Віртуальні виставки
«Поет, якого не скорити» до 90-річчя Василя Симоненка
8 січня 2025 року поету-шістдесятнику Василю Симоненку виповнилося б 90 років. Вашій увазі відео-перегляд @https://www.facebook.com/share/v/19vcSooZag/
Письменники-ювіляри 2024
День українського кіно
Щорічно у другу суботу вересня відзначається День українського кіно – професійне свято всіх працівників кінематографії. Сьогодні бачимо стрімкий розвиток кіноіндустрії, коли українські стрічки виграють міжнародні премії та стають відомими в усьому світі. Вашій увазі виставка-порада “Літературні шедеври на великому екрані”. Тут ви можете обрати книги, по яких зняті фільми, перевірити знання у вікторині. А також переглянути нову вправу на сайті Бібліоігротека @https://learningapps.org/view36627218
Зима крокує по землі…
Олександр Продан – ілюстратор дитячих книг
День Єднання
День єднання — державна акція, що відбулася 16 лютого 2022 року згідно з Указом Президента України . Акція була оголошена «З метою посилення консолідації українського суспільства, зміцнення його стійкості в умовах зростання гібридних загроз, інформаційно-пропагандистського, морально-психологічного тиску на суспільну свідомість…”
Ідея Дня єднання виникла на початку лютого 2022 року, коли з’явилася інформація про те, що саме 16 лютого Росія може здійснити повномасштабне вторгнення в Україну.
Зовнішні та внутрішні виклики, що постали сьогодні перед Україною, вимагають від кожного громадянина відповідальності, впевненості та конкретних дій.
@https://learningapps.org/display?v=pn3k60cq523
Література про інклюзію.
Інклюзія, інклюзивність ще досі для багатьох здається чимось невідомим та часто незрозумілим. Сьогоднішня добірка саме про інклюзивну літературу та інклюзивні книжки для дорослих та дітей будь-якого віку.
Вікарі С. У нас дитина з аутизмом. Допомога сім’ям із дітьми з аутизмом. Практичні рекомендації для батьків та педагогів. – Харків: Видавництво “Ранок”, ВГ “Кенгуру”, 2019. – 112 с.
Мур-Маллінос Дж. Дислекція – це не вирок / Дженніфер Мур-Маллінос; іл. М. Фабрега. – ВГ “Кенгуру”, 2018, ТОВ вид. “Ранок”, 2018. – 37 с. – (Серія “Поговорімо про це”).
Усі батьки хочуть, щоб їхня дитина була успішною: як у школі, так і в житті. А ще вони хочуть, щоб вона була щасливою. Ми прагнемо, аби наші діти виросли впевненими у собі людьми, які сприятимуть процвітанню суспільства. Як ми можемо цьому посприяти як батьки? Що ми можемо зробити, аби забезпечити щасливе майбутнє для наших дітей?
Як ми можемо посприяти їхнім успіхам у школі?
Мур-Маллінос Дж. У мого брата аутизм / Дженніфер Мур-Маллінос; іл. М. Фабрега. – ВГ “Кенгуру”, 2018, ТОВ вид. “Ранок”, 2018. – 32 с. – (Серія “Поговорімо про це”).
Роселла Гренчі. Історії про видатних людей з дислекцією / Р. Гренчі, Д. Дзаноні. - харків: Видавництво “Ранок”, ВГ “Кенгуру”, 2019. – 184 с.
Книги про особливих дітей, видатних дітей та дорослих з певними порушеннями допомагають краще зрозуміти саму людини чи порушення. А ще такі книжки можуть стати неймовірним джерелом натхнення. «Історії про видатних людей із дислексією» – це збірка оповідей про людей, які досягли значних, навіть видатних, успіхів у своєму житті. І все це не зважаючи на дислексію (порушення писемного мовлення та читання). Історії життя Карла Великого, Леонардо да Вінчі, Агати Крісті, Тома Круза чи Джона Леннона дозволять подолати будь-який страх перед дислексією і зневіру у собі.
Степула Н. Петрик і фонтани / Надія Степула; іл. О. Селищева. – Київ: Основи, 2019. – 32 с.
Перша в Україні дитяча книжка, що розповідає про аутизм. Головні герої оповідання – Петрик і Матильда. У них багато спільного, вони люблять гратися і дізнаватися нове, але є й відмінності: у Петрика аутизм, тому він по-іншому сприймає навколишній світ, дещо повільніше розмовляє та проявляє емоції. Познайомившись із хлопчиком, Матильда розуміє: “Ми можемо бавитися разом, просто не так, як я звикла, але так само весело!”
Стаття психологині психологині Олени Западнюк, Ольги Кухарук та Ольги Тунської – мами Матвія з аутизмом “Як говорити з дітьми про інвалідність”
@https://osvitanova.com.ua/posts/2225-yak-hovoryty-z-ditmy-pro-invalidnist
16 жовтня відзначають Всесвітній день хліба.
Повісті присвячені сільським вчителям. Події, зображувані в творах, повертають нас до нелегких повоєнних років в українському селі, коли ще відчувався гарячий ПОДИХ ВІЙНИ. B центрі оповіді — обрав сільської вчительки Олени Левківни, людини доброї й ніжної вдачі, невтомної трудівниці, вдатної на самопожертву для блага інших, в ім’я справи, якій вона віддає свій розум, серце, надії.