postheadericon Історія бібліотеки

Міська дитяча бібліотека створена 8 серпня 1953 року в клубі “Ватутіна”. Засновником бібліотеки була  Момотюк  Галина Василівна,яка приїхала в місто Дубно за призначенням після закінчення Харківського державного бібліотечного інституту.

Кошти на відкриття бібліотеки були виділені Міською радою, а меблі виготовлені  Дубенською меблевою фабрикою.

Відкриття  бібліотеки відбулось  8 січня 1954 року. Це було приміщення  площею 30 кв.м., працював один відділ обслуговування—абонемент. В зв’язку з тим, що збільшувалась кількість читачів та збільшувався книжковий фонд, приміщення не відповідало  умовам праці, тож постало питання про будівництво нового приміщення. Відкриття нової бібліотеки  відбулося в 1963 році де і сьогодні бібліотека функціонує та зустрічає своїх читачів!

На всіх етапах свого розвитку бібліотека проводила роботу в тісному контакті зі школами та дитячими  садками мікрорайону.

На базі дитячої бібліотеки   в 1979 році було створено  клуб інтернаціональної дружби (“КІД”) спільно з школою № 8. Організовувались   зустрічі з делегаціями  з Болгарії, Німеччини, Польщі. Діти  вели переписку  зі своїми ровесниками з-за кордону.

 З 1986 року створено  клуб “Цікаві зустрічі”.

Це були зустрічі  з ветеранами війни, передовиками  виробництва, воїнами- афганцям.

На даний час в бібліотеці функціонує літературна студія “Червона калина”, створена  в жовтні 1992 року. Головна мета  студії —відродження національних традицій , прищеплення любові до рідної країни, вивчення історії рідного краю.

Справжньою школою естетичного виховання кількох поколінь юних дубенчан став гур- ток “Книга і лялька “. Завжди із задоволенням юні лялькарі  готуються до нових зустрічей зі своїми глядачами.

 

Cтудія “Червона калина”


Leave a Reply


× чотири = 32