Archive for Жовтень, 2021

postheadericon Знайти себе неможливо. Себе можна тільки створити.

Що означає “знайти себе”?

Людина зазвичай намагається бути оригінальною. Намагається жити так, щоб і праця давала їй задоволення, і дозвілля було змістовним, і захоплення — цікавими. Не завжди та не всім, звичайно, це вдається. Чи треба у житті наслідувати інших людей? Кожен вирішує сам. Тож навіщо  “втрачати себе” і боятися висловити власну думку? Потрібно йти своїм шляхом, робити те, що тобі до душі. Жити так, щоб розум і серце в тебе були у злагоді.

Пропонуємо підбірку науково-пізнавальної літератури по темі.

читати    Айнвольт І., Фьорінґер К. Читати заборонено! / І. Айнвольт, К. Фьорінґер ; пер. з нім. Олександри Григоренко. – Чернівці :  книги – ХХІ, 2019. – 118 с.

Ця книжка про підлітків. Точніше, про те, що відбувається з тілом, коли воно «росте в усі боки», про нові відчуття, які виникають під час пубертату, про силу-силенну нових запитань, думок і проблем. А ще про те – і це надзвичайно важливо! – як говорити про все це відверто і як знаходити чесні відповіді на всі запитання.

що таке    Бреніф’є О. Що таке взаємини? / О. Бреніф’є ; пер. Марії Абрамової ; іл. Ф. Бенальї. – Видавництво “Дух і літера”, 2019. – 96 с.
Чи зобов’язані ми завжди поважати інших? Хіба є люди, не гідні поваги? Можливо, інколи для нечемності є вагомі причини? А чи завжди слід погоджуватися з іншими? Чи можуть дві різні думки бути водночас правильними? І чи варто зрікатися правди, щоб уникнути конфлікту? Світ людських взаємин складний і неоднозначний. Відчути своє місце в ньому допоможуть запитання з книжки. Оскар Бреніф’є — революціонер у галузі освіти, який пропонує дорослим не давати дітям готові відповіді, а змалечку розвивати в них здатність думати, аналізувати та знаходити відповіді самостійно. У його книжках багато запитань — вони спонукають відмовитися від шаблонних відповідей, дозволяють бачити різноманіття світу, не боятися думати інакше.
свобода    Бреніф’є О. Що таке свобода? / О. Бреніф’є ; пер. Марії Абрамової ; іл. Ф. Ребена. – Видавництво “Дух і літера”, 2019. – 96 с.
Чи можна робити все, що заманеться? Ні, наприклад, з’їсти за раз кілограм цукерок точно не можна. Та якщо я точно знаю, чого хочу, і мені стане сили й сміливості, то можна зробити будь-що! Але хіба не помиляємося ми іноді, навіть коли певні у своїй правоті? Усі прагнуть свободи, але не кожен до кінця розуміє, що це таке. Книжка французького філософа-практика Оскара Бреніф’є допоможе батькам і дітям поговорити про свободу й обмеження так, щоб кожен почувався вільним у своєму виборі. Оскар Бреніф’є — революціонер у галузі освіти, який пропонує дорослим не давати дітям готові відповіді, а змалечку розвивати в них здатність думати, аналізувати та знаходити відповіді самостійно. У його книжках багато запитань — вони спонукають відмовитися від шаблонних відповідей, дозволяють бачити різноманіття світу, не боятися думати інакше. Влучні запитання не лише розвивають мислення, а й учать чути інших, допомагають батькам і дітям порозумітися.
історія   Кафтан М. Історія брехні. Як ми обманюємося / М. Кафтан ; іл. О. Старанчук. – Київ: Портал, 2020. -208 с.
Це книжка, якій вдається бути одночасно цікавою, корисною та красивою, подобатися і підліткам і дорослим, розважати й інформувати «Історія брехні. Як ми обманюємося» розповідає про різноманітні маніпуляції, фейки та махінації. Часто вони були ініційовані підприємливими й креативними шахраями або ж ставалися волею випадку й не розвінчувалися протягом десятиліть, зокрема через небажання причетних втратити популярність публіки. Окрім того, книжка містить дієві інструменти, що стануть у пригоді як підліткам, так і дорослим. Читачі дізнаються, як безпечно користуватися соцмережами, дивитися відео на ютубі та перевіряти інформацію, яку споживають щодня з різних джерел.
яяя Макріді Е. Я! Я! Я! Як перевиховати егоїстичну дитину (або її батьків) / Е. Макріді ; пер. з англ. В. Глінка. – К. : Наш формат, 2018. – 328 с.
У світі панує епідемія дитячого егоцентризму. Багато дітей вважають, що отримати найкраще вони можуть як подарунок, не докладаючи жодних зусиль. Навіть більше, що цей подарунок їм хтось мусить зробити і що життя саме по собі їм винне. Як дізнатися, що ця епідемія дісталась і до вашої родини? • Вас дратують забаганки дітей, але ви все одно їх виконуєте. • Ви з останніх сил намагаєтеся підтримати лад у домі, а всі надто зайняті перед телевізором, щоб вам допомогти. • Ви не можете зайти до магазину і не купити чогось смачненького. • Ви робите за дітей те, що вони мають робити самі. • Ви пропонуєте підкуп і винагороду, коли хочете, щоб діти на щось погодилися. Для кого книжка Для батьків, педагогів, вихователів та всіх, хто цікавиться психологією та вихованням дітей.
якщо  Петрановська Л. Якщо з дитиною складно / Л. Петрановська ; худ. А. Селіванов ; пер. з рос. О. Рибки. – Х. : Віват, 2020. – 160 с. : іл.
Нова книжка відомої сімейної психологині, авторки бестселерів «Що робити, коли…» і «Таємна опора…» відповідає на одвічні запитання батьків про особливості виховання дітей. Дуже часто виявляється, що саме незгоди у взаєминах змушують дитину поводитися не найкращим чином, а батьків — дратуватись і вдаватись у відчай. Дорослі не розуміють потреб і захоплень власних дітей, а діти не слухаються, нехтують правилами і брешуть. Експертка у сфері виховання допоможе знайти з дитиною спільну мову, розв’язати конфліктні ситуації, зберегти терпіння та віднайти розуміння й мир у сім’ї.
13     Просвєтова А. 13 ключів до розуміння себе, свого оточення та своїх стосунків / А. Просвєтова. – К. : “Агенція ІРІО”, 2020. – 144 с., іл.
Справжня порадниця, не лишень для дівчат, а й для їхніх мам. Це історія всього жіноцтва, що стикається з проблемами особистого життя, самоусвідомлення, спілкування з оточуючими. Це ключ до вирішення цих проблем. Точніше, не один ключ, адже у книзі міститься 13 розділів, 13 ключів. І вони відмикають двері до вирішення багатьох життєвих питань.

postheadericon Чарівний світ бібліотека

В бібліотеці цікаво та змістовно пройшла пізнавальна година, в якій взяли участь учні першого класу ПЗ “Дубенська гімназія “Премудрість” .
Бібліотекар познайомила дітей з бібліотекою, з поняттями формуляр, абонемент, цікавими виставками книг, з правилами зберігання книжок.
На свято завітав “книжковий лікар”, який навчив дітей ремонтувати книгу, розповів про правила читача та правила поводження з книгою, а ще учні взяли участь у майстер класі “Веселий читайлик”, де вони могли проявити свою творчу уяву і креативність. Читайлики вийшли неповторними та яскравими!
А ще кожна дитина прочитала свій улюблений вірш і отримала закладки в висловами з Біблії та медальки “Юному читачеві бібліотеки”.
Сподіваємося, що незабаром діти стануть активними читайликами!!!
 оля   читайлик   лікуємоо 246327788_391209755821236_8217761975788060718_n  мультфільм

postheadericon Мужність і відвага крізь покоління!

Дата відзначення Дня захисника України – 14 жовтня – збігається з християнським святом Покрови.
За часів Запорізької Січі свято називалося Козацька Покрова. Для січовиків Богородиця була заступницею і покровителькою, а Покрова символізувала своєрідний небесний щит, захист від ворогів.
Пізніше військовий символізм свята взяли собі на озброєння бійці армії УНР в 1917-1920 роках.
А в 1940-х Покрову стали вважати своєю бійці Української повстанської армії.
З 14 липня 2021 року Верховна Рада України перейменувала “День захисника України” на «День захисників і захисниць України».
Напередодні свята в бібліотеці проведена зустріч “Мужність і відвага крізь покоління”. В заході взяли участь військові з 130 ОРБ (окремого розвідувального батальйону) та волонтер Інна Яцина .
Учні Дубенського ліцею №8, 6 – Б класу кл. керівник Galina Petruk з цікавістю слухали розповіді військових, волонтера, ставили питання до гостей.
Зрозуміли, що роль волонтерів у перші місяці і роки війни була неоціненною. Військові мали і бронежилети, і рації, і харчування, і безпілотники, а головне – увагу до наших бійців. І це вселяло надію, що вони не залишилися самі зі своїми проблемами.
На заході була оформлена книжкова виставка “Сила нескорених!”, хвилиною мовчання пом’янули героїв Дубенщини, які загинули на Сході України.
Тож від усього серця побажаємо військовослужбовцям міцного здоров’я, успіхів і процвітання. Нехай у Вашому домі панують довіра і мир, а в роботі – стабільність!
245217455_4715966371781487_8723468184879515170_n  1  3 5

postheadericon День миру у бібліотеці

21 вересня відзначається Міжнародний день миру. У всьому світі з 1981 року за ініціативи Генеральної Асамблеї ООН – це день всесвітньої відмови від насильства та вогню.
Емблемою Міжнародного дня миру, є білий голуб ???? з оливковою гілкою.
Найбільше у світі щастя – це мир, коли люди живуть дружно та спокійно, земля не здригається від страшних вибухів, не ллються сльози горя та втрат. Цей день присвячений ідеалам миру як у відносинах усередині держав, так і у відносинах між усіма державами, народами та покликаний змусити всіх не тільки задуматись, але й зробити щось заради спокою на Землі.
З метою формування глибокого розуміння питань, пов’язаних із поняттям “мир”, розширення знань учнів про важливість миру на землі, виховання гуманізму, патріотизму, любові до свого народу, поваги до людей різних національностей, читачі приєдналися до майстер-класу “Голуб миру” та розфарбувати мегарозмальовку “Україна бажає миру”.
1  3  5  7

postheadericon Казкарка Марія Солтис-Смирнова у Дубні

Вараська казкарка завітала у древнє Дубно.
Емоції переповнювали дітей. Тому, що кожен присутній спробував себе в ролі письменника, кидаючи чарівні кубики та обираючи тему. І відчули, як це нелегко вигадати власну казку. Та всі разом впорались з завданням!
Ще пані Марія публікує чарівні оповідання на сайті «Світ казки» (http://talesworld.org.ua/), де їх нараховується вже більше шести сотень.
О знайомились з новою книгою #Казкова_Рівненщина. На сторінках книги є не лише казкові історії, а й авторські ілюстрації із зображенням визначних місць населених пунктів Рівненщини. Приємно, що в книзі також згадується Дубенський замок.
А ще з новою збіркою “Рятуйте! Мене примушують читати”.  Це 8 смішних історій про читання, про школярів, які люблять ютуб і квести, які мають таємний клуб у будиночку на дереві і потрапляють в неймовірні пригоди. 8 авторок написали книжкові історії про читання, книгу, бібліотекарів, а героями оповідань стали їх діти.
Це вже п’ята презентація збірки.
У книзі 111 сторінок;
????розворот з прочитаними книжечками та книжками-бажанками, який читач може заповнити самостійно;
????QR-коди, завдяки яким можна легко знайти авторок то поставити їм кілька питань (а можна і багато!);
???? усередині – кольорові ілюстрації та крейдований папір;
Після зустрічі пройшлися біля стін Дубенського замку та зробили фото біля Дівочої вежі.  Ось так проймайнула зустріч у місті Дубно.
Окрема подяка за мальовану “Дівочу вежу”???? ❤️ ????
01   05  казкова  рятуйте  с

postheadericon Майбутнім ІТ-ішникам

13 вересня в Україні святкують День програміста і комп’ютерника. Мова програмування Python названа не на честь змій, хоча іконки файлів з написаними на ньому скриптами або логотипи середовищ розробки часто нагадують голову пітона.

Вашій увазі підбірка літератури для юних майбутніх  ІТ-ішників. Книги в бібліотеці завдяки Українському інституту книги.

100  100 фактів про числа, комп’ютери і програмування / Джеймс Ел. та інші. ; пер. з англ. Ганна Лелів. – Київ : Книголав, 2019. – 128 с. (Серія “Дитяча полиця”).

У книжці зібрано 100 захопливих фактів про числа, комп’ютери, програмування та про те, як їх використовують та удосконалюють. Уся інформація супроводжується яскравими ілюстраціями. Видання має словничок зі словами, що використовують у книжці, а також покажчик. Із книжки можна буде дізнатись про такі речі: людський мозок має окрему ділянку, яка відповідає за розпізнавання чисел; комп’ютери змішують три кольори у понад 16 мільйонів комбінацій; здебільшого Інтернет проходить під водою та ще багато вражаючих фактів.

програмув   Вітні Д. Програмування для дітей. HTML, CSS та JavaScript / Девід Вітні та інші. ; пер. з англ. Я. О. Головченко. – Видавництво “Віват”, 2019. – 208 с. (Серія “Щось цікаве”).
Майстерний гід із програмування для початківців. Із ним ти створиш власний сайт, прикладну програму та гру, розів’єш реальні навички майбутнього програміста. Вчись, слідуючи крок за кроком докладним інструкціям до шістьох карколомних місій. А потім перевір свої знання й навички, створивши власний проект.
іт   Маєвський Є. ІТ-енциклопедія для дітей / Євген Маєвський. – К. : Саміт-книга, 2020. – 264 с., іл.
Книжка допоможе з’ясувати основні поняття, пов’язані з комп’ютерами, та дізнатися, як розвивалася та наука і технологія, котра на сьогодні є однією з найпоширеніших і найуживаніших в світі. Вона дасть інформацію, необхідну, щоб розуміти, як влаштовані великі і малі комп’ютери, і яким чином вони працюють, допомагаючи людям.
хочу   Маслова Т. Хочу стати айтішником / Тетяна Маслова; іл. Наталя Болдирєва. – Харків : Вид.-во “Ранок”, 2020. – 32 с. – (Серія “Хочу стати”).
Ця книга буде цікава всім, хто хоче йти в ногу з часом. Щодня ми користуємося комп’ютерами та смартфонами, слухаємо новини про безпілотні автомобілі та суперрозумних роботів. Але хто за всім цим стоїть? Прочитавши енциклопедію «Хочу стати айтішником», діти довідаються про тих, хто пише коди, створює сайти та відеоігри, тестує програми. Школярі дізнаються, як працює інтернет, навіщо потрібні мови програмування та що спільного мають сайт і святковий торт.
l890002u_programuvannyadlyaditej_obkl   Створюй відеоігри за допомогою Скретч; пер. з англ. О. Ю. Григорович. – Харків: Вид.-во “Ранок”, 2020. – 128 с.: іл. – (Серія “програмування для дітей”).
Хочете навчити дитину програмуванню? Чи бажаєте самі поринути до світу програмного коду? Тоді ця книга для вас. Скретч — доступна, зрозуміла та весела мова програмування. Дотримуючись чітких інструкцій, маленькі читачі будуть створювати відеоігри. Книга дасть змогу проявити творчість, навчить знаходити оригінальні та ефективні розв’язання проблем. І, перш за все, дасть нагоду насолодитися створенням власних проектів з нуля. Для широкого кола читачів.
l890004u   Створюй анамації за допомогою Скретч; пер. з англ. О. Ю. Григорович. – Харків: Вид.-во “Ранок”, 2019. – 128 с.: іл. – (Серія “програмування для дітей”).
Дотримуючись чітких інструкцій, маленькі читачі будуть створювати анімації та відеоігри. Книга дасть змогу проявити творчість, навчить знаходити оригінальні та ефективні розв’язання проблем. І, перш за все, дасть нагоду насолодитися створенням власних проектів з нуля.
життя   Стовелл Л. Життя онлайн. Як уберегтися від кібербулінгу, вірусів та інших халеп в інтернеті / Луї Стовелл ; пер. з англ. Т. кузьменко. – Київ : Книголав, 2020. – 144 с. – (Серія “Дитяча полиця”).
Чи знаєте ви, як почуватися захищеними в інтернеті?

Відповідь на це запитання можна знайти в книжці.

У виданні є низка практичних порад зі створення сторінок у соціальних мережах, правила поведінки з інформацією, приватними даними, взаємодії з користувачами й дотримання авторського права. Крім того, у книжці читач знайде інформацію та корисні підказки щодо секстингу, кібербулінгу та інтернет-шахрайства.

Прочитавши книжку, ви навчитеся правильно реагувати на «тролів», підбирати надійний пароль та безпечно знаходити друзів у мережі. Розуміючи, як працює інтернет та як його можна використовувати, щоб нашкодити іншим, дитина зможе захистити свої дані в мережі та дізнатися, а головне — знати, до кого можна звернутися по допомогу, якщо раптом втрапите в халепу в інтернеті.