Що у нас цікавого
“Над білим янголом скорботи – незгасний духу смолоскип”
Лепбук «Про користь читання»
Лепбук — багатофункціональна розкладна папка, що містить ніші й кріплення для різноманітного дидактичногоматеріалу (ВІКІПЕДІЯ).
Лепбуки допомагають швидко і ефективно шукати та засвоювати нову інформацію і закріплювати вивчене в цікаво-ігровій формі. Інформація в лепбуці подається систематизовано та організовано, тому процес навчання стає послідовним і цікавим. Учні конструюють власне цілісне бачення певної теми.
Сьогодні ми розпочали створювати лепбук «Про користь читання». Кожен бажаючий може доповнювати і надалі лепбук віршами, загадками, прислів’ями, приказками, оповіданнями, вікторинами по темі. Дякуємо Варашській письменниці Марії Солтис-Смирновій за допомогу в наповненні лепбука власними казками, оповіданнями про книгу та читання.
Всесвітній день читання вголос
Щорічно тисячі людей в усьому світі присвячують кожну першу середу лютого читання вголос.
Цього року Всесвітній день читання вголос випав на 5 лютого. Гасло цього дня – «Читання – це рух вперед!»
Основна мета цього дня – показати читання як спосіб взаємодії з навколишнім світом і як можливість передачі своїх емоцій іншої людини разом зі звучним словом.
Наша бібліотека приєдналася до цієї акції. З читачами бібліотеки були проведені хвилини читання вголос.
На каналі Ю- туб можна переглянути відеоролик “Всесвітній день читання вголос”
#WorldReadAloudDay #Всесвітній_день_читання_вголос #Читаємовголос
Сонячний класик – Всеволод Нестайко
З нагоди ювілею Всеволода Зиновійовича Нестайка (30 січня 1930 р.) у Дубенській гімназії № 2 в 5 – А класі відбулася «незабутня мандрівка – в Країну пригод і фантазій В. Нестайка ». Книги поета настільки добрі, настільки світлі, часом з неповторними життєвими кумедностями, а інколи з цікавими фантастичними чи навіть фольклорними елементами, про дружбу, любов, справедливість і добро.
П’ятдесятип’ятирічний шлях у дитячій літературі В. Нестайко засвідчив виданням більше тридцяти книжок оповідань, казок, повістей і п’єс. Першим було оповідання “Шурка і Шурко” (1958). Найвідоміші з них “В Країні Сонячних Зайчиків” (1959), “Супутник Ліра-3” (1960), “Космо-Натка” (1963),“Робінзон Кукурузо” (1964), “Тореадори з Васюківки” (1973), “Одиниця зобманом” (1976), “Незвичайні пригоди в лісовій школі” (1981), “Загадка старого клоуна” (1982), “П’ятірка з хвостиком” (1985), “Незнайомка з Країни Сонячних Зайчиків” (1988), “Слідство триває”, “Таємничий голос за спиною”(1990), “Неймовірні детективи” (1995) та інші непересічні твори.
“Крути – бій за майбутнє”
29 січня – День пам’яті героїв Крут – саме там, у 1918 році відбувся бій, що на довгі роки став одним із символів боротьби українського народу за свободу і незалежність.
Свято книги та акція “Літній BOOK-коктейль 2019″
#ЛітнійBOOKкоктейль2019 – запрошує!!!
Правила акції @ЛітнійBOOKкоктейль2019 :
Діти відображають своє читання на інтерактивній дошці.
- Кожен обирає стаканчик;
- Підписує придуманим нікнеймом (ім’ям);
- Складає туди папірці із назвами книжок, які прочитав влітку, створюючи свій неповторний книжковий коктейль.
(Кожну книгу діти “захищають”, відповідаючи на питання бібліотекаря).
- Переможцями стануть автори найбільшого міксу (за кількістю книг та сторінок) серед 1-4 класів, 5-6 класів та 7-9 класів.
Конкурс продовжуватиметься до 20серпня. Всі учасники акції будуть відзначені, отримають призи і подарунки!
Наприкінці літа буде створено відео-альбом літнього читання, героями якого стануть учасники акції.
Поспішайте взяти участь в акції, читайте сучасні ілюстровані видання!
Дітям щасливе дитинство
Міжнародний день захисту дітей прекрасне свято для дітвори і святкуємо ми завжди весело. Цьогорічне свято проведено у святковій атмосфері подарувало присутнім гарний настрій і хороші враження. Діти пришкільного табору “Джмелик” “Дубенський НВК “ЗНЗ-ДНЗ” прийняли участь у конкурсах та розвагах, казкові герої Кіт Базиліо та Лисиця Аліса підготували театралізовану виставу. Пісні про дитинство прозвучали у виконаннні солістів дитячого ансамблю міського будинку культури Маргарити Климчук та Анастасії Денисюк.
Тиждень дитячого читання – 2019
Урочисте відкриття тижня книги відбулось 19 березня в міському будинку культури . На урочистості завітали: заступник міського голови Василь Скринчук, начальник відділу культури і туризму Дубенської міської ради Тетяна Єфімчук, головний спеціаліст відділу культури Ірина Домбровська, читачі – діти бібліотек міста, бібліотекарі міських бібліотек, батьки.
Це свято особливе тим, що читачі бібліотек міста представляли свої улюблені книги на «книжковому дефіле». Під час виступів діти проявили фантазію, креативність, свої захоплення та артистичні здібності. Як виявляється, юні читайлики – справжні гурмани, адже представляли різножанрову літературу: класичні і сучасні твори української і світової літератури, пригоди і фантастику.
Родзинкою свята були книжкові герої (Червона Шапочка, Попелюшка, Незнайко ). Присутні розгадували загадки від Червоної шапочки. Аплодисменти та позитивні емоції викликав танцювальний колектив «Надія» (художній керівник Людмила Харіна), гарний настрій присутнім подарували юні виконавці: солісти Давид Дуда та Анастасія Денисюк, гімнастка Кіра Дворжак.
Стало доброю традицією щороку під час свята книги нагороджувати кращих читачів бібліотек міста. Діти були нагороджені грамотами і дипломами в двох номінаціях: “Кращі читачі бібліотеки ” , та у читанні-грі в мережі фейсбук «#Я_читаю_у_бібліотеці_2019. Учасники «Книжкового дефіле» отримали подяки від відділу культури і туризму та сувенірну продукцію. Всі учасники, які готували свято отримали солодкі призи.
В рамках проведення Тижня дитячої книги в Дубенській ЗОШ № 6 з учнями 7-Г та 8-А класу було проведено книжкову смакоту «Дегустація книжкових новинок». Бібліотекар Наталя Страхарська представила дітям презентацію «Знайди свій стиль читання». Діти заглянули під яскраву обкладинку, занурилися у фантастичний світ і познайомилися з цікавими героями. Також з учнями було проведено діалог-вікторину про книги які б вони хотіли прочитати. Діти ділись враженнями від прочитаних книг, обмінювались думками.
Сподобалось і пограти в вільний мікрофон ” Я читаю, тому що…”. Цікаво було почути думки дітей.
Члени гуртка “Книга і лялька” цього разу підготували повчальну лялькову виставу “Про дівчинку Нехотілочку”. Вистава була озвучена піснями “Нехочуха”, “Веселі жабенята” , “Я Лисичка, я сестричка” , ” Пісня про дружбу “. Лялькові герої провели з дітьми і веселу розминку “Вверх і Вниз”. Бібліотекар Гончарук Ольга провела дидактичну гру “Породож
в країну здоров”я”.
Малеча протягом тижня переглянула і сучасні мультфільми “Фіксики”, Казки тітоньки Сови “.
Проведений майстер – клас на весняну тематику: виготовлення з паперу птахів, метеликів, квітів.
Тиждень книги завершився, а цікаві зустрічі триватимуть протягом року, тож завжди раді бачити дітей і дорослих в нашій бібліотеці.