«Мій рідний край, моя земля, де маю щастя жити і творити»
Бібліотека покликана зберігати духовні і культурні надбання свого міста, своїх земляків і передати їх у спадок юним поколінням, виховуючи їх на звичаях, традиціях рідного краю, щоб привити любов до рідної землі та зберегти всі ті надбання людської праціминулих років для майбутніх поколінь. Тож запрошуємо переглянути новинки літератури з краєзнавства для 5-9 класів.
Каландайка. Історії Дикого Заходу України про бурштинові війни, кохання, зради і перемоги : Збірка короткої прози. – Рівне, 2017. – 232 с.
Збірка творів авторів з усієї України, які були надіслані на літературний конкурс пам’яті Бориса Шведа “Бурштиновий край”. Колись західні туристичні путівники називали Полісся «джунглями в серці Європи» за його непрохідні правічні ліси і щирість його людей. Книга цінна тим, що в ній показане життя зсередини тих, хто копає бурштин та їхніх родин. Життя, про яке не пишуть ЗМІ. Інна Параниця у «Бурштиновому коханні» описує жінок, які працюють на клондайках. Схоже, Україна має свій «Дикий Захід»…
У дзеркалі слова (20-річчю створення Дубенської організації Національної Спілки письменників України) : іменний довідник. – Дубно, 2017. – 36 с.
У січні 1997 року президія правління Спілки письменників України (під головуванням лауреата Шевченківської премії Юрія Мушкетика) ухвалила: створити окрему письменницьку організацію як юридичну особу і в літописному місті Дубні.
За ці два десятиліття майстрами пера Дубенщини зроблено чимало. Адже багатющий досвід попередніх поколінь спонукає не тільки до глибоких роздумів, до гордості досягнутим, а й націлює на кропітку, повсякденну творчу працю в багатьох напрямках.
Як це вдавалося і вдається нашим літераторам, просвітянам, краєзнавцям, вченим, розповідає ювілейне біобібліографічне видання, котре, безперечно, стане в неябиякій нагоді численним шанувальникам красного письменства – педагогам, бібліотекарям, краєзнавцям, просвітянам, студентам, школярам, журналістам.
Шевченкові верстви. Збірник (до 200-річчя від дня народження Т.Г. Шевченка). – Рівне: ПП Лапсюк. – 2013. – 432 с.
До збірника увійшли архівні документи, твори письменників, краєзнавців, художників та композиторів Рівненщини, присвячені Великому Кобзареві.
Баковецька-Рачковська І. Write, tomboy, write або Якби Бенксі жив у місті Ра: етно-вірші / Ірина Баковецька-Рачковська. – Рівне: ТОВ «Письменницька робітня «Оповідач», 2017. – 60 с.
Новий етно-авангардизм соціально лірики, революційне бачення різних аспектів сучасного життя крізь призму поліської антології автентизму, трансформації традиційної народної культури, котра складається з вербально-звукових текстів.
Бардецький Б. П. Барви невишуканих слів. Поезії. / Богдан Бардецький. – Рівне, ПП ДМ, 2012. – 156 с.
Ліричний герой цієї книги чимало знаходить у спілкуванні з живою природою, а також у вивченні культурних, літературно-мистецьких традицій України.
Береза Ю. П. Перелаз на Парнас : літературні пародії / Юрій Береза. – Рівне : Волин. Обереги, 2017. – 192 с.
Книгу українського пересмішника складають найкращі літературні пародії. «Людина ж приречена на усмішку. Інакше вона не людина. Отож мене й дивують вислови деяких колег, котрі такий жанр, як гумор, називають нікому не потрібним. У цьому випадку відповідаю: «світ врятувався тому, що він сміявся…»
Дьомін В. В. Я тебе не покинув… Поезії / Володимир Дьомін. – Рівне: О. Зень, 2016. – 90 с.
Ви бачили, як тече вранішнє проміння через віконниці? Коли ще світ спить, а воно проникає через гардини і поступово заливає кімнату, весь довколишній простір, наповнюючи радістю. Тоді здається, що люди, прокидаючись, стають чистішими. Бо їх огортає світла пелена незвіданого і доброго, подарованого новим днем, життєдайним дотиком Всесвіту, благодаті Божої.
Кімстач Н. Дарина. Ініціація : повість / Ніна Кімстач. – Рівне : О. Зень, 2017. – 160 с.
Дебютний прозовий твір присвячений неординарній темі-впливу позарелігійних магічних практик на життя звичайної людини. Ідея: лише справедлива,чесна насамперед перед собою людина може розраховувати на щасливе життя, на соціалізацію в нинішньому надзвичайно складному суспільстві.
Кудін В. Записи фронтового корреспондента : спогади учасника війни з московією / Віталій Кудін. – Дубно, 2017. – 20 с.
Немає більшого страждання від болю, коли болить душа… Щоденні звістки з фронту про смерть молодих та сивочолих синів України. Автор викладає свої спогади-сповідь , своє знайомство другом Володею Тихим.
Любисток С.А. На крилах любові. Муз.-літ. Видання / Соломія Любисток. – Дубно, 2015. – 64 с.
В цій книзі розповідається про композитора і виконавицю власних пісень Галину Мосійчук, чию творчість знають в Україні і за кордоном. Книга допоможе розширити знання про творчу особистість, її пісенне зростання, а ще – повірити у власні сили.
Любисток С.А. Я дякую Тобі : Літ. портрет (до 70-річчя від дня народження Сергія Рачинця) / Соломія Любисток. – Рівне : Дятлик М., 2017. – 64 с., іл.
Ця книга – це хвилююча мандрівка у минуле, роздуми про непросте сьогодення, сподівання про краще майбутнє України. Втративши зір, Сергій Порфирович за три десятиліття зробив стільки, що аж не віриться! Допоміг зняти повнометражний художній фільм за власним оповіданням «Миколка», шість разів побував у США. Про це читайте у новій книзі.
Люліч В. ЗАparolеНІ : Поезії / Валентина Люліч. – Рівне : Видавництво «Письменницька робітня «Оповідач», 2016. – 96 с.
Світ людської душі такий безмежний, як і світ космічний. Саме така думка приходить, коли читаєш поезію талановитої української поетеси В. Люліч. Тематичний діапазон її нової книжки широкий. У збірці поєдналися традиції літератури зі сміливими новаторськими пошуками.
Люліч В. World of words. Переклади / Валентина Люліч. – Рівне : Волинські обереги, 2018. – 124 с.
Збірка містить переклади авторів різних континентів, країн, світоглядів, мов. Творчість представлених письменників розбіжна за жанрами, тематикою та стилістикою. Через українське слово Валентина Люліч представляє поезію Кенуля Аріфа та Гісмета (Азербайджан), Димитра Христова (Болгарія), Джона Мак-Крея та Гарві Спака (Канада), Маріса Салейса (Латвія) та Павла Кричевського (Україна-Росія).
Мазаний В.С. Дубно – зоря століть / Віктор Мазаний. – Рівне, 2014. – 240 с.
Книга складається з передмови, поданої українською та англійською мовами, і розділів. У формі есе відображено окремі знакові фрагменти історії. Тут Дубно ніби говорить до нас мовою століть, уособленням якої є і публіцистичні та художні тексти, й ілюстрації – репродукції давніх часів, а також світлини, де показано сліди, залишені історією для сьогоднішнього Дубна. Саме тому виникає настрій подорожі, коли перегортаєш сторінки: лаконічна стилістика дає можливість пройнятися подвижництвом засновників та будівничих міста князів Острозьких, для яких воно було головною середньовічною резиденцією, і зрозуміти, оцінити працю діячів 17 – 21 століття, котрі тут звершували змісти свого життя.
Матвійчук Ю. HameleON : поезії / Юрій Матвійчук; ред.. А. Криловець; відп. редактор Ірина Рачковська. – Рівне : «Письменницька робітня «Оповідач», 2017. – 72 с.
Книга, що наповнена новою сучасною поезією, котра пропускає крізь себе особистісні почуття автора та світоглядні позиції відносно сьогодення та ситуації, котра існує в нинішньому українському суспільстві.
Оттов М. Доба княжа. Роман. Літ.-худ. видання / Микола Оттов. – Рівне : Дятлик М., 309 с.
Автор відтворює у художньому ракурсі один із найважчих періодів майже 500-літньої історії відродження України-Руси. Величезний внесок на терези історії доклав рід князів Острозьких. Автор не претендує на абсолютну точність історичних подій, залишаючи поле уяви, роздумів і домислів для читача.
Пірог Є. Агент безпеки Ромчик, або Експрес Щастя / Євгенія Пірог. – Житомир: Котвицький В.Б., 2017. – 112 с.
Пригодницька повість зацікавлює читачів природничими науками, технікою, спонукає до пізнання історії рідного краю та акцентує увагу на соціально важливих цінностях і розумінні особистого щастя.
У бажанні зробити людей щасливими «агент безпеки» Ромчик разом з подружкою Катрусею впродовж лише трьох днів має розв’язати купу завдань, аби його близькі потрапили на омріяний Експрес Щастя. Хлопець прагне оволодіти чарівною силою, покладається на «розумний» нанобраслет. Однак у втіленні мрій чи не найдивовижнішою пригодою виявляється пошук однодумців на шляху до власного щастя.
Кожен в дорозі додасть собі рішучості, мудрості, товариськості. А скільки потрібно докласти зусиль – секрет ваш і цієї книжки.
Пшенична Л. Моє королівство: Поезії / Любов Пшенична. – Дубно, 2017. – 56 с.
Читаючи поезії Любові Пшеничної, відчуєте барвисту гаму почуттів, освітлених сяйвом любові – від щасливих до болючих, від захоплюючих до стримано різкуватих, але все це тільки для того, щоб ще раз доторкнутися до живої, цілющої, чистої, доброї, одухотворюючої енергії, рятівної і всеперемагаючої сили цього Небесного дарунку.
Пшенична Любов. Підсніжнику мій білий…: Оповідання / Любов Пшенична. – Дубно, 2017. – 24 с.
Розповідь про нашу краяну, «майданівську лікарку» Ларису Суліменко, яка була медсестрою в підрозділах «Горинь», в артемівському госпіталі. Нагороджена медаллю «За жертовність і любов до України», а в 2017-му – орденом «за мужність» ІІІ ступеня.
Пшенична Л. У сяйві соняхів. Поезії / Любов Пшенична; ред. М. Пшеничний. – Дубно, 2017. – 57 с.
Війна зробила нас інакшими. Змусила прискіпливіше подивитись на себе й на інших, зрозуміти ціну любові і зради, мужності і побратимства, гостріше відчути біль і прощення, збагнути вагу жертовності та міцності дружби… Врешті – збагнути ціну життя, за яке хтось розплачується своїм.
Пшеничний М. Подзвін Золотої Підкови : Повість-есе у споминах і документах про Бориса Возницького / Микола Пшеничний. – Дубно: ПП «Естеро», 2016. – 48 с.
Добре знаючи Бориса Возницького більше тридцяти років, автор на основі численних документів та власних споминів написав незвичний твір, який стане ще однією пелюсткою до вдячного вінка Великому Українцеві.
Пшеничний М. «Прощай, убогий Кос-Арале…» : Есе-мандрівка (до 170-річчя написання Т. Г. Шевченком реквієму «Ой чого ти почорніло, зеленеє поле») / Микола Пшеничний. – Хмельницький: Видавець Стасюк Л.С., 2018. – 112 с.
Автор простежує історію написання реквієму Т. Шевченка в азіатській пустелі неісходимій, розповідає про переклади десятками мов світу, знайомить із багатьма композиторами, які створили на цей текст мелодії, а також згадує Шевченко подорож на Кос-Арал, де упродовж не однієї безсонної ночі народжувався шедевр у солдатсько-матроській поетовій душі та у захалявній книжці.
Рачинець С. Щастя на двох : майже роман у віршах / Сергій Рачинець. – Рівне : Волн. Обереги, 2018. – 64 с.
Відомий християнський письменник за свою творчість удостоєний багатьох почесних нагород. Переможець рейтингу «Красуня українка»: за поетичне оспівування краси українки, піднесення національного образу, пошану до української жінки.
Романюк Л. З любов’you: поезії / Любов Романюк; ред. О. Самардак; відп. Ред. І. Рачковська. – Рівне: Письмен.робітня «Оповідач», 2017. – 40 с.
Початки літературної творчості Люби Романюк – політика, журналістки, громадської діячки – це не просто прожите і пережите, це – відчуте і переосмислене. Авторки пише про патріотичний, героїчний, жіночий та загальнолюдський образ із власними життєвими досвідами та дослідами.
Самчук В. Свічі моєї не гасіть : вибране / Вікторія Самчук. – Рівне : Волин. Обереги, 2017. – 208 с.
Задушевні, щирі вірші та проза захоплять тебе напругою почуттів, відвертістю емоцій, глибокими роздумами над сенсом життя.
Вони надихатимуть силою духу, оптимізмом, радістю світосприймання – світлими імпульсами мужнього серця молодої поетеси, громадської діячки, яка з вдячністю Богу, з вірою у себе навчилася з гідністю долати посланні долею випробування.
Книжка присвячена світлій пам’яті про Вікторію Самчук, Людину з великої літери.
Цимбалюк Є. Берег любові – берег печалі : історико-краєзнавчі нариси / Євген Цимбалюк. – Рівне : Волин. Обереги, 2003. – 200 с.
Історію, яка передувала нашій сучасності, творили люди із різним світосприйняттям. Автор прагне через призму боротьби антиподів, що характерна для кожного покоління, висвітлити минувшину. Ця книга є своєрідним продовженням попередніх видань на історичну тему.
Якимчук Н. Дистанція у 60 років : (пам’яті М.Г.Бойчука) ; з нагодиди 60-річчя заснування дитячо-юнацької спортивної школи / Наталія Якимчук. – Дубно, 2018. – 56 с.
Видання присвячене спортсменам-активістам, ветеранам спортивного руху, тренерам-викладачам дитячо-юнацької спортивної школи, вчителям фізичного виховання.