Uncategorized
Екологічна ініціатива від волонтерів на Конторській



Настільні ігри
– Вік: від 6 років,
У набір входить:
– двостороннє поле для гри (з одного боку – поле для гри в шахи та шашки, з іншого – для гри в нарди)
– набір магнітних фігур для гри в шахи: 16 білих і 16 чорних фігур;
– набір магнітних фішок для гри в шашки, нарди: 12 червоних і 12 чорних шашок;
– Гральні кістки.
Небесна Сотня:ціна свободи
Моє багатство – рідна мова
#Міжнародний_день_рідної_мови_2022
#мовний_марафон_2022
Зимонько-снігуронько!!!
Дивовижна, чарівна. Час зими заворожує чистою природи, укутуючи землю теплим пледом з мільйонів снігових ниточок і вузликів. Зима… А значить, Новий рік, Різдво, канікули і… дещо ще, що так дбайливо збережене в кожному серці.
Це чарівництво описують поети, прозаїки, так і всі творчі натури. А нам дістаються прекрасні книги про чудову зимову пору.
А ще у бібліотеці на читачів чекає Пані Зимонька, чарівна ялинка
, сніговичок
, новорічна фото зона
.
Різдво Христове, Щедрий вечір (Меланки), Старий Новий рік… Які теплі, ніжні, дитячі спогади несе у собі це свято. Смачна кутя, різдвяні страви, колядки та віншування – незмінні атрибути святкових днів. Кожна людина відчуває радість Різдва Христового, якою, немовби пронизане повітря у ці Різдвяні дні. Дотримання традицій, відновлення народних звичаїв – невід’ємна частина виховного процесу у дітей. У цей святковий день до бібліотеки завітали маленькі колядники та посівальники. Приємно, що давні різдвяні традиції відроджуються сьогодні.
https://www.facebook.com/100021831232677/videos/202303855443015/
«Якими діти народжуються — ні від кого не залежить, але в наших силах зробити їх хорошими через правильне виховання».— Плутарх.
Першим університетом життя для дитини є сім’я, в якій народилася дитина. Основне батьківське завдання – виростити зрілу та відповідальну людину. І які б якості батьки не намагалися розвивали в дитині, головне – будувати виховання на любові.
Існує безліч різних стилів сімейного виховання. Розуміння того, який стиль підходить саме вам, дозволить створити позитивну атмосферу, що сприяє особистісному зростанню, емоційному та інтелектуальному розвитку дитини.
Вашій увазі пропонуємо книги по темі від Українського інституту книги.
Остапів Л. Малюк та бюджет. Як українським батькам виховати фінансово успішних дітей / Любомир Остапів. – Київ : Yakabo Publishing, 2020. – 224 с. : іл.
Коли розпочинати розмовляти з дітьми про гроші? Як краще давати кишенькові гроші? Як пояснити, що таке сімейний бюджет? Скільки і куди потрібно відкладати для якісної освіти? Як виховати свою дитину фінансово успішною? У цій книжці зібрано головне з досвіду провідних західних фахівців, а також із десятків статей щодо фінансової грамотності. Автор наводить адаптовані ігрові вправи та історії, якими можуть скористатися українські батьки.
Остер Е. Шпаргалка для батьків / Емілі Остер: Науковий піхід до виховання – від народження до садка / Переклад з англ. Н. Валевської. – Київ: Yakabo Publishing, 2019. – 384 ст. (Бестселлер The New York Times).
Чим відрізняється ця книжка від тисячі інших посібників для батьків? Озброївшись даними, Остер виявляє, що загальноприйняті знання про батьківство та догляд за дітьми не завжди є правильними. Авторка перевіряє та розвінчує міфи про грудне вигодовування (не панацея), тренування сну (не так вже й погано!), перші слова (діти, які починають рано розмовляти не обов’язково стануть геніями) та багато інших. Вона також дає поради батькам про те, як повернутись на роботу, як думати про дисципліну трирічної дитини, як бути у стосунках і бути батьками водночас. Емілі Остер – кваліфікований економіст і мама двох дітей, яка знає секрет, як залишатись щасливими та спокійними батьками у період від народження дитини до того часу, коли вона піде до школи.
Психологія для дівчат / уклад. Н. В. Зотова ; мал. А. Л. Савицької. – Харків : ВД «Школа», 2020. – 352 с. – (Серія «Цілком таємно»).
Як зрозуміти оточення і себе в ньому? Який тип характеру та темпераменту властивий тобі та твоїм друзям? Як стати цікавим співрозмовником та спілкуватися вільно й невимушено? Чи можна навчитися бути добрим другом і навзаєм мати відданих друзів? Що робити, коли хтось для тебе «більше ніж просто друг»? У цій книзі читачі знайдуть не тільки відповіді на подібні питання, а й різноманітні тести та корисні поради від досвідчених психологів. Для середнього шкільного віку.
Тіммеш К. Дівчата думають про все на світі. Розповіді про винаходи, зроблені жінками / Кетрін Тіммеш; пер. з англ. Т.В. Марунич. – Харків: Вид. «Ранок», 2020. – 56 с.: іл.
Дівчата думають про все на світі, і то є факт. Від підгузків для дітей до найміцнішого матеріалу, який застосовують у космосі. Замислившись одного разу, як зробити життя більш легким, жінки сіли за створення свого геніального винаходу. Їхні наполегливість, оптимізм і віра в свої сили дали поштовх на створення речей, яким і до сьогодні немає рівних. Історії цих жінок надихають і допомагають у важку хвилину не здаватися, а йти до своєї мети. Можливо, наступний патент стане твоїм?
Чольвінська-Школік А. Як витримати дорослих і не з’їхати з глузду / Аніела Чольвінська-Школік ; пер. з польськ. І. Тучапської. – Харків : Юнісофт, 2020. – 160 с. : іл.
Ну як їх витримати? Це питання, напевно, спадало тобі на думку вже не раз, коли доводилося терпіти батьківські нарікання, незадоволені й розчаровані погляди. О так, хіба цим дорослим догодиш?! А коли до того додати ще й проблеми у школі, складні взаємини з однолітками і перехідний вік загалом, то дуже важко дивитись на світ крізь рожеві окуляри… Тобі здається, що навколо суцільний хаос і годі зрозуміти, як чинити правильно.
Якщо хочеш упоратися з усім тим жахіттям, відкривай «Порадник підлітка». Тут знайдеш багато корисного. Дізнаєшся, між іншим, як порозумітися з учителями, спланувати своє навчання і справи так, щоб мати більше часу для розваг. Навчишся ввічливо розмовляти з людьми й вести здоровий спосіб життя. Що іще? Хутчіш дізнавайся!
Чольвінська-Школік А. Як витримати у школі і не з’їхати з глузду / Аніела Чольвінська-Школік ; пер. з польськ. І. Тучапської. – Харків : Юнісофт, 2020. – 160 с. : іл.
Як стати «своїм» у новому класі? Як знаходити спільну мову з однокласниками? Які бувають типи вчителів і як здобути їхню довіру? Як не дати собою маніпулювати і досягати своєї мети?.. Ти знайдеш у пораднику «Як витримати в школі і не з’їхати з глузду» чимало корисного для себе. Також дізнаєшся, до кого звернутися зі своїми проблемами, як змінити шкільне життя на краще і зробити так, щоб школа викликала пречудові емоції.
Чольвінська-Школік А. Як витримати хлопців і не з’їхати з глузду / Аніела Чольвінська-Школік ; пер. з польськ. І. Тучапської. – Харків : Юнісофт, 2020. – 160 с. : іл.
Хлопці здатні в одну мить розізлити нас, а вже за хвилину розсмішити дотепним жартом чи зворушити милою витівкою. Ну як їх витримати і не з’їхати з глузду?! Прочитай порадник, і дізнаєшся, якими хлопці є насправді і чому саме такими. Окрім того, знайдеш відповіді на інші питання, які цікавлять тебе щораз більше: про що і як розмовляти з хлопцем, як поводитися на побаченні і вгамувати у собі вир суперечних почуттів. Дізнайся більше про світ хлопців, щоб краще й певніше почуватися в їхньому товаристві.
Чуб Н. Розумниця такса і десять веселих пальчиків / Наталія Чуб: Пальчикові ігри ; іл. С. Сова. – ТОВ «Видавництво «Віват», 2019. – 96 с.
Потоваришуймо з маленькою розумницею таксою — і нумо разом зростати, розумнішати, розвиватися й пізнавати неймовірно цікавий світ! А щоб маленькі пальчики стали слухняними та спритними, ми… ? Вправляємося з олівцем, фарбами, ножицями? Працюємо з різними матеріалами? Шнуруємо кросівки ? Пришиваємо ґудзики? Малюємо пальчиками? Складаємо оригамі? Робимо аплікації?
Лідер читання – 2021
Бібліодрабинка – реклама книг видавництва “Веселка”
#Цикл_виставок_Бібліодрабинка видавництва “Веселка”. Продовжуємо знайомство з художньою літературою, яка є у фонді бібліотеки. Обирайте книжки собі до смаку!
Національне видавництво дитячої літератури «Веселка» має славні традиції та історію. Засновано у березні 1934 року.
До Вашої уваги книги для учнів 1-4 класів.
Антонич Б.-І. Росте хлоп’я, як кущ калини: вірші / Богдан-Ігор Антонич; упорядник Д. Павличко; художник В. Ковальчук. – К. : Веселка, 2009. – 32 с.
У натхненних рядках віршів видатного поета Богдана-Ігора Антонича (1909 – 1937) дитині відкривається український всесвіт – світ одухотвореної Богом природи, живої традиції та віри.
Бойко Г. Билиці діда Гриця. Веселинки, скоромовки-спотиканки, загадки. Грицько Бойко. - К. : Веселка, 2004. – 120 с.
Забіла Н. Веселий корабель: Вірші, оповідання та казки / Наталія Забіла ; художник Ольга Якутович. – К.: Веселка, 2004. – 119 с. (Серия: Українській дитині).
Качан А. За нашим садом грає море: вірші / Анатолій Качан; художник Кость Лавро. – К. : Веселка, 2016. – 96 с.
Збірка віршів, що зачаровують своєю образністю, ліризмом та мелодійністю.
Коул Дж. Чарівний шкільний автобус. На водогінній станції. Джоанна Коул Художник-ілюстратор: Брюс Деґен; Переклад з англ.: Роман Дяченко. – К. : Веселка, 2019. – 40 с.
Цікавий і дотепний комікс про фантастичну екскурсію американських школярів, що розкриває дітям чимало таємниць з природознавства.
Це перша книжка з надзвичайно популярної серії, перекладеної багатьма мовами світу.
Читачі дізнаються багато цікавого про воду, її колообіг в природі і як працює система водопроводу, побувають в хмарі, в краплі води і… в трубі!
Коул Дж. Чарівний шкільний автобус. У вулику. Джоанна Коул Художник-ілюстратор: Брюс Деґен; Переклад з англ.: Роман Дяченко. – К. : Веселка, 2019. – 48 с.
Куліш-Гальчинська В. Сонячна юшка: вірші, загадки / Віра Куліш-Гальчинська; художник Котилевська Наталія. - К. : Веселка, 2018. – 40 с.
Веселі й мелодійні вірші, дотепні загадки сучасної української письменниці з яскравими й вигадливими малюнками молодої художниці здатні полонити читача будь-якого віку, бо привертають увагу до краси навколишнього світу, кумедних життєвих ситуацій, дарують радість. Відзначена Літературно-мистецькою премією імені Олени Пчілки 2018 р.
Нехода І. Чому в лисиці найкращий хвіст? : казка Іван Нехода; худож. Ю. Галіцин. – К. : Веселка, 2019. – 8. : іл.
Казка про хитру лисичку. З ігровим завданням для малят.
Павличко Д. Кіт Мартин. Казка у віршах / Дмитро Павличко; художник В. Ковальчук. - К. : Веселка, 2011. – 56 с. (Серія «Українській дитині»).
Кіт Мартин – столичний мешканець, який потрапляє в село, де з ним відбуваються веселі й повчальні пригоди. Свою природну кмітливість герой віршованої казки Дмитра Павличка виявляє й на політичній ниві…
Рідна колисанка-2 :зб. народ. колискових пісень ( з нотним додатком і картою України) упоряд. І. Бойко, О. Бондаренка, М. Сніжної; передмова Н. Марченко; післямова Ю. Федорової; пер. укр. Н. Кир’ян та ін.; худож. О. Здор; нотографіка В. Пономаренко. – К. : Веселка, 2020. – 31 с. : іл.
Казка про хитру лисичку. З ігровим завданням для малят.
Світличний І. Побрехеньки для Яремки : Вірші / Іван Світличний. – К. : Веселка, 2000. – 56 с.
Цю книжку написав для свого племінника Яремки та для всіх дітей сміливий, добрий і справедливий письменник, критик, правозахисник
Іван Світличний (1929-1992), лауреат Державної премії України імені Тараса Шевченка та літературної премії імені Василя Стуса.
Терен В. Риба, яка вміла грати на трембіті : Вірші / Віктор Терен. – К. : Веселка, 2004. – 87 с.
Итно-тидно; В лісі, в круглому горісі…; Черевик і чередник; Смеркає; Че-че-че; Жуки-ночеброди; Що ми зліпили?; Риба, яка вміла грати на трембіті; Мешканці барабана; Ой джмелику-джмелку…; Баранчик, у якого боліла голова; Коза і гроза; Жучок повертається з битви;
Тютюник Г. Степова казка / Григір Тютюник. – К.: Веселка, 2008. – 96с.
У цій книжці люди, тварини, звірята, птахи й комахи, рослини змальовані в єдності, у взаємодії. Вони розмовляють, дружать, допомагають один одному.
Маленькі читачі творів Григора Тютюнника потраплять у чарівний світ рідної природи, навчаться розуміти її красу, уважно й шанобливо ставитися «до братів наших менших» і ще більше полюблять українське слово, неперевершеним майстром якого був письменник.
Франко І. Казки / Іван Франко. – К.: Веселка, 2008. – 215с.

Летять крізь космічну імлу барвиста парасолька і синя виварка. Небесні сузір’я люб’язно розступаються перед ними. Вітально махає рукою Діва, чемно вклоняються Близнята. «Щасливої дороги!» — гукає Стрілець.
Це — заключна сценка однієї з п’єс-казок письменниці Нелі Шейко-Медведової. Їхні герої, любі друзі, відомі вам і невідомі. Серед них — Дід та Баба і Курочка Ряба, і хитра Лисичка та пан Коцький, і зовсім не такий уже й страшний, як його малюють, Вовк, а також нові для вас жабеня Каламутя, інопланетні капосники Страхлик і Хаплик, дядечко Тритозавр та інші…
Творча уява авторки вводить героїв її драматичних творів у світ найнеймовірніших пригод та фантастичних колізій. Усі п’єси-казки, що входять до цісї книжки, учать людяності, чесності та порядності.
Вінок. Українська читанка / укладач О. Білоусенко. – К.: Веселка, 2005. – 396 с.
«Вінок» — це унікальна читанка-хрестоматія для молодших школярів, до якої увійшли твори класиків української і світової літератур, народні казки, загадки, приказки, скоромовки, а також пізнавальні розповіді про історичні події, про тваринний і рослинний світ України. Уклав читанку талановитий письменник, науковець, політичний і державний діяч Олександр Біло-усенко (1870—1939). Вона побачила світ 1911 року.
І ось тепер книжка знову йде до маленького читача. Впевнені, що вона сподобається сучасним школярикам і стане їм у великій пригоді не тільки на уроках читання, рідної мови, а й народознавства та природознавства.
Фініст-ясний сокіл. Російські казки /укладач А. Григорук ; мал. С. Лопухової. – К.: Веселка, 2004. – 189 с.
Казки опрацювали для дітей письменники й фольклористи О. Толстой, К. Ушинський, О. Нечаєв, А. Платонов.
Японські народні казки / упорядник І. Дзюба ; мал. О. Михайлової-Родіної. – К.: Веселка, 2017. – 152 с.
Збірник найпопулярніших казок японського народу, в яких відображено його побут, звичаї, прагнення та ідеали.


Тонка, тремтлива, світла, сповнена чудес повість «Звук павутинки» поведе читача у той прекрасний і неповторний час, коли все було вперше.
А напружений сюжет пригодницької казки «Земля світлячків» занурить вас у вир таємничих, інколи навіть моторошних пригод, загадкових хитросплетінь і перетворень, обгорне чистою і ніжною любов’ю до світу добра. Вона триматиме в напрузі найнепосидючішого читача і змусить його «проковтнути» написане до останньої сторінки.
Гомерова “Одіссея” / Переказала К. Гловацька ; Художник Р. Масаутов. – К. : Веселка; Тернопіль: Навчальна книга – Богдан, 2005. – 151 с.
Прозовий переказ для дітей славетної Гомерової поеми про мандри й пригоди героя Троянської війни Одіссея на шляху додому.
Гомерова “Іліада” / Переказала К. Гловацька ; Художник Р. Масаутов. – К. : Веселка; Тернопіль: Навчальна книга – Богдан, 2005. – 197 с.
Ця книжка – прозовий переказ “Іліади”, славнозвісної поеми давньогрецького співця Гомера, про події та героїв Троянської війни.
Загоровська Л. На їхніх маленьких плечах… : Оповідання / Любов Загоровська ; передмова Оксани Білозір ; художник: малюнки студентів Київської дитячої Академії мистецтв. – К. : Веселка,2018. – 112 с.
Герої оповідань молодої української письменниці – діти, які вже знають (хто з власного досвіду, хто з розповідей), що таке війна, страждання, самотність. Знають і розуміють серцем, що нині, коли на рідній землі йде війна, нікому не можна стояти осторонь цих подій, бути байдужим. Вони, як тільки можуть, допомагають захисникам Вітчизни.
Котляревський І. Енеїда : П’єси / Іван Котляревський ; Передм. та приміт. О. Гончара; Післямова В. Шевчука ; іл. А. Базилевича. – К. : Веселка, 2000. – 327 с.
Понад два століття живуть в українській літературі твори веселого полтавського мудреця Івана Петровича Котляревського. Його поема «Енеїда», написана в традиціях бурлеску і травестії, відтворює яскраві картини життя українського суспільства другої половини ХУІП ст., розповідає про звитяги українського козацтва. П’єса «Наталка Полтавка» стала «праматір’ю українського театру». Ці твори пронизані любов’ю до свого народу, до рідної землі.
Пушкін О. Руслан і Людмила: Поема / Олександр Пушкін; Перекл. з рос. М. Терещенка; Мал. О. Довгаля. – К. : Веселка, 2004. – 84 с.
Казка-поема російського поета розповідає про те, як богатир Руслан врятував викрадену злим чарівником княжну Людмилу, свою наречену.
Франко І. Земле, моя всеплодющая мати…: Вірші, оповідання,казки / Іван Франко; Упоряд. Н. Вишневська; Мал. В. Лопати. – К. : Веселка, 2000. – 399 с.
Вірші, оповідання та казки класика української літератури Івана Яковича Франка (1856—1916).
Чайковський А. На уходах. За сестрою: Іст.-пригод. повісті / Андрій Чайковський; Упоряд. О. Нахлік; Худож. Б. Михайлов. – К. : Веселка, 2008. – 247 с.; іл..
Яремийчук О. Козацька абетка. Коротка історія українського козацтва для дітей і дорослих / Ольга Яремийчук. – К. : Веселка, 2014. – 80 с.
Найвизначніші події і найвидатніші герої козацької доби представлені в книзі в коротких розповідях, розміщених за алфавітом, та мистецьких творах. Це ті ази нашої історії, які повинен знати кожен українець – і маленький, і дорослий.
Весь світ в дитячих долонях!






















Екскурсії до бібліотеки




