Author Archive
Міжнародний день читання книг
День українського кіно
Щорічно у другу суботу вересня відзначається День українського кіно – професійне свято всіх працівників кінематографії. Сьогодні бачимо стрімкий розвиток кіноіндустрії, коли українські стрічки виграють міжнародні премії та стають відомими в усьому світі. Вашій увазі виставка-порада “Літературні шедеври на великому екрані”. Тут ви можете обрати книги, по яких зняті фільми, перевірити знання у вікторині. А також переглянути нову вправу на сайті Бібліоігротека @https://learningapps.org/view36627218
“Піратська тусовка”
Відправляйтесь у мандри з нами по сторінках книг про піратів!
«Розшукується капітан Дженіфир Котес! Нагорода – 1000 золотих монет!» – пістрявіють оголошеннями «Вісті за одну монету».
Вражені газетними заголовками до Гавгадосу поспішають вже знайомі нам – Джонні-Горобчик, тітонька Кетрін, Флінт Котес, на призвісько Карнавухий та інші. Вони везуть із собою майже забуті таємниці та історії минулих днів. А тим часом відважна киця-капітан зі своєю командою повертається із подорожі за Кінець Світу! Що чекає на неї: страта, як небезпечної злочинниці чи шана та винагорода від імператора Дієго, як відважної дослідниці нових земель?
2. Бію Жан-Мішель. 50 дотепних запитань про піратів із дуже серйозними відповідями / Ж.-М. Бію; перекл. з фр. О. Соколової; іл. К. Каллет та Ж. Герле – ТОВ “Вид. “Віват”, 2017. – 48 ст.2. Бію Жан-Мішель. 50 дотепних запитань про піратів із дуже серйозними відповідями / Ж.-М. Бію; перекл. з фр. О. Соколової; іл. К. Каллет та Ж. Герле – ТОВ “Вид. “Віват”, 2017. – 48 ст.
Чи багато буканьери готували копченого м’яса? Чи треба було проявляти жорстокість, щоб домогтися поваги? Чи був у піратів GPS-навігатор? Перед вами 50 питань про світ піратів, один незвичніше іншого! Питання трохи дивні, зате відповіді на них цілком серйозні, і вони допоможуть вам дізнатися все про піратів, корсарів і флібустьєрів. Ви прочитаєте про найвідоміших піратів та їх прапорах, про жорстокі покарання і, звичайно, легендарні суда і скарби, які все ще можна знайти … Всі тексти супроводжуються веселими малюнками і чудовими реалістичними ілюстраціями.
3. Бурмістрова Л., Мороз В. Пірати-енциклопедія для дітей / Л. Бурмістрова – Киів “Перо”, 2008. – 103 стр.
5. Даддл Джонні. Веселі Роджерси та Примарний галеон. Кн.2 / Дж. Даддл ; пер. з англ. Н. Бхіндер. – Харків : Вид. “Ранок”, 2019. – 160 с. : іл. – (Серія “Веселі Роджерси”)
У морі є острівець, якого немає на жодній мапі. І на тому острові на піратів буцімто чекають незліченні коштовності й купи золота. Знайти це місце можна за мапою скарбів, накресленою старим скрипалем. Але стереже ті скарби чудовисько, що пожирає піратів і трощить на друзки їхні кораблі. Якось, в очікуванні листа від свого найліпшого друга Джима Молодця, Матільда виловила з моря пляшку, у якій містилася та сама мапа скарбів. Разом з родиною Веселих Роджерсів і дивакуватим скрипалем вона на «Чорній Дірі» вирушає на пошуки загадкового острова.
Ким насправді виявиться скрипаль? І що ж вигадає Матільда, аби здолати монстра, урятувати з його черева 92 піратів, а на додачу збагатитися скарбами та бананами?..
7. Ковелл К. Як приручити дракона. Кн.1 : повість / Крессида Ковелл ; пер. з англ. А. Саган. – Київ : Рідна мова, 2017. – 224 с. : іл. – (Серія “Як приручити дракона”)
Кн. 3 – Як розмовляти по-драконському
Кн. 4 – Як зняти прокляття дракона
Кн. 5 – Як стати драконським хвісториком
Кн. 6 – Слідами лютого дракона
Кн. 7 – Як осідлати драконову бурю
Кн. 8 – Як розбити драконове сердце
Кн. 9 – Як поцупити меч дракона
Кн. 10 – Як знайти камінь дракона
Кн. 11 – Як зрадити дракона
Кн. 12 – Як подолати гнів дракона
10. Парашині-Дені Ж. Таємничий острів / Ж. Парашині-Дені, О. Дюпен ; Пер. з французької І. Є. Бондаря-Терещенка. – Х. : Вид. “Ранок”, 2017. – 48 с. : іл. – (Серія “Банда піратів”)
11. Стівенсон Р.-Л. Острів скарбів / Р.-Л. Стівенсон; пер. з англ. та прим.В. Губарева. – Урбіно, 2018. – 272 с.
Роман видано в новому, перекладі Віктора Губарева, найвідомішого українського дослідника історії піратства.
12. Стронг Дж. Кімнатні пірати / Дж. Стронг ; пер. з анг. А. Поритка, іл. М. Паленка. – ВСЛ, 2006. – 152 с.
“З неба і сонця наш прапор ясний”
23 серпня щорічно, починаючи з 2004 року, в Україні вшановують один з трьох ключових державних символів – синьо-жовтий стяг. У бібліотеці проведена інформхвилинка. Присутні ознайомились з історією свята.
Міжнародний день читання книг
6 вересня відзначають Міжнародний день читання книг.
Проєкт “Вишивка українською”
За підтримки Українського культурного фонду у вересні місяці відбувся ексклюзивний майстер-клас. Присутні доторкнулися до нової техніки у вишиванні – ниткографіки. А провела майстер-клас неповторна майстриня, письменниця, авторка вишиваних книг Олена Медведєва. Кожна учасниця вишила закладинку до книги власними руками та фразою, яка надихає @https://www.facebook.com/share/p/tJyTCQ7jHUCYW5x3/
На зустріч завітали студенти ДУБЕНСЬКОГО ПЕДАГОГІЧНОГО ФАХОВОГО КОЛЕДЖУ РДГУ 3-Д (дошкільна освіта), бібліотекарІ, читачі. Вишиваймо! Вишивка – генетичний код нації. Відео з зустрічі тут @https://www.facebook.com/share/r/WtzX98AjFYzWdSC5/
Фоточелендж #я_і_Дубно
Весняні екскурсії учнів Дубенської початкової школи
Тиждень екскурсій до бібліотеки розпочато!!! Юні читайлики 2-А класу ознайомились з найновішими книжечками, які надійшли від Видавничий Дім ШКОЛА. Що може бути кращим для бібліотекарів, ніж бачити сяючі очі маленьких читайликів, коли, вхопивши вподобану книжку, вони забирають її додому, щоби почитати разом із батьками!
Наступного дня до дитячої бібліотеки завітали учні 3 – В класу, класовод Куріч Алла Анатоліівна. Особливе захоплення викликали книги Видавничий Дім ШКОЛА та новинка “Книга почуттів”. Події книги розгортаються в початковій школі, але йдеться тут не про математику чи англійську. Книга оповідає про таємничий світ почуттів та емоцій, про секрети добрих взаємин, про навички подолання конфліктів і непорозумінь. Зачитували вголос оповідання “Грім і блискавка”, в якому учень Вадим розгнівався на старшокласника та захистив свою гідність.