postheadericon «Познайомимося! Ми – новенькі!»

Кожна нова книга в бібліотеці — це подія, це завжди таємниця і знайомство, здатне принести ні з чим незрівнянне задоволення. В день нової книги запрошуємо ознайомитись користувачів 1-4 класів з новинками літератури.

буркотунАндрес К. Буркутун і Родзинка / Крістіна Андрес; пер. з нім. О.Головченко; мал. Б.Шольц. – Харків.: Віват, 2019. – 158 с.: іл.

Зворушлива історія дружби зайця Буркотуна та мишки Родзинки не залишить байдужим жодного читача. Разом вони здатні подолати будь-які труднощі, як-от: приїзд непроханої тітки-чистьохи, затоплення будиночка під час зливи, підступні витівки одного з найнебезпечніших мешканців лісу та ще багато чого.

пітер Баррі М. Дж. Пітер Пен : повість / Джеймс Метью Баррі; пер. з англ. В. Панченко; худ. І. Бодрова. – Київ. : Рідна Мова, 2019. – 220 с.: іл.

Казкову повість Джеймса Баррі «Пітер Пен» знають і люблять діти не лише у Великій Британії, а й в Україні. Читаючи її, малюки разом із Пітером, хлопчиком, який не хоче дорослішати, Венді та її братами літатимуть із феями, плаватимуть із русалками, дружитимуть з індіанцями, боротимуться з піратами та переживатимуть ще чимало цікавих пригод на острові Небувай.

кентервільський  Вайльд О. Кентервільський привид  / Оскар Вайльд; літ. переказ О. Пилипенко; іл. Є. Чистотіної. – Харків.: Віват, 2019. – 64 с.: іл. – (Світ чарівних казок).

Повість, новела, казка … Як тільки не називали сучасники Оскара Уайльда його оповідання «Кентервільський привид»! Це прекрасний зразок класичної прози, який входить до золотої колекції світової літератури. І не дарма: твір настільки витончений, що нагадує порцелянову статуетку. Він пронизаний добротою і співчуттям, яких так не вистачає в сучасному світі, а ліричний фінал викликає в душі щемливе відчуття та пробуджує в ній щось хороше… Додайте до цього прекрасні ілюстрації, і ви відчуєте життєво важливу необхідність знову торкнутися прекрасного. І ця книжка вам у цьому допоможе!
цукровий Винничук Ю. Цукровий півник / Юрій Винничук  ; іл. К. Лавро. – Київ : А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА, 2018. – [26] с. : іл.Золотистий Цукровий Півник втікає з вітрини цукеркової крамниці, щоб потрапити до Хлопчика, якому він так сподобався. Але світ не завжди прихильний до наївних і трепетних героїв, тому на Півника чекає ціла навала непростих випробувань…

сова  Вдовиченко Г. Сова яка хотіла стати жайворонком / Галина Вдовиченко; мал. Х. Лукащук. – Чернівці.: Чорні вівці, 2019. – 48 с.: іл. – (Книги-ХХІ).

“Нічна птаха витріщалася на денну своїми круглими очиськами, крутила головою. Отакої! Невже й справді їй поміж усього птаства дісталися найгірші години доби? Вона нічого з того, чим так тішився Жайворонок, не чула й не бачила. Її час – темрява, зірки й тиша. Нема чим похвалитися.
І от Сова вирішила: досить! Досить бути нічною птахою! Почухала собі черевце лапкою – і виголосила невеличку промову:
– Відтепер стану ранньою пташкою!..”

різдвяна  Гаврош О. Різдвяна історія ослика Хвостика : повість / Олександр Гаврош; худ. Світлана Сова. – Київ. : Фонтан казок, 2019. – 128 с.: іл. -(Добрі пригоди).

Ослик Хвостик — справжній актор. Він неперевершено грає роль віслюка в різдвяній виставі — вертепі. Та ось саме перед Різдвом стається дуже прикра річ: злі люди викрадають Хвостика. Йому вдається втекти від крадіїв — однак із цього осликові пригоди лише починаються. Бо навколо глупа ніч, темний ліс, куди йти — невідомо, адже за кожним пагорбом, за кожним кущем на бідолаху можуть чекати хижі звірі, а ще страшніше — користолюбні люди…
диво на  Диво на Різдво: казки, притчі, оповідання / уклад . Дари Корній; іл. Я. Фефелової. – Харків.: Віват, 2019. – 92 с.: іл. – (Найкращий подарунок).
У різдвяну ніч стаються дива: зорі сяють яскравіше, зимове повітря набуває казкового присмаку, починаються найцікавіші пригоди. Завжди хочеться подовжити цю радість, вловити невагомий, особливий різдвяний настрій. Зробити це дуже просто — різдвяний дух є в кожному оповіданні цієї збірки. Поряд з її героями відчуваєш красу і магію свята. Вони залюбки стають провідниками у світ, сповнений добра та любові. Ці історії солодкі, як мандаринки, зігрівають, як імбирний чай з медом, дарують надію, як перша різдвяна зірка. Щасливого Різдва.
про грінчаДоктор Сьюз. Про Грінча,який украв Різдво!/Доктор Сьюз; пер.з анг. М. Кіяновської. – Київ.: Книголав, 2018. – 56 с.:іл. – (Дитяча полиця).

Що є найбільшим Різдвяним дивом? Не подарунки та ласощі, а світло добра й любові, яке запалює в серцях це чудове свято. Сила Різдва настільки велика, що може перевиховати навіть злого Грінча. Якось, напередодні свята, він вирішує вкрасти у мешканців міста Хтовіль Різдво – іграшки, наїдки та навіть ялинки. Грінча дратує радість і сміх інших. Чому?
shustrykКнязевич М. Шустрик / МКнязевич; іл. І. Сулима. – Київ. : А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА, 2019. – 24 с. : іл.

Мама Лиска завжди застерігала маленького Шустрика: «Ніколи-ніколи не виходь з дому сам, адже в лісі, а надто за лісом, де живуть дволапі, повно небезпек…» Але хіба лисеня, яке назвали Шустриком, може всидіти вдома, коли довкола така краса? Допитливий Шустрик, прагнучи зробити мамі приємну несподіванку, втрапляє у велику халепу… У захопливій і повчальній казці, яку написала Мар’яна Князевич за участі Сашка Дерманського, ти також познайомишся з песиком Ривком, гусаком Ціцероном, великим сімейством Зайкоцьких та іншими героями. А намалював книжку Іван Сулима — можливо, наймайстерніший з ілюстраторів нової хвилі, династійний художник у третьому поколінні.
 раз овечкаКрук Г. Раз овечка, два овечка / Галина Крук; іл. О. Барабах. – Харків.: Віват, 2018. – 46 с.: іл. – (Вірші дітям).

Ці вірші народилися з гри і до гри припрошують. Вони яскраві й веселі, світ у них — навиворіт, а дива біжать підстрибом поруч із читачами. Вони вчать лічити і вигадувати,мають логопедичний ефект, їх легко запам’ятати… І найголовніше — вони стають улюбленими після першого прочитання.
сонячна  Куліш-Гальчинська В. Сонячна юшка : вірші, загадки / Віра Куліш-Гальчинська; худ. Н. Котилевська. – Київ.: Веселка, 2018. – 39 с.: іл.

Веселі й мелодійні вірші, дотепні загадки сучасної української письменниці з яскравими й вигадливими малюнками молодої художниці здатні полонити читача будь-якого віку, бо привертають увагу до краси навколишнього світу, кумедних життєвих ситуацій, дарують радість.
Відзначена Літературно-мистецькою премією імені Олени Пчілки 2018 р.

майка Купцова Л. Майка і Смугастик: пригодницька повість / Любов Купцова; худ. Ж. Миронюк. – ВСЛ: 2017. – 96 с.: іл.

Ця невеличка пригодницька повість про двох друзів — кота Смугастика та дику руду білочку Майку. Їм ніколи не буває нудно, адже довкола стільки див! Чи не диво, що волохата гусінь перетвориться на яскравого метелика? Чи не диво, що зайчик Вухань «захворів на вірші»? А чому синьокрила бабка вважає, що винайденням вертольота люди завдячують їй? Саме час про це дізнатися!

тигрик  Лущевська О. Тигрик-оригамі / Оксана Лущевська; мал. А. Шматок. – Київ.: ВД «Маміно», 2019. – 24 с.

Рики-рики, гами-гами, ходить тигрик-оригамі! Ходить і всіх лякає, доки не втрапляє в халепу. Що з ним сталося далі та чим закінчилися пригоди паперового Тигрика, маленькі читачі можуть дізнатися з віршованої книжки Оксани Лущевської. А ще в книжці є схеми оригамі та відрізні аркуші, щоби кожен охочий міг скласти власного Тигрика та бавитися з ним досхочу.
монстрики  Льєнас А. Монстрик і його кольори/Анна Льєнас;пер. Я.Стріха; верстка А. Терехов. -Київ.: ВД «КАЛАМАР», 2019. – 38 с.: іл.За допомогою головного героя книги – Монстрика, допоможе розібратися дитині з 5-ма основними емоціями. Адже на його душі і жовто, й синьо, і червоно, й чорно, й зелено водночас. Малюнки дозволять весело й делікатно досліджувати кольори та почуття. Книга розпочне розвиток емоційного інтелекту в малюка. А також пояснить дитині як розпізнавати почуття та як їх висловлювати.

мед Малкович І. Велике місто, маленький зайчик, або мед для мами / Іван Малкович. – Київ. : А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА, 2019. – 34 с.

Мама маленького Зайчика застудилася, і він вирішив піти купити для неї меду, адже чай з медом — найкращі ліки на горло. Але місто велике, а Зайчик — дуже маленький, і він заблукав… Зворушлива історія зі зворушливими ілюстраціями і щасливим закінченням… У надзвичайно живописних ілюстраціях Софії Ус гармонійно поєднуються олія і акварель.

чому в  Нехода І. Чому в лисиці найкращий хвіст?: казка / Іван Нехода; худ. Ю. Галіцин. – Київ.: Веселка, 2019. – 8 с.: іл.

Дотепна віршована казка популярного українського поета Івана Неходи (1910-1963) про лисичку. З ігровим завданням для малят.

страшне   Ніцой Л. Страшне страховисько/Лариса Ніцой;  худ.Е.Елліс. – Харків.: Юнісофт, 2019. – 24 с.: іл. – (Найкращий подарунок).

Ви любите літечко? А купатися в озері? А засмагати на пісочку? А якщо поруч з Вами ще й друзі? Ярик каже, що це суперово! Одного сонячного дня … Думаєте, сталося щось погане? Зовсім ні! Одного сонячного дня… Але краще самі прочитайте! Згода?
фонтан   Фонтан казок. Сучасні українські казки / Ю. Винничук, С. Дерманський, Г. Ткачук та ін; упор. І. Андрусяк. – Київ. : Фонтан казок, 2019. – 168 с.: іл.
Казки, зібрані в цій книжці, створили для Тебе сучасні українські казкарі — як найкращі, яких Ти добре знаєш і книжками яких давно зачитуєшся (ось лише кілька імен: Сашко Дерманський, Леся Воронина, Юрій Винничук, Зірка Мензатюк, Олег Чаклун, Богдана Матіяш, Катерина Штанко, Ірен Роздобудько…), так і ще юні, але дуже-дуже цікаві й талановиті. Тож із цією книжкою Ти не лише з головою поринеш у неймовірні казкові пригоди — у справжній фонтан казок, а й дізнаєшся про те, яка вона — сучасна українська казка. Народжена із глибоченних народних традицій — і водночас по-сучасному яскрава, різноманітна, ефектна й іронічна.

 

Leave a Reply


5 − три =