Історія бібліотеки
“Єднаймо Україну Тарасовим словом”
Березень в Україні часто називають Шевченковим. І це не випадково, адже 9 березня вся Україна відзначає день народження генія українського народу Тараса Григоровича Шевченка. Для вшанування пам’яті великого Кобзаря бібліотекарі міської бібліотеки для дітей разом із учнями 4 – Б класу в Дубенська початкова школа та класним керівником Лариса Селіверстова провели літературну годину. Діти взяли участь у конкурсі віршів “З іменем Тараса”. Переможцями конкурсу стали Гайбонюк Вікторія, Дужик Соломія, Попик Іван, вони були нагороджені дипломами.
День пам’яті Героїв Небесної Сотні
Щорічно 20 лютого по всій Україні відзначають День Героїв Небесної Сотні. З метою вшанування подвигу Героїв в Дубенському ліцеї № 5 працівниками міської бібліотеки для дітей спільно з шкільною бібліотекою для учнів 8-А та 7-Б проведено день пам’яті.
Декламування віршів, перегляд відеопрезентацій, пісня у виконанні П. Дворського “Ангели Майдану”, хвилина пам”яті – усе це не залишило в серцях байдужості. Присутні у глибокій скорботі схилити голови перед пам’яттю тих, хто боровся за правду і гідність.
“Топ книжок зачитаних до дірок”
-
читання стимулює розумову діяльність;
-
допомагає розширити словниковий запас;
-
розвиває соціальні навички та здатність до співпереживання;
-
читання – це форма релаксації.
“Нові книжки читаєм залюбки!”
Бібліотекарі завітали в Дубенський ліцей № 5 у 2-А (Федюк Людмила Василівна) та 3-Б (Сніжана Сухоплясова) класи.
Крути – наша слава, наша історія
105 років відділяють нас від подій 29 січня 1918 року, але ці трагічні сторінки історії живуть в наших серцях . Кожен українець схиляє голову перед пам’яттю про тих, хто в далекому 1918 році боронив Незалежність України ціною власного життя.
До цієї сумної, але славетної сторінки в історії України в Дубенському ліцеї № 8 з учнями 9-б класу (кл. керівник Максимчук М.О.) спільно з шкільною бібліотекою проведено історичну годину. Бібліотекарі говорили про те, що пам’ять про загиблих героїв не пішла в забуття, українська молодь під Крутами довела, що боротьба за свободу і Незалежність України ніколи не припиниться.
Діти ознайомитися з книгами та матеріалами з періодичних видань, які висвітлюють трагічні події тих років.
Зворушливо прозвучали вірші П. Тичини “Пам’яті тридцяти”, Г. Булаха”Сніг”, Тарасевича А. “Крути”.
«Квітка, яка розцвітає серед лиха, найрідкісніша і найкрасивіша з усіх»
Цей вислів з мультфільму «Мулан”. А все тому, що у Дубенській міській бібліотеці для дітей тепер нове подвір’я – затишне і сучасне (більше 65 років функціонування бібліотеки).
В очікуванні мирної весни…
З початком підлого, повномаштабного вторгнення рф на територію нашої Держави усі звичні, буденні справи відійшли на другий план. Головне – оборона країни та Перемога над агресором.
Наші мужні воїни героїчно борються із рашистами на фронті, а ми за їх спинами надійно тримаємо тил.
Культура як соціально-розважальний аспект життя відійшла на другий план.
Але ми не байдикуємо.
Ми пекли булочки нашим воїнам. Збирали гроші на їх першочергові потреби. Ми піклувалися про тих, хто вимушено залишив власні домівки, намагаючись вберегти свої сім’ї від руйнівного “руського миру” – надавали їм гуманітарну допомогу. Завдяки героїзму українських захисників наше місто сьогодні засинає та прокидається у тиші. Працівники всієї мережі закладів культури громади плели маскувальні сітки, ярмаркували для потреб ЗСУ.
Війна змінила усіх нас. Вона показала нам хто ми є – мужній, сильний, непереможний український народ. Велика нація борців за свободу і за краще майбутнє для своїх дітей.
Міжнародний день дарування книг
Книга-чарівниця відкриває таємниці
Історія бібліотеки
Міська дитяча бібліотека створена 8 серпня 1953 року в клубі “Ватутіна”. Засновником бібліотеки була Момотюк Галина Василівна,яка приїхала в місто Дубно за призначенням після закінчення Харківського державного бібліотечного інституту.
Кошти на відкриття бібліотеки були виділені Міською радою, а меблі виготовлені Дубенською меблевою фабрикою.
Відкриття бібліотеки відбулось 8 січня 1954 року. Це було приміщення площею 30 кв.м., працював один відділ обслуговування—абонемент. В зв’язку з тим, що збільшувалась кількість читачів та збільшувався книжковий фонд, приміщення не відповідало умовам праці, тож постало питання про будівництво нового приміщення. Відкриття нової бібліотеки відбулося в 1963 році де і сьогодні бібліотека функціонує та зустрічає своїх читачів!
На всіх етапах свого розвитку бібліотека проводила роботу в тісному контакті зі школами та дитячими садками мікрорайону.
На базі дитячої бібліотеки в 1979 році було створено клуб інтернаціональної дружби (“КІД”) спільно з школою № 8. Організовувались зустрічі з делегаціями з Болгарії, Німеччини, Польщі. Діти вели переписку зі своїми ровесниками з-за кордону. Читати далі »