітній день хліба.
Повісті присвячені сільським вчителям. Події, зображувані в творах, повертають нас до нелегких повоєнних років в українському селі, коли ще відчувався гарячий ПОДИХ ВІЙНИ. B центрі оповіді — обрав сільської вчительки Олени Левківни, людини доброї й ніжної вдачі, невтомної трудівниці, вдатної на самопожертву для блага інших, в ім’я справи, якій вона віддає свій розум, серце, надії.
Добірка українських книжкових каналів
Незабаром Великдень!
Цікаво про науку
Наука поступово виходить із закритої спільноти учених, із старовинних стін університетів у зовнішній світ, до людей, які хочуть орієнтуватися у тому, як влаштовано світ, і знайомитися із сучасними дослідженнями. Одним із перших, хто почав розповідати про складні речі цікавими і простими словами був Стівен Гокінг. У цій добірці ми зібрали книжки, які цікаво розповідають про генетику і математику, нейробіологію та палеонтологію і багато інших наук.
Арнольд Н. Інструменти, роботизація й безліч гаджетів. Наука. Технологія, Техніка. Математика / Нік Арнольд; перекл. з англ. О.М. Чмовж. – Видавництво «Талант», 2020. – 80 с. (Серія «Квест STEМ»).
Захоплива енциклопедія познайомить юних дослідників з історією технологій, що змінили життя людства: від кам’яного клина до космічних ноу-хау. Вчені команди STEM відкриють читачам «магію» винаходів і запропонують неймовірні експерименти. Як збудувати блокатор радіохвиль, виростити корисні бактерії, зробити справжню батарейку, сконструювати руку робота, вирощувати рослини у космосі? Про все це і багато іншого дізнавайся зі сторінок цієї книги.
Арнольд Н. Фантастичні сили і неймовірні машини. Наука. Технологія, Техніка. Математика / Нік Арнольд; перекл. з англ. О.М. Чмовж. – Видавництво «Талант», 2020. – 80 с. (Серія «Квест STEМ»).
Вражаючі наукові факти і понад 30 цікавих експериментів! Разом із командою STEM — вченими та їхніми роботами-помічниками — ти спроєктуєш різні машини та механізми. Довідаєшся, як зробити реактивну ракету, як працює гідротехніка, як конструюють летючі потяги, в чому секрет парових двигунів… А ще про те, в чому полягає робота інженерів-екологів і як захищати довкілля.
Стюарт К. Дивовижні атоми та хаос матерії. Наука. Технологія, Техніка. Математика / Колін Стюарт; худ.-ілюстр. Брандов А. – Видавництво «Талант», 2020. – 80 с. (Серія «Квест STEМ»).
Команда талановитих науковців знайомить читачів із дивовижним світом відкриттів та дослідів. У цій книзі ти знайдеш експерименти, що відкриють цікавий науковий світ у повсякденному житті. Ти зможеш зробити власний компас, стати геологом і вивчати гірські породи, зробити вулкан вдома і спостерігати за дощем у склянці… А ще дізнаєшся багато цікавинок і напевно відкриєш у собі талант ученого.
Стюарт К. Чудові числа і круті розрахунки. Наука. Технологія, Техніка. Математика / Колін Стюарт; перекл. з англ. О.М. Чмовж. – Видавництво «Талант», 2020. – 80 с. (Серія «Квест STEМ»).
Захоплива енциклопедія познайомить юних дослідників з історією технологій, що змінили життя людства: від кам’яного клина до космічних ноу-хау. Вчені команди STEM відкриють читачам «магію» винаходів і запропонують неймовірні експерименти. Як збудувати блокатор радіохвиль, виростити корисні бактерії, зробити справжню батарейку, сконструювати руку робота, вирощувати рослини у космосі? Про все це і багато іншого дізнавайся зі сторінок цієї книги.
Барфілд М. Елементарно! Науковий детектив / Майк Барфілд; пер. з англ. Г. Яновської; худ. Л. Гамфрі. – Харків: Вид.-во «Жорж», 2020. – 64 с.
Найлегший і найцікавіший спосіб ознайомитися із Періодичною системою Менделєєва — долучитися до розслідування наукового детектива Шерлока Хімса. Разом ви знайдете і розпізнаєте всі 92 елементи-«злочинці», з яких складається цілий Всесвіт, проведете цікавезні хімічні досліди і дізнаєтеся багато дивовижних фактів про видатних учених. Фішки книги: книга у цікавий доступний спосіб знайомить із таблицею Менделєєва, розглядаючи окремо кожен елемент; автор наводить приклади і пропонує різноманітні досліди, які можна провести в домашніх умовах; більше не потрібно зазубрювати нудні біографії видатних хіміків, бо цікаві факти з їхнього життя можна прочитати у дотепному форматі коміксів; інформація подана з гумором, що допомагає дитині легше засвоювати матеріал.
Булаховський К. Розповід про тварин та їх назви / Кирило Булаховський, Максим Гаврилюк. – Львів : Література і мистецтво, 2020. – 272 с. : іл.
Скільки ніг у восьминога, чи існують комахи-відьми, у яких комах ідеальна талія, хто такий монстр з дев’ятьма очима, які рептилії плачуть гіркими сльозами за своїми жертвами, чи реальний птах із країни чудес, у якого звіра заборонена назва — про все це та багато іншого ти прочитаєш на сторінках цієї цікавої та захопливої книги.
Гарді Д. Воно заразне. Інфекційний світ патогенів та мікробів / Дженніфер Гарді ; пер. з англ. Я.О.Головченко. – Х. : Віват, 2020. – 64 с. : іл. – (Серія «Енциклопедії»).
Добряче придивись. Уважніше. УВАЖНІШЕ… Що ти бачиш? Власну шкіру? Дверну ручку? Склянку води? Свіже повітря? Далебі, так, та заразом ти бачиш домівки — житло мільйонів крихітних, манюніх істоток. Мікробів. Чого вони хочуть? Подібно до тебе, мікроби прагнуть жити мирно й займатися своїми справами. І то було б непогано, якби… їхні справи не ставали причиною твоїх НЕДУГІВ! Власне, отакі хвороботворні мікроби називаються патогенами… І знайти їх можна геть усюди. Що робити? Не панікувати! Книга «Воно заразне» стане твоїм провідником у химерному мікроскопічному світі патогенів — ти дізнаєшся, як вони живуть, зростають, змінюють людство і що ми робимо для того, аби зупинити їхнє поширення. То чому зволікаєш? Зроби крок до світу патогенів. Тільки не забудь спершу вимити руки!
Гонік Л. Алгебра / Ларрі Гонік ; пер. з англ. Н. Стельмах; худ. Л. Гонік. – Київ : Рідна мова, 2019. – 240 с. : іл. – (Серія «Наука в коміксах»).
Нова книжка відомого карикатуриста Ларрі Ґоніка, що вивчав і викладав математику в Гарвардському університеті, — це цікавий курс алгебри, що охоплює основні теми шкільної програми, зокрема лінійні рівняння, многочлени, квадратні рівняння і побудови графіків. Автор з притаманним йому гумором розповідає про знаменитих математиків і наводить приклади практичного застосування «цариці наук» у повсякденні. Унікальна здатність Ґоніка подавати складний матеріал весело, цікаво і доступно, та ще й у структурованому вигляді, робить цю книжку чудовим посібником для школярів, а також для всіх, хто прагне й далі розвивати свої математичні здібності.
Гонік Л., Гафман А. Фізика / Ларрі Гонік, Арт Гафман ; пер. з англ. Н. Білоножко; худ. Л. Гонік. – Київ : Рідна мова, 2020. – 212 с. : іл. – (Серія «Наука в коміксах»).
Щоб почати говорити мовою формул, як Фейнман і Ландау, потрібно вивчити основи. Ця книжка в захопливій формі знайомить з основними фізичними явищами і законами. Арістотель і Галілей, Ньютон і Максвелл, Ейнштейн і Фейнман — визнані генії людства, які зробили величезний внесок у розвиток фізики, і в цьому унікальному посібнику пояснюється, в чому він полягає.Тут порушено широкий спектр тем: механіка, електрика, теорія відносності, квантова електродинаміка.
Гонік Л., Кріддл К. Хімія / Ларрі Гонік, Крейч Кріддл ; пер. з англ. С. Попадюк; худ. Л. Гонік. – Київ : Рідна мова, 2020. – 256 с. : іл. – (Серія «Наука в коміксах»).
Хімія — це наука про таємне, про невидиме, про приховане. Не дивно, що розкривали її секрети упродовж віків. Та це було того варте! Саме завдяки хімії з’явилася цивілізація; саме, зрозумівши основи цієї всемогутньої науки, люди навчилися переробляти та зберігати продукти харчування, переганяти нафту, виготовляти будівельні матеріали, пластмаси, добрива, тканини, синтезувати ліки… У цій чудовій книжці з кумедними малюнками читач дізнається про історію хімії, ознайомиться з атомною теорією речовини та з найважливішими темами фізичної й органічної хімії, біохімії, хімії навколишнього середовища, електрохімії… Ще ніколи про такі складні поняття не говорили так коротко, доступно й невимушено.
Доннер К. Магічна книга анатомії / Керол Доннер; пер. з англ. В. Чернишенка. – Харків: Читаріум, 2019. – 156 с.
Близнюкам Максу та Моллі, героям цієї історії, пощастило гайнути в подорож людським тілом, а завдяки «Магічній книзі анатомії» ця можливість тепер є і у тебе! Брат із сестрою готові обійти всі системи організму, аби знайти свого вередливого кота, втеча якого відкрила їм двері до неймовірного.
Вперше ця книга побачила світ у 1986 році, після чого неодноразово перевидавалася на батьківщині у США, ставши незабутнім бестселером. Все, що ти хотів дізнатися про внутрішні органи людини, як вони працюють і для чого взагалі існують – про все це у захоплюючому сюжеті подорожі тілом, авторки та професійної медичної ілюстраторки Керол Доннер, яка створила справді магічну пригоду, від якої перехоплює подих: яскраву та анатомічно точну. Гайда в подорож!
Карзан К. Думай як Шерлок Голмс / Карло Карзан, Соня Скалько; пер. з італ. Л.М. Михайлова. – Харків : Вид.-в «Ранок», 2020. – 96 с.; іл. – (Серія «Думай як»).
Шерлок Голмс вже давно припинив бути просто персонажем з книги. Він — взірець логіки, кмітливості та впевненості у собі. Автори цієї книги проаналізували твори Артура Конан Дойла, щоб з’ясувати — як працює мозок Шерлока Голмса. Їхні спостереження супроводжують корисні поради та цікаві завдання, що допоможуть юним читачам навчитися думати як найвідоміший детектив усіх часів.
Карзан К. Думай як Леонардо да Вінчі / Карло Карзан, Соня Скалько; пер. з італ. Л.М. Михайлова. – Харків : Вид.-в «Ранок», 2020. – 96 с.; іл. – (Серія «Думай як»).
Леонардо да Вінчі — визнаний геній усіх часів. Він досяг успіху в науці, живописі, музиці і навіть кулінарії! Автори цієї книги дослідили біографію та рукописи Леонардо, щоб з’ясувати: як працював мозок майстра. Їхні спостереження супроводжують корисні поради та цікаві завдання, що допоможуть кожному навчитися думати, як флорентійський геній.
Кокар Н.В. Таємничий світ рослин / Наталія Кокар. – Тернопіль : Астон, 2020. – 240 с. : іл.
Чи знаєте ви, що таке інтернет? Ну звісно, що так! Проте чи знали ви, що він є і в рослин? Саме так, своя власна мережа, яку вони використовують для передачі важливої інформації. Чи знали ви, що айсберги бувають криваво-червоних кольорів, а фламінго рожеві тільки завдяки водоростям та рачкам? Чи знали ви, що завдяки діатомовим водоростям була започаткована нобелівська премія? І ні, я не жартую, без них нічого не вийшло б. Чи знали ви, що в рослин є сигнальна система і вони реагують на дію подразників? А чи чули ви, що рослини мають власний «імідж», а деякі квітки мають форму звабливих губ? Чи знали ви, що є «рослини-гуртожитки» і «комахи-фермери»? Якщо ні, то ця книга саме для вас! Тут вміщено цікаві факти, дивовижні дослідження і ще багато надзвичайної інформації, що неодмінно вам сподобається, адже це дивовижний, таємничий і просто неймовірний світ рослин. У цій книзі є яскраві ілюстрації та схеми, які допоможуть вам краще все запам’ятати.
Сперроу Д. Дитяча енциклопедія науки / Джайлс Сперроу; пер. з англ.. С.А. Орлової. – Харків «Віват», 2020. – 128 с.; іл. – (Серія «Енциклопедії»).
Ця корисна енциклопедія стане у пригоді допитливим дітлахам, адже відкриє найцікавіші таємниці майже всіх галузей науки. Читачі дізнаються, з чого складається атом, коли народився Всесвіт, завдяки чому «працюють» розумні матеріали, як улаштований організм людини та безліч дивовиж, що нас оточують. Із цією книжкою навчання перетвориться на справжнє задоволення, під час якого діти не лише ознайомляться з найважливішими досягненнями науки, а й поступово розвиватимуть увагу, пам’ять і критичне мислення.
Тарновська Т. Світ навколо нас. Як працює твоє тіло / Тетяна Тарнавська. – Київ: ПП «Кристал Бук», 2020. – 48 с.: іл. – (Серія «Світ навколо нас. Фотоенциклопедія»).
Проста і доступна розповідь про будову тіла людини, призначення скелета, м’язів і внутрішніх органів. Безліч цікавих фактів допоможуть зрозуміти, як функціонує ця складна і гармонійна система. Барвисті ілюстрації дозволять поглянути на організм із середини.
Янішевський Б. Мозок. Те, про що тобі не розкажуть дорослі / Богусь Янішевський; іл. М. Скорвідер; пер.з польск. К. Москалець. – К.: Моя книжкова полиця, 2020. – 152 с.: іл. – (Серія «Круті знання для пізнання»).
Про мозок важко розповідати, бо він дуже складний. Окрім того, щоб зрозуміти, як працює мозок, мусимо скористатися… мозком. Тобто мозок повинен зрозуміти сам себе. Мозок — це твій персональний суперкомп’ютер, найдосконаліша модель, яка не припиняє розвиватися. Погодься, що тобі знадобиться інструкція з використання цієї дивомашини, аби не мозок керував тобою, а ти ним. Отже, цю книгу ти сміливо можеш вважати найцікавішим та найдотепнішим довідником з мозковедення. Читай уважно та поступово, аби твій мозок був готовий увібрати в себе силу силенну важливої інформації.
Книги християнсько-моральної тематики
Кожен повноцінний народ має власну історію, культуру, цінності. До таких цінностей ми, як правило, зараховуємо фольклор, легенди, книги з християнської етики.
Роль цих книг у житті людини неоціненна. Вони дають нам знання, допомагають розвиватися духовно. Це те, що підживлює зсередини. З книг діти знайомляться з такими християнсько-моральними цінностями: істина, благочестя, добро, любов, краса, гідність, обов’язкок, совість, честь.
Нещодавно фонд нашої бібліотеки поповнився читанками з основ християнської етики. Такий гарний подарунок для наших користувачів ми отримали від партії «Пропозиція». Ці книги допоможуть пізнавати красу рідної землі і її Творця, любити і шанувати своїх батьків, бути добрими, щирими, справедливими. Книги схвалено для використання в навчальних закладах, як посібник для читання до курсу «Християнська етика в українській культурі».
Біблійні історії. Читай, розфарбовуй, навчайся. – Українське Біблійне Товариство, 2007. – 32 с.
Книжечка-розмальовка для найменших читачів. Тлумачить такі поняття як: ангели, теслі, пастухи, ладан, пророк, молитва.
Бокова О. Подорож до країни секретів / Ольга Бокова ; худ. О. Калашнікова. – К.: «Джерело життя», 2017. – 128 с., іл.
Вирушити в подорож завжди цікаво. А відвідати країну секретів – це ще привабливіше! До того ж потрапити туди можна не на літаку, потязі чи кораблі, а на скейтах-трансформерах. І це не звичайні скейти, а… втім, не варто завчасно розкривати секрети. Їх у книзі дуже багато, і вам, дорогі читачі, належить розкрити їх разом із героями цієї захопливої подорожі. Терпіння, сміливість, вірність і палке бажання допомогти новим друзям творять справжні чудеса! Ви теж зможете розкрити найбільший секрет і виконати Велике доручення. Сподіваємося, що ця невелика книга спонукає вас досліджувати Книгу книг і відкриє двері в Небесну країну. Для дітей від 6 років.
Власюк М. Подорож з ангелом / Марія Власюк. – К.: «Джерело життя», 2019. – 160 с., іл.
Подорож з ангелом. Бoгдан мріяв про те, як весело він проведе канікули, гуляючи на вулиці та граючись із друзями. Та всі його плани вмить зруйнувалися: батьки повідомили, що до них на гостини приїдуть знайомі зі своєю донькою. Богдан засмутився: не дуже йому хотілося марнувати час із дівчинкою. Проте хлопчик напрочуд швидко потоваришував із Зоєю. Разом діти пережили цікаві пригоди, познайомилися з ангелом, який узяв іх із собою в космічну подорож і показав історію створення Землі та спасіння людства.
Власюк М. Як знайти друзів. Притчі для дітей / Марія Власюк; худ. Н. Примачук. – К.: «Джерело життя», 2017. – 32 с., іл.
У книзі зібрані 15 яскраво ілюстрованих дитячих історій з повчальними висновками. Автор на прикладі цікавих художніх образів, взятих з природи, розповідає, як перемагати зло добром і милосердям, приносити людям радість і тепло, не бути егоїстом, не розчаровуватися через невдачі, поважати інших, за будь-яких обставин довіряти Богові та бути собою. Книга призначена для дітей дошкільного та молодшого шкільного віку.
Твоя Книга Життя. Узгоджена версія Чотирьох Євангелій. – Book of Hope International, 2005. – 35 с., іл.
За допомогою загадок і ребусів в цій книзі ти дізнаєшся про історію Божої любові до тебе.
Піклування про навколишнє середовище;
Важливість дотримання правил;
Поважне ставлення та турбота про інших людей;
Повага до самого себе;
Мирне вирішення проблем;
Сміливість.
Багато слів у Книзі Життя взято з іншої книги, яка зветься Біблією. Слова з Біблії дуже легко розпізнати в інших, тому що перед ними стоїть заголовок і цифри, наприклад: Буття 1:1.
Шевчук М. Перемагай зло добром: Читанка з основ християнської етики для учнів початкових класів. Частина перша + зошит / Марійка Шевчук; худ. Л. Христевич. – Біблійна Ліга України, 2013. – 105 с., іл.
Поурочна читанка це своєрідне джерело духовності для дитини початкової школи. Вона розроблена на допомогу духовному становленню її особистості. Йдучи життєвою стежиною, маленька людина пізнає красу і мудрість Божого творіння, плекає в собі повагу до рідної землі, почуття справедливості, працьовитість, милосердя та осмислює сенс праведного життя. Тут твори М. Підгірянки, С. Рачинця, К. Перелісної та інших.
Шевчук М. Найкраще творіння: Читанка з основ християнської етики для учнів початкових класів. Частина друга + зошит / Марійка Шевчук; худ. В. Чорний. – Біблійна Ліга України, 2013. – 104 с., іл.
Читанка – це джерело духовності для молодших школярів. Із неї вони дізнаються, що людина, її життя — найвища цінність. Вона — найкраще творіння Бога. Читанка з основ християнської етики для учнів початкових класів. Частина друга.
Шевчук М. Перемагай зло добром: Читанка з основ християнської етики для учнів початкових класів. Частина третя + зошит / Марійка Шевчук; худ. В. Черний. – Біблійна Ліга України, 2013. – 142 с., іл.
Світ, який оточує тебе – багатий, цікавий і неповторний. Коли милуєшся чудовою красою троянд, напевне, й не думаєш про те, що їх є більше шести тисяч видів.
Коли прислухаєшся до щебету соловейка, то почуєш, що він постійно змінює голос, бо знає понад дві тисячі мелодій.
А коли мандруєш до моря, то дізнаєшся, що в ньому різноманітними кольорами виграють квіти, морські зірки, кольорові рифи, дорогоцінні перлини. І тоді хочеться спитати: «Хто так дивно й мудро створив оцей світ?» Ти, напевно, вже знаєш, що Творець один – це Єдиний, Всемогутній, Всевидящий, Всюди присутній Бог. Він створив землю і поселив на ній людину – найкраще своє творіння. Господь бажав, щоб вона була щасливою і не знала зла. Але з часом світ став жорстоким. Зло заполонило серця людей. З’явилася гордість, неправда, злість, заздрість, непослух, ледарювання… І ти, інколи відчуваєш, як це зло намагається проникати у твоє життя, щоб зруйнувати «храм» твоєї душі. А нам хочеться, щоб ти був щасливим і міг перемагати зло добром. Тому запрошуємо тебе помандрувати сторінками книги цієї книги.
Юнак Н. Країна Організмія. Книга 1 / Наталія Юнак; пер. з рос. – К.: «Джерело життя», 2018. – 24 с., іл.
Чи хотіли б ви вирушити в захопливу подорож до країни Організмії? Що це за країна? Де розташована та хто нею керує? Про все це ви дізнаєтеся, гортаючи сторінки серії дитячих книжок про здоров’я: «Організмія», «Тридцять Два Богатирі», «Шуня та його друзі», «Королева Серцея» і «Король Мозокус». Вони переконають малечу, що людський організм – це невичерпне джерело пізнання мудрості нашого Творця.
Виявляється, кожен із нас є президентом своєї особистої країни – Організмії. Головний орган влади – мозок, решта органів підпорядковуються його командам і злагоджено виконують кожен свою роботу. Вирушайте в подорож разом з героями Катрусею та Михайликом – і ви познайомитеся з незвичайними мешканцями цієї країни, які багато чого знають про вас і ваше здоров’я.
Юнак Н. Шуня та його друзі. Книга 3 / Наталія Юнак; пер. з рос. – К.: «Джерело життя», 2018. – 24 с., іл.
Ласкаво просимо в захопливу подорож до країни Організмії! Що це за країна та хто нею керує? Про все це ви дізнаєтеся, гортаючи сторінки серії дитячих книг про здоров’я: «Організмія», «Тридцять Два Богатирі», «Шуня та його друзі», «Королева Серцея» і «Король Мозокус».
Головний герой цієї книги Шуня – це Шлунок. Саме його очима відтворені тонкощі влаштування людського організму, який є невичерпним джерелом пізнання мудрості нашого Творця.
«Якими діти народжуються — ні від кого не залежить, але в наших силах зробити їх хорошими через правильне виховання».— Плутарх.
Першим університетом життя для дитини є сім’я, в якій народилася дитина. Основне батьківське завдання – виростити зрілу та відповідальну людину. І які б якості батьки не намагалися розвивали в дитині, головне – будувати виховання на любові.
Існує безліч різних стилів сімейного виховання. Розуміння того, який стиль підходить саме вам, дозволить створити позитивну атмосферу, що сприяє особистісному зростанню, емоційному та інтелектуальному розвитку дитини.
Вашій увазі пропонуємо книги по темі від Українського інституту книги.
Остапів Л. Малюк та бюджет. Як українським батькам виховати фінансово успішних дітей / Любомир Остапів. – Київ : Yakabo Publishing, 2020. – 224 с. : іл.
Коли розпочинати розмовляти з дітьми про гроші? Як краще давати кишенькові гроші? Як пояснити, що таке сімейний бюджет? Скільки і куди потрібно відкладати для якісної освіти? Як виховати свою дитину фінансово успішною? У цій книжці зібрано головне з досвіду провідних західних фахівців, а також із десятків статей щодо фінансової грамотності. Автор наводить адаптовані ігрові вправи та історії, якими можуть скористатися українські батьки.
Остер Е. Шпаргалка для батьків / Емілі Остер: Науковий піхід до виховання – від народження до садка / Переклад з англ. Н. Валевської. – Київ: Yakabo Publishing, 2019. – 384 ст. (Бестселлер The New York Times).
Чим відрізняється ця книжка від тисячі інших посібників для батьків? Озброївшись даними, Остер виявляє, що загальноприйняті знання про батьківство та догляд за дітьми не завжди є правильними. Авторка перевіряє та розвінчує міфи про грудне вигодовування (не панацея), тренування сну (не так вже й погано!), перші слова (діти, які починають рано розмовляти не обов’язково стануть геніями) та багато інших. Вона також дає поради батькам про те, як повернутись на роботу, як думати про дисципліну трирічної дитини, як бути у стосунках і бути батьками водночас. Емілі Остер – кваліфікований економіст і мама двох дітей, яка знає секрет, як залишатись щасливими та спокійними батьками у період від народження дитини до того часу, коли вона піде до школи.
Психологія для дівчат / уклад. Н. В. Зотова ; мал. А. Л. Савицької. – Харків : ВД «Школа», 2020. – 352 с. – (Серія «Цілком таємно»).
Як зрозуміти оточення і себе в ньому? Який тип характеру та темпераменту властивий тобі та твоїм друзям? Як стати цікавим співрозмовником та спілкуватися вільно й невимушено? Чи можна навчитися бути добрим другом і навзаєм мати відданих друзів? Що робити, коли хтось для тебе «більше ніж просто друг»? У цій книзі читачі знайдуть не тільки відповіді на подібні питання, а й різноманітні тести та корисні поради від досвідчених психологів. Для середнього шкільного віку.
Тіммеш К. Дівчата думають про все на світі. Розповіді про винаходи, зроблені жінками / Кетрін Тіммеш; пер. з англ. Т.В. Марунич. – Харків: Вид. «Ранок», 2020. – 56 с.: іл.
Дівчата думають про все на світі, і то є факт. Від підгузків для дітей до найміцнішого матеріалу, який застосовують у космосі. Замислившись одного разу, як зробити життя більш легким, жінки сіли за створення свого геніального винаходу. Їхні наполегливість, оптимізм і віра в свої сили дали поштовх на створення речей, яким і до сьогодні немає рівних. Історії цих жінок надихають і допомагають у важку хвилину не здаватися, а йти до своєї мети. Можливо, наступний патент стане твоїм?
Чольвінська-Школік А. Як витримати дорослих і не з’їхати з глузду / Аніела Чольвінська-Школік ; пер. з польськ. І. Тучапської. – Харків : Юнісофт, 2020. – 160 с. : іл.
Ну як їх витримати? Це питання, напевно, спадало тобі на думку вже не раз, коли доводилося терпіти батьківські нарікання, незадоволені й розчаровані погляди. О так, хіба цим дорослим догодиш?! А коли до того додати ще й проблеми у школі, складні взаємини з однолітками і перехідний вік загалом, то дуже важко дивитись на світ крізь рожеві окуляри… Тобі здається, що навколо суцільний хаос і годі зрозуміти, як чинити правильно.
Якщо хочеш упоратися з усім тим жахіттям, відкривай «Порадник підлітка». Тут знайдеш багато корисного. Дізнаєшся, між іншим, як порозумітися з учителями, спланувати своє навчання і справи так, щоб мати більше часу для розваг. Навчишся ввічливо розмовляти з людьми й вести здоровий спосіб життя. Що іще? Хутчіш дізнавайся!
Чольвінська-Школік А. Як витримати у школі і не з’їхати з глузду / Аніела Чольвінська-Школік ; пер. з польськ. І. Тучапської. – Харків : Юнісофт, 2020. – 160 с. : іл.
Як стати «своїм» у новому класі? Як знаходити спільну мову з однокласниками? Які бувають типи вчителів і як здобути їхню довіру? Як не дати собою маніпулювати і досягати своєї мети?.. Ти знайдеш у пораднику «Як витримати в школі і не з’їхати з глузду» чимало корисного для себе. Також дізнаєшся, до кого звернутися зі своїми проблемами, як змінити шкільне життя на краще і зробити так, щоб школа викликала пречудові емоції.
Чольвінська-Школік А. Як витримати хлопців і не з’їхати з глузду / Аніела Чольвінська-Школік ; пер. з польськ. І. Тучапської. – Харків : Юнісофт, 2020. – 160 с. : іл.
Хлопці здатні в одну мить розізлити нас, а вже за хвилину розсмішити дотепним жартом чи зворушити милою витівкою. Ну як їх витримати і не з’їхати з глузду?! Прочитай порадник, і дізнаєшся, якими хлопці є насправді і чому саме такими. Окрім того, знайдеш відповіді на інші питання, які цікавлять тебе щораз більше: про що і як розмовляти з хлопцем, як поводитися на побаченні і вгамувати у собі вир суперечних почуттів. Дізнайся більше про світ хлопців, щоб краще й певніше почуватися в їхньому товаристві.
Чуб Н. Розумниця такса і десять веселих пальчиків / Наталія Чуб: Пальчикові ігри ; іл. С. Сова. – ТОВ «Видавництво «Віват», 2019. – 96 с.
Потоваришуймо з маленькою розумницею таксою — і нумо разом зростати, розумнішати, розвиватися й пізнавати неймовірно цікавий світ! А щоб маленькі пальчики стали слухняними та спритними, ми… ? Вправляємося з олівцем, фарбами, ножицями? Працюємо з різними матеріалами? Шнуруємо кросівки ? Пришиваємо ґудзики? Малюємо пальчиками? Складаємо оригамі? Робимо аплікації?
Книги-порадники для батьків та педагогів
Представляємо Вашій увазі книги-історії про сильних батьків, які виховують дітей з особливими освітніми потребами.
Книги містить загальні відомості про інклюзивну освіту, а також інформацію про особливості виховання і навчання дітей із затримкою психічного розвитку, порушеннями слуху, зору, мовленнєвого або інтелектуального розвитку, ДЦП, аутизмом, гіперактивністю.
Вікарі С. У нас дитина з аутизмом. Допомога сім’ям із дітьми з аутизмом. Практичні рекомендації для батьків і педагогів / Стефано Вікарі. – Харків: “Ранок”, ВГ “Кенгуру”, 2019. – 112 с.
Ця книга відомого італійського спеціаліста, науковця і практика, автора багатьох книжок, присвячених дітям і підліткам з аутизмом, адресована батькам, учителям і вихователям. Використовуючи досвід лікарні Bambino Gesù в Римі й дослідження численних науково-дослідних центрів Італії, автор намагається пояснити природу розладів аутистичного спектра, дає слушні поради і, головне, — надію на те, що багато які з порушень можна скоригувати, покращити поведінку дитини й адаптувати її до соціуму. Автор стверджує, що не слід впадати у відчай: аутизм — це не вирок. Дитина з аутизмом завдяки належній терапії із часом зможе нормально взаємодіяти з іншими людьми, здобути освіту, працювати і створити сім’ю. Книга також допоможе не заблукати в морі різних теорій, програм і методів, що їх сьогодні пропонує сучасна наука.
Ярмола Н. А. Діти дощу. Діти з розладами аутистичного спектра / Н. А. Ярмола. – Харків: “Ранок”, ВГ “Кенгуру”, 2020. – 32 с. – (Серія “Поради батькам і педагогам”).
Знайти себе неможливо. Себе можна тільки створити.
Що означає “знайти себе”?
Людина зазвичай намагається бути оригінальною. Намагається жити так, щоб і праця давала їй задоволення, і дозвілля було змістовним, і захоплення — цікавими. Не завжди та не всім, звичайно, це вдається. Чи треба у житті наслідувати інших людей? Кожен вирішує сам. Тож навіщо “втрачати себе” і боятися висловити власну думку? Потрібно йти своїм шляхом, робити те, що тобі до душі. Жити так, щоб розум і серце в тебе були у злагоді.
Пропонуємо підбірку науково-пізнавальної літератури по темі.
Айнвольт І., Фьорінґер К. Читати заборонено! / І. Айнвольт, К. Фьорінґер ; пер. з нім. Олександри Григоренко. – Чернівці : книги – ХХІ, 2019. – 118 с.
Ця книжка про підлітків. Точніше, про те, що відбувається з тілом, коли воно «росте в усі боки», про нові відчуття, які виникають під час пубертату, про силу-силенну нових запитань, думок і проблем. А ще про те – і це надзвичайно важливо! – як говорити про все це відверто і як знаходити чесні відповіді на всі запитання.