Archive for Січень, 2020

postheadericon Сонячний класик – Всеволод Нестайко

З нагоди ювілею Всеволода Зиновійовича Нестайка (30 січня 1930 р.) у Дубенській гімназії № 2  в 5 – А класі відбулася  «незабутня мандрівка – в Країну пригод і фантазій В. Нестайка ». Книги поета настільки добрі, настільки світлі, часом з неповторними життєвими кумедностями, а інколи з цікавими фантастичними чи навіть фольклорними елементами, про дружбу, любов, справедливість і добро.

П’ятдесятип’ятирічний шлях у дитячій літературі В. Нестайко засвідчив виданням більше тридцяти книжок оповідань, казок, повістей і п’єс. Першим було оповідання “Шурка і Шурко” (1958). Найвідоміші з них “В Країні  Сонячних Зайчиків” (1959), “Супутник Ліра-3” (1960), “Космо-Натка” (1963),“Робінзон Кукурузо” (1964), “Тореадори з Васюківки” (1973), “Одиниця зобманом” (1976), “Незвичайні пригоди в лісовій школі” (1981), “Загадка старого клоуна” (1982), “П’ятірка з хвостиком” (1985), “Незнайомка з Країни Сонячних Зайчиків” (1988), “Слідство триває”, “Таємничий голос за спиною”(1990), “Неймовірні детективи” (1995) та інші непересічні твори.

виставка    діти книги   83077844_169319971022057_8478337894107316224_n

postheadericon “Крути – бій за майбутнє”

29 січня – День пам’яті героїв Крут – саме там, у 1918 році відбувся бій, що на довгі роки став одним із символів боротьби українського народу за свободу і незалежність.

У бою під Крутами полягли київські студенти й учні. Вони – студенти, курсанти, школярі – виявилися у своєму патріотизмові вище за класові інтереси і, коли постала потреба, без вагань віддали молоде життя в ім’я волі свого народу. Ця битва – символ нескореного духу нашої нації. В Дубенська СЗОШ 5 з поглибленим вивченням іноземних мов у 7- А класі класний керівник Алла Семенюк проведено годину пам’яті “Крути – бій за майбутнє”.
Сміливість та жертовність учасників бою зробила їх прикладом для майбутніх поколінь.
виставка  83095298_1288833781304260_3253542373598167040_n  80697422_165109414822064_1736816329903570944_n

postheadericon Даремно часу ви не гайте! Ось цю книгу прочитайте!

10 історій   10 історій для хлопців: оповідання / упорядник Н. Малетич. – Львів : ВСЛ, 2017. – 160 с.

Десятеро сучасних українських письменників розповідають про підліткове життя. Їхні герої — допитливі та по-юнацькому вперті, опиняються перед багатьма викликами й спокусами на порозі свого дорослішання. У цих дотепних та глибоких історіях — непрості стосунки з батьками, справжні та вдавані друзі, байдужість і розчарування, несподівані пригоди, перші симпатії, щоденні маленькі й великі перемоги… Коли емоції зашкалюють, коли хочеться бути «крутим» — чи вдасться героям розпізнати, що в житті справді важливе?
У книжці використані фотографії з родинних архівів авторів. У дизайні обкладинки використано фото Юрія Басенка.
Колектив авторів:
Захарченко Артем , Шило Тарас, Бачинський Андрій , Гридін Сергій , Якушев Влад, Карп’юк Василь, Бердт Валентин , Маслюх Андрій, Андрусяк Іван , Лаюк Мирослав.

перше   Перше побачення. Прозобукет: проза / В. Макарик, М. Гайдамака, В. Ситнік та ін. – Київ ВЦ “Академія”, 2018. – 144 ст.

Скільки несподіванок пов’язано з першими побаченнями: в дуже недоречний момент у  Нати розстебнувся ліфчик; Коля запрошував у кінотеатр одну дівчину, а за руку в кінозалі тримав іншу; непорозуміння Лалі й Уляни «розрулили» друзі…

А в шістнадцятирічної Юльки перше по-крутому нормальне побачення відбулося після провальної спроби звабити того самого хлопця. Конфліктів і непорозумінь — море. Саша тролить Лалі, що посміла закохатися в «її хлопця». Уля підступно мстить Наді, вважаючи її суперницею, хоч насправді Надя робить усе, щоб Уля зустрілася із Сергієм.

У героїв оповідань — свої драми. Вони дивуються собі, шукають себе й відчувають велику потребу випустити на волю власні почуття.

така   Така любов. Прозобукет: проза / Надя Біла, Тетяна Боярчук, Тетяна Новацька-Тітаренко, Сергій Гридін, Оксана Остап’юк, Ірина Мацко та ін. – Київ. : ВЦ “Академія”, 2017. – 160 ст.

Така любов — не лукава, бо перша. Тільки найближчій людині можна зізнатися в цьому. І розказати про атмосферні фронти, що насуваються на бентежне почуття. Відступати вже пізно, бо кровоносна система розганяє його тілом надто стрімко. А заперечувати — безглуздо, бо хочеться пізнати цю особливу млосність близькості, коли в голові аж паморочиться від теплого дихання на шкірі. На жодному уроці про таку хімію і фізику ніколи не почути.
Ці почуття — не емоційні гойдалки, а карколомні американські гірки. Тільки б уберегтися, залишити серце вцілілим.
Не розбити його. Така любов — нетерпляча. Хоче всього і вже.

крута  Біла Н. Крута компанія : повість / Надя Біла. – К. : ВЦ “Академія”, 2017. – 160 ст.

Мілка і її компанія — комфортний світ дівчат із сорокової школи. У їхні майже шістнадцять усе вабить і складається більш-менш очікувано.Їм кортить пізнати життя в житті, поза межами шкільних занять, недолугих побачень з однолітками і спостережень за «щастям» батьків, які «вже давно не сплять в одному ліжку».
У них удосталь дослідницького інтересу, щоб по-справжньому цілуватися, приміряти одяг зі щораз глибшим декольте, інколи говорити про секс і багато чого пробувати…

коли відпочивають     Аромштам М. Коли відпочивають янголи: повість / Марина Аромштам. – К.: Грані-Т, 2011. – 224 с.

«Усе могло би скластися інакше, якби в мене був тато. Мама тоді могла б із ним порадитися. Порадилася б – і не віддала мене вчитися до Тетяни Володимирівни. Тетяна Володимирівна не сказала б: «Встати! Руки за голову!» Дідуся б це не нажахало, і він не наполіг би на тому, щоб перевести мене в іншу школу І я не потрапила б у клас до Марсем. Це Марсем розповіла нам про янголів – про те, що вони повинні відпочивати. Відтоді минуло багато років. Але коли зі мною щось трапляється – погане чи добре, — я про це згадую…»

Та перш ніж Марсем розповіла про янголів, у житті Аліни було чимало подій: В. Г. почав приходити в гості, принци здійснили подвиг, у клас прийшов новий учень, а з шафок позникали магніти…

 

бобБовен Дж. Вуличний кіт на імя Боб / Джеймс Бовен. – Київ.: РІДНА МОВА, 2016. – 206 с.

Ця історія сталася в Лондоні, хоч могла трапитися в будь-якому сучасному великому місті. Два випадкові знайомі — вуличний музикант Джеймс і вуличний рудий кіт Боб — стають друзями на все життя і дарують один одному надію на щастя…

аутсайдери   Гінтон С. Е. Аутсайдери / С. Е. Гінтон 4 пер. з англ. І. Серебрякової. – Х. : Віват, 2019 с.

Події розгортаються в американському містечку в 1960-ті роки. Підлітки із західних і східних кварталів, дві ворожі ватаги, уже давно ведуть війну, і йдеться не про дрібні хлопчачі конфлікти. Бідні діти вулиць і представники золотої молоді завжди знали лише один спосіб вирішити проблему — бійка. І от однієї страшної ночі їхнє життя змінилося назавжди… Цей роман належить до світової класики XX століття, він здобув визнання мільйонів читачів, а ще став безперечно культовим для американської літератури. Авторка взялася за написання твору 1963 року, коли їй було п’ятнадцять, але це не завадило їй створити справжній взірець роману виховання — про непросте дорослішання, непоборні соціальні конфлікти та проблеми формування особистості.
відчайд  Гридін С. Відчайдушні / Сергій Гридін. – Київ.: ВЦ «Академія», 2017. – 128 с.Дмитро Прокопчук, до якого приклеїлося прізвисько Олівець, може, і не пережив би стільки тривог, якби перед канікулами не натрапив на книжку про Шерлока Холмса. Прочитавши її, і сам захотів стати детективом, щоб розслідувати кримінальні історії, розшукувати і затримувати злочинців. Канікули виштовхнули Дмитра з дому, і він, як і кожного літа, їде в село Озерне до бабусі. Внукові вона зраділа, але несподівано для нього стривожилася. З’ясувалося, що в селі зникають діти, і бабуся переживає, щоб з Дмитром якої біди не сталося. Їй спокійніше було б, якби він повернувся додому. Дмитро, вмовивши бабусю, все-таки залишився в селі. Разом із друзяками — Андрієм, Павлом і навдивовижу сміливою Катрін — поринає в розслідування тих загадкових зникнень і наражається на круті небезпеки, які змушують гамувати страх і знаходити в собі сміливість.
дорослі   Гридін С. Дорослі зненацька: повість / Сергій Гридін. – Львів : ВСЛ, 2017. – 144 с.
Шістнадцятилітній Тимко звик бути самостійним. Попри те що інколи хлопцеві бракує тата, який пішов від них з мамою, коли Тимко був ще маленький, він намагається не закидати школу і знайти якийсь підробіток. Все змінюється, коли Тимко вперше закохується і втрачає голову. Тепер і йому, і його коханій — п’ятнадцятилітній Юлі — доводиться дуже швидко подорослішати і стати відповідальними за нове життя. А це геть непросто, коли сам ще майже дитина.
і парал  Гридін С. І паралельні перетинаються / Сергій Гридін. – Львів : ВСЛ, 2017. – 128 с.
Автор у своїй новій книжці «І паралельні перетинаються» не боїться чесно і відверто проговорювати болючу для суспільства тему підліткового самогубства і вплив на свідомість хлопців та дівчат «груп смерті» у соцмережах… Герой повісті Роман через непорозуміння з батьками і прикрощі в школі намагається звести порахунки з життям. Отямившись у лікарні, хлопець переосмислює свій учинок і усвідомлює, що є заради чого жити.
не ангел   Гридін С. Не-ангел / Сергій Гридін. – Київ.: ВЦ «Академія», 2016. – 144 с.
Багато що мучило Олеся: важко сприймав батька; обурювався, чому така терпляча з ним мама; пережив біль утрати. А потім – вулиця з усіма її загрозами і зовсім не схожими на шкільні колючими уроками. Нова повість Сергія Гридіна “Не-ангел” відкриває ще одну грань складного життя юної особистості у власному світі і на межі зі світом дорослих.

незрозум  Гридін С. Незрозумілі / Сергій Гридін. – Київ.: ВЦ «Академія», 2017. – 128 с.

Можна витерпіти безвихідь і дочекатися, здавалося, недосяжного кохання, якщо бути справжнім, мати друзів і відвагу постояти за них як друг. Якщо вміти розуміти і ставати зрозумілішим. Такими є шлях і досвід юного героя цієї повісті, сповненої драматичних напружень, неординарних пригод і щемливих переживань.

не такий   Гридін С. Не такий / Сергій Гридін. – Львів.: ВСЛ, 2016. – 176 с.

Ця книга вражає своєю відвертістю. Про школу, родину, суспільство, полишених самих на себе дітей, і взагалі про життя, яким воно є – без прикрас і без купюр, сповнене суворих реалій і випробувань. Може, хтось скаже, що бути дитиною, тим паче підлітком – просто. Але якщо ти відрізняєшся від решти, скажімо, надмірною вагою, тобі не оминути зневаги і знущань однолітків і навіть дорослих.

Однак у тебе залишається шанс знайти в собі силу піднятися над своїми образами, зусиллям волі змусити себе стати «таким», який порятує не лише себе, а й простягне руку допомоги слабшому.

сапер   Гридін С. Сапери / Сергій Гридін. – Київ.: ВЦ «Академія», 2017. – 192 с.

Вони йшли на війну не так, як добровольці й мобілізовані першої хвилі. Четверта хвиля повихоплювала зі спалень і тих, хто на війну не збирався. Звичайних чоловіків, не для війни народжених. Та коли кличуть, вони не ховаються. Йдуть, бо чоловікам інакше не личить. Бо війна — чоловіча робота. Хоч і не всі такі.
Їм непросто навчитися жити без піжам і звикнути до солдатського побуту. Складно вбутися там, де всі — нестерпно різні. Де агресія й брутальність зашкалюють. Часом здається, що здичавілість новобранців виштовхує знічену цивілізацію в далекий кут історії. Над усім у них — дух вольниці й інстинкти.
Свавілля верховодить, поки обставини не ставлять їх у стрій. Поки війна не нагадає про ціну життя. І чому вони там. Тоді приборкують норови, знаходять голови і беруться за роботу.
Їх уже не збити з толку, коли вони — солдати. Бо за ними — земля, країна й рідня. А над ними — Бог, якому відсилають молитви.

привіт  Грьонтведт Н. Привіт,це я! / Ніна Елізабет Грьонтведт. – Львів. : Видавництво Старого Лева, 2018. – 344  с.

Знайомтеся, це Уда. Їй дуже кортить розповісти вам про все на світі – про себе, про батьків і сестричку Ерле, про найкращу подругу Геллє і її брата-телепня Стіана. Але таке не будеш розбалакувати першому стрічному. Тому Уда пише все це у щоденнику, який надійно замикає на ключик і який стане її єдиною розрадою, коли життя полетить шкереберть, а світ здаватиметься ворожим. Що робити, коли на душі так мулько і здається, що ніхто тебе не любить? І чи зможе Уда зрозуміти, що часто між любов’ю та ненавистю пролягає тонка межа?

абсол  Грьонтведт Н. Абсолютно нецілована. / Ніні Елізабет Грьонтведт. -Львів. : Видавництво Старого Лева, 2017. – 320 с.

Друга книжка норвезької письменниці Ніни Елізабет Ґрьонтведт, написана у формі щоденника дівчинки-підлітка, який авторка сама й проілюструвала. Героїня Уда Андреа Стоккгейм – вже знайома українським читачам за книгою «Привіт, це я!» – знову пише про себе, свою найближчу подругу Геллє, молодшу сестричку Ерле, тата й маму, шкільних друзів. І… про свої перші закоханості. Словом, про всі-всі найпотаємніші таємниці, про які можна писати в чудовому новенькому записнику-щоденнику, який замикається на ключик.

супер  Грьонтведт Н. Суперліто. / Ніна Елізабет Грьонтведт – Львів. : Видавництво Старого Лева, 2018. – 344  с.

Уда знову повертається, з новим щоденником і новими історіями про своє суперліто. Дівчинка подорослішала – і в неї тепер купа справ: випускний у молодшій школі, шкільна закоханість, канікули в літньому таборі, пригоди і… ще одна закоханість? Сторінки щоденника швидко заповнюються: Уда записує туди свої вагання й сумніви і переконується, що щасливі й нещасливі миті в житті завжди поруч.

happy_end_0  Грьонтведт Н. Happy End,попри все?… / Ніна Елізабет Грьонтведт .- Львів. : Видавництво Старого Лева, 2018. – 376  с.

Уда починає навчатися у старшій школі, і майже одразу в неї з’являється коханий. Але яке воно, справжнє кохання? Чи можна закохатися в когось, кого зовсім не знаєш і з ким якось ніяково поруч? І чи завжди гарна історія про кохання закінчується щасливо? Уда відкриває для себе неймовірно романтичну історію Ромео та Джульєтти, яка завершується зовсім не гепі-ендом, – зате сповнена неземних почуттів, від яких йде обертом голова… Дорослі кажуть, що закоханість – то лише вплив гормонів. Чия ж правда?

солоні   Купріян О. Солоні поцілунки / Ольга Купріян. – Київ.: ВЦ «Академія», 2017. – 128 с.

Навіть і подумати не могла Мілка, що в день її чотирнадцятиліття вибухне стільки проблем.
На межі краху опиниться все, що було ідеальним чи виглядало таким. Сім’я, в якій батьки роками після смерті сина не спілкуються. Чарівна зовнішність, якій бракує хіба що грудей більшого розміру. Високі оцінки, крім із кількох точних предметів. Близька подруга, якої не зрозуміти.
Звабливий хлопець, який ще не знає себе. Запаморочливі французькі поцілунки із солоним присмаком сліз… Як склеїти те, що розбито вщент? І чи потрібно склеювати — чи не краще позбутися його? Коли дорослішаєш, усе стає таким заплутаним. Часом не можна ступити й кроку, щоб не скривдити чиїхось почуттів.
Доводиться вибирати між трьома закоханими хлопцями. Визнавати свою провину. Гірко ридати.
Сміятися до кольок у животі. Кохати не того, хто цього вартий. Отримувати по заслузі…

кохання   Лачина А. Кохання під зіркою Сіріуса. / Анна Лачина – Харків.: ВД «Школа», 2019. – 496 с.

У третій книзі трилогії Анни Лачиної продовжується романтична історія дівчини Магди. Невпевнена в собі, з почуттям провини і низькою самооцінкою, вона веде блог під ніком «Дощова». Одного разу вона ненароком губить свій вірш — і починається незвичайна низка подій-зустрічей-почуттів. Цей вир захоплює редактора шкільної газети «окулярника» Анджея, бунтівника та грубіяна Роберта, волонтерку з притулку для тварин Ізу та ще багатьох людей… І як же в цій круговерті відшукати своє кохання? Або як не проґавити його, адже часто воно ховається зовсім не там, де ми його шукаємо?

чорний    Лілік О. Чорний дощ / Ольга Лілік. – Київ.: ВЦ «Академія», 2017. – 128 с.

Його останнє шкільне літо надто драматичне. Важко знаходити порозуміння із собою і найближчими людьми. Навіть захоплення графіті не дає відчуття наповненості життя.
Енергії неприкаяності керують ним. І ось, зустрівши молоду жінку, він піддається нестримному потягові до неї, переживає незбагненні почуття і здобуває незвичний досвід.
Забувши про все, живе нею. Та жінка стала його світлом, його тривогою і ревністю. Усе змінилося з поверненням дівчини, яка колись розбила йому серце. Обставини змушують зробити вибір
між дитячою закоханістю, що переросла в хворобливу одержимість, і коханням.
Перший дорослий вибір. Обставини виявилися нещадними до нього. А він ще не мав внутрішньої сили, щоб протистояти випробуванням. Через багато років герой згадує ті події і намагається краще зрозуміти себе.

місто тін    Марченко М. Місто тіней: повість / Мія Марченко. Художник Н. Дойчева-Бут. – К. : Фонтан казок, 2019 – 360 с., іл.
Янгол, вирізаний зі слонової кістки, — єдине, що залишилося дванад­цятирічній Марті від матері. Її життя змінилося назавжди: переїзд, нова школа, чуже місто і заклопотаний батько, якого вона майже не знає. Чи зможуть вони порозумітися? Чи зустріне Марта нових друзів, особли­во коли на єдину її цінну річ тепер полюють одразу дві магічні істоти: золотоокий сажотрус і таємничий залізний птах? І чи зможе зневірена дівчинка віднайти в душі ту силу, яка перетворить скуте кригою Місто Тіней на Королівство Золотих Веж? Дебютна повість Мії Марченко «Місто Тіней» — переможець конкур­су «Напишіть про мене книжку!», оголошеного видавництвом «Фонтан казок» з метою простимулювати українських письменників до створен­ня книжок, у яких ключовим є образ сучасної дитини. Також повість відзначена Корнійчуковською премією і здобула перемогу в конкурсі «Коронація слова» в номінації «Найкращий прозовий твір для дітей се­реднього шкільного віку».

кава   Мацко І. Кава по-дорослому. / Ірина Мацко – Київ.: ВЦ «Академія», 2018. – 128 с.

Книга  про дівчину, якій складно зрозуміти, чому люди не вміють ладити з людьми і чому потрібно собою доказувати свою любов. Вона шукає кохання, а наражається на грубе поводження з собою. Розчарування, здається, знищать її. Але за крок до того, щоб загубити себе в собі і серед тих, хто зруйнував себе, їй відкривається шанс для іншого життя.

перехід   Мацко І. Перехідний вік моєї мами. / Ірина Мацко – Київ.: ВЦ «Академія», 2017. – 128 с.

Ніби несподівано до Алі прилетіли її тринадцять. І знову все стало якимось дивним — світ, друзі, події в сім’ї і навіть сама собі. Алю приваблює і насторожує її ж загадкова дорослість. Тіло, погляди, думки і кругозір змінюються так швидко, що обертом іде голова. Її захоплюють нові почуття, бажання, можливості, тривожить внутрішня невизначеність. Багато нових вражень і відчуттів прийшло до неї на порозі дорослості. Несподівано для себе Аля відчула перше кохання, до неї прийшли зовсім не дитячі думки про життя і цінність кожної людини. А ще відкрила смак поцілунку, спробувала спиртне і збагнула, що не завжди щирі наміри керують поведінкою тих, кому віриш. Найсильніше вразило Алю її ж відкриття, що перехідний вік переживають не тільки підлітки. Виявляється, в її мами — також перехідний період, теж непростий. І в неї є свої таємниці. Мама, долаючи свої труднощі, доростає до розуміння, що її дочка вже майже доросла — інша, ніж була дитиною. І вони починають спілкуватися не просто як мама з дочкою, а як подруги.

правда   Міхельс К. Правда із присмаком кави. / Крістіна Міхельс -Харків.: ВД «Школа», 2019. – 288с.

Дівчатка Вроні й Рінні – такі кумедні імена, спочатку можуть скидатися на героїв з мультфільму, щось схоже на Чіпа та Дейла. До речі, їх абсолютно точно можна так порівнювати. Бо дві ці кралечки — ще ті шукачки пригод не тільки на голову, а й на інші частини тіла. Вони не лише найкращі подруги, а й однокласниці, тож під час читання та ознайомлення із логікою перебігу подій читач дізнається й про інших школярів. Хоча дівчата ще ходять до школи, проблеми вони вже створюють собі геть не підліткові. Жодна подія, у якій бере участь Вроні — «доросла» бунтарка Вероніка, — не закінчується добре. Ріні, менш емоційна Сабріна, тільки й встигає допомагати подрузі виплутуватися з різних безглуздих, а інколи й не дуже, пригод. Вероніка довгий час не виказувала свого коханого, тож подруга встигла подумати, що у Вроні роман із дорослим чоловіком, який працює до того ж на місці «Х». Відтоді квест Сабріни «опинися не у тому місці й не у той час» розпочався. Жіноча солідарність інколи страшна зброя, але ж за наслідки треба відповідати. Тоді, коли Рінні скоювала величезну помилку у своєму житті, їй зустрівся Крістіан. Хлопець теж приєднався «до квесту», сам того не усвідомивши. Коли Рінні лізла на дерево, щоб повісити той банер з надписом «гімнюки», справу лицарською важко назвати, то впала вона Крістіану під ноги. Добре, хоч коняка копитом не настукала. І як-то буває: купідон прилетів, хоча його й не кликали. Хлопець був справжнім джентльменом, що не дивно, бо купідон в кого заманеться не стрілятиме; дав дівчині светр, допоміг оговтатися. Крістіан, повертаючись до стайні, впав з коня, і це шокувало всіх. Те, через що хлопцю потрібно було пройти згодом, може тільки наснитися в кошмарі.

маргаритко  Нестлінгер К. Маргаритко, моя квітко. / Крістіне Нестлінгер -Львів.: Урбіно, 2016. – 416 с.

Чого лише не відбувається в житті Маргарити-Марії Закмайєр, або ж просто Маргаритки! У чотирнадцять наша героїня – звичайна товста дівчинка, а її найбільша проблема – це пережити черговий урок фізкультури. Коли дівчині виповнюється п’ятнадцять, її життя стрімко змінюється, оскільки її батьки розходяться. Разом із мамою вона переїздить до іншого помешкання, а тато залишається з її молодшим братом Гансиком. Щоправда, коли їй виповнюється сімнадцять, родина знову возз’єднується. Та в Маргарити назріла нова проблема: дівчина подобається відразу двом хлопцям, а от кого любить вона сама – красунчика Флоріана чи розважливого, спокійного Гінцеля?

сіль Нікуліна А. Сіль для моря, або Білий Кит : роман /А.Нікуліна; худ. С.Акатьєва. – Харків. : Віват, 2019.-224 с. – (Серія “Книжкова полиця підлітка”).

Чотирнадцятирічна Ліза не знаходить спільної мови ані з батьками, ані з однокласниками. Здається, єдині, хто її розуміють, – це море і хлопець під загадковим ніком Білий Кит. А ще дивна Анна, яка вчить: “Головне не те, що зовні, і не ті, хто навколо. Головне, що в тебе всередині”. Чи випадкова їхня зустріч? Чи зустрінуться Ліза і Білий Кит? І хто кого порятує, коли настане час відплати? Ця історія про довіру, зневіру і про любов. Вона про нас із вами – дорослих і юних, розумних і наївних, романтиків і прагматиків. Зрештою, ця книжка про те, що сенс життя не в тому, щоб ставати сіллю для моря.

волоцюги   Сайко О. Волоцюги. / Оксана Сайко – Київ.: ВЦ «Академія»,2017.-128 с.

Колись він мав роботу, житло й дружину. У якийсь момент розмірене життя раптово поламалося, і він опинився на дні. Просто неба. Серед тих, кого уникають і зневажають. Самотній і приречений. У біді й поневіряннях людині важливо знати, що вона не одинока, що їй допоможуть, чи й самій стати комусь опорою, аби не втратити себе зовсім. Несподівано, мов промінь світла в безпросвітності, в його житті з’являється вона. Така ж, як і він, — неприкаяна. Вона блукає, шукаючи чогось, і ніяк не може спинитися. Довго споглядає знайдену картину, на якій жінка з дитям. Світ волоцюг — непевність і невідомість. У ньому немає майбутнього, а є лише сьогодні й тепер. Малі втіхи часто перетворюються на драми й трагедії. Але й тут люди змушені жити і знаходити, здавалося, назавжди втрачений сенс.

нетутешній    Сайко О. Нетутешній. / Оксана Сайко – Київ.: ВЦ «Академія», 2018.-128 с.

Ця повість про самотнього й дивного хлопця-годинникаря. Про намагання втекти від минулого з його ілюзіями, марними очікуваннями та розчаруваннями. Про пошук життєвого сенсу й любові. Про те, як важливо навчитися розуміти час. І слухати своє серце.

птахи Сайко О. Птахи завжди поветраються. / Оксана Сайко – Київ.: ВЦ «Академія», 2017. – 128 с.

В останньому класі школи її життя розкололося на “до” і “після”. Щоб збагнути себе, Олена мусить усе згадати. А правда схована в подіях, яких не пам’ятає. Їй не просто витримати нові обставити. Пережити втрати. Зрозуміти, де справжній дім. Перетерпіти жорстокість людей. І все-таки вихід знаходить. Бо вона – сильна.

диваки  Старк У. Диваки і зануди. / Ульф Старк – Львів.: Видавництво Старого Лева, 2015. – 160 с.

Симоні – дванадцять, і в її житті повно прикрощів: мама зв’язалась із занудою Інґве, через переїзд у нове помешкання треба змінити школу і покинути друзів, ще й зник улюблений пес Кільрой. У новій школі Симона мимоволі стає… Симоном, і їй навіть подобається спершу видавати себе за хлопця. Таємницю дівчинки знає лише дідусь-дивак. Але справжні проблеми починаються, коли Симона закохується…

16 весна  Теремко В. 16 весна. / Василь Теремко – Київ.: ВЦ «Академія», 2018. – 128 с.

Дуже буйно увірвалася їхня шістнадцята весна. Непросто збагнути себе вже інакшими, дати лад емоціям і втриматися від звички по-дитячому перекушувати недитячі проблеми. Життя спонукає до вчинків. А вони ще такі, якими є їхні відчуття, розуміння обставин і стосунки з дорослими на різних дорогах. Дехто вже дивиться на все згори. Хтось зосереджений на переживаннях і звідти спостерігає за всім. А ще хтось застряв у наївності. У пошуках себе вони продираються крізь проблеми, травмуються і стають сильнішими. Починають усвідомлювати свою дорослість, долають себе колишніх —і це найбільші їхні перемоги. Пробудження чоловічого змушує хлопців думати не тільки про футбол, а й про те, що в країні війна. А сила жіночого вчить дівчат дослухатися до порухів своєї душі й відчувати несказане. Шістнадцята весна насилає закоханість, пізнавання чогось дивного в собі і відкриває жадану близькість. Ця весна вперто робить своє…

молоко   Ягелло Й. Молоко з медом. / Йоанна Ягелло  – Київ: Видавництво Урбіно, 2019. – 456 с.

Ще вчора Лінка планувала зовсім інше: улюблена журналістика, фотографії, мандрівки з коханим Адріаном. Проте зміни в її житті примусять якщо не забути про свої плани, то принаймні їх відкласти. Лінка чекає дитину. І якщо вона розраховувала, що Адріан зрадіє цьому так само, як вона, то помилялася… Адріан мріє вивчати живопис в Англії, тому зовсім не збирається круто змінювати своє життя. До створення родини й виховання дитини він виявився просто неготовим… Отож Лінці доведеться давати собі раду з навчанням, доглядати малу Єву й одночасно готуватися до складання іспитів. Утім, найголовніший з них вона, звісно, складе. А впертість і наполегливість і цього разу прийдуть їй на допомогу. Дівчата таки можуть усе! Можуть, якщо дуже хочуть.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

postheadericon Бібліотечний січень

огол